***
Ми спустилися з Нижньоюрківської назад на Кирилівську, потім блукаючи вуличками старого Подолу – вийшли на вулицю Сагайдачного, а по ній і до фунікулеру дійшли.
Піднятися фунікулером не пощастило, бо як назло він в черговий раз закрився на консервацію. Тому ми, а вірніше я, з бісом на плечі почали підійматися стежечкою в тіні вікових дерев. Взагалі ця прогулянка навіть підняла мій настрій. Єдине, що викликало дискомфорт, так це голод, який я нагуляв уже. Мій живіт зрадницьки забурчав, а Глакс заіржав, що й табун коней би позаздрив.
У відповідь я лише кивнув головою. В принципі, мені з головою вистарчало і одного біса, але як говорила моя теща (поправочка – «о, яке велике щастя, вже колишня теща») – нові знайомства лишніми не бувають. До речі, я якось вас познайомлю з моєю «о, яке велике щастя, вже колишньою тещею», і не стільки вас, як свого біса-охоронця. Але зараз не про це! Так от, так як будь-яке нове знайомство, тим більше – з бісом, тим більше – в Києві, і щонайголовніше – київським бісом, лишнім не буде, я вкотре підкорився своєму бісові.
Поки ми чимчикували повз північну стіну Михайлівського золотоверхого, з мурів на нас буквально шипіли і корчили гримаси янголи. При цьому, я так розумів, що люди, які йшли поруч зі мною цих самих янголів не бачили, але дивно реагували на мою реакцію на те, чого вони не бачили.
Здавалося, що під школою йде самий противний учитель, якого ненавидить уся школа, і учні просто мріють кинути у нього якусь, перепрошую, гівняшку, але за спиною стоїть завуч чи директор, і тому вони стримують свої бажання. Глакс же відривався на повну: тицяв середніми пальцями янголам, показував язика та задирав хвоста у їню сторону. Янголи від цього ще більше скаженіли!
Нарешті ми минули мур, а брама опинилася за спиною. Княгиня Ольга повернула до мене голову і здвинула брови:
Я ще раз поклонився княгині Ользі і ми, ну я з Глаксом на плечі, минули пам’ятник видатній жінці і попрямували до пам’ятника Богдану Хмельницькому.
Ну, чорт-охоронець і пояснив, як міг: виявилося, як і все в потойбічному світі – нічого складного: є люди, здатні о магії, і люди е здатні до магії. Не здатні до магії апріорі злі й недобрі, зависливі, хтиві… тому й чудовий екземпляр для бісів, а їхні душі – дуже смачні. Здатні до магії залежать від кольору матерії в їхній душі. І тут все просто – білий – добрий, чорний – злий. При цьому 1 відсоток вирішує все. 49 на 51 чи 51 на 49 – переважаючий колір визначає колір мага. А от я – чистий сірий! 50 на 50! Це ідеальний симбіоз, і років 500 такого у Києві не було!