Юлія
З коридору долинає шум. У спальні відчиняються двері навстіж і, вдарившись об стіну, пускають в кімнату приглушене світло.
– Я ж казала, вона спить, – схвильовано тараторить мама.
Розгонисті кроки наближаються до ліжка, а я стискаю пальцями простирадло, намагаючись вирівняти подих. Піді мною пружинить матрац. На спину опускається гаряча долоня і веде вгору-вниз.
Починаю ворушитися, вдаючи, що нібито прокидаюся.
Обернувшись через плече, дивлюся на силует чоловіка, що нависає. І подумки підношу славу Всевишньому за те, що помилував мене грішну. З'явися Тагір на двадцять хвилин раніше, мені б не вдалося так легко відбутися, як зараз.
– Тагіре? А що ти тут робиш? – дивуюсь я.
– Приїхав за тобою. Одягайся, люба, поїдемо додому.
– Але я вже лягла спати, – намагаюся заперечити, але чоловік прикладає до моїх губ палець і хитає головою, мовляв, все це не має значення.
Зі словами: "Я зачекаю тебе у вітальні", – чоловік виходить зі спальні.
На зміну Тагіра приходить мати. Увімкнувши нічник і присівши на ліжко, вона спостерігає за моїми зборами, обурена ситуацією.
– Юлю, що відбувається? Де ти була і чому Тагір приїхав по тебе посеред ночі?
– Тихіше, мамо, – шикаю на матір. – Я потім тобі все поясню. Дякую, що допомогла мені.
– Ах, дочко… – зітхнувши, заривається обличчям у долонях. – Це я у всьому винна. Через мене в тебе зламане життя.
– Нічого воно і не зламано, не кажи так.
– Та як не казати, якщо це правда? Думаєш, нічого не бачу, не розумію? Ти так і не змогла покохати свого чоловіка.
– Хіба кохання – це головне у шлюбі? – посміхаюся і зосереджую погляд на сукні, яку надягаю через голову: – допоможеш застебнути блискавку, мамо?
Мама підіймається з ліжка і повільною ходою наближається до мене. Зібравши волосся на моїй потилиці, відкидає його на одне плече, щоб не заважало застібати блискавку.
– Я розповім все батькові й хай буде, що буде, – каже мама і моє серце пропускає удар.
– Ти цього не зробиш, мамо! – суворо карбую я.
– Зроблю. Я мала це зробити з самого початку.
Різко повернувшись до матері обличчям, беру її за руки трохи вище за лікті.
– Послухай, мамо. Все у минулому, зрозуміло? Ти нічого не зміниш і навіть не думай! Тато він… не перенесе цього. Матінко, будь ласка, залиш все як є. Я впораюся.
– Але ж ти не кохаєш Тагіра!
– І що? – ковтаю смішок, хоча на серці розкривається рана, що затягнулася, і починає кровоточити.
– Ти мала стати дружиною іншого. Я пам'ятаю, дочко, як у тебе тоді світилися очі, якою ти була закоханою! Така щаслива поруч із Єгором…
– Тихіше, мамо, – шикаю на матір і киваю на двері. – Забудь про все і більше ніколи не вимовляй цього імені вголос. Його не було у моєму житті. Ніколи не було, зрозуміло?
Опустивши сумний погляд, мама мовчки погоджується з моїми аргументами. Ми вчинили правильно, зробили так, як було найкраще. І нема чого копатися в минулому, спогади про яке викликають у грудях тупий біль.
Нехай все пройде.
Нехай не болить.
Я не хочу ні про що шкодувати, інакше так можна збожеволіти.
Є тільки одна надія: якось настане той день, коли Тагіру набридне моя ненависть. Він зламається. І відпустить мене. Зовсім!
***
Поки Тагір зосереджено стежить за дорогою, міцно охоплює кермо обома руками, я втикаюсь поглядом у вікно. Вдивляюсь у міський пейзаж – уночі він особливо прекрасний, тому що все навколо світиться різнокольоровими вогниками, від погляду на яких у мене здіймається настрій.
– І що це було, Юліє? – Запитує Тагір, не витримавши мовчання, що панує в салоні авто з того моменту, як ми від'їхали від будинку моїх батьків.
– Нічого, – знизую плечима. – Просто захотілося додому.
– Твій дім там, де чоловік. Коли ти вже зрозумієш?
Зітхаю. І знову відвертаюся до вікна. Не хочу з ним лаятися, бо набридло. Нехай у нашому шлюбі немає взаємного кохання, але хоч крапля поваги повинна бути?
– Чому ти провернула цей фокус з охороною? Втекла, як дитина. Хіба було важко зателефонувати мені й сказати, що хочеш відвідати рідну домівку?
– Тагіре, ти нічого не розумієш.
– Ну так поясни, я ж чекаю. Чи ти не вважаєш себе винною? Та я на вуха пів міста поставив. У мене все життя перед очима пролетіло, доки я тебе шукав. Поясни мені нарешті, що я не розумію?
– Я втекла не від охорони, а від контролю. Я втомилася, Тагіре. Я навіть кроку не встигаю зробити, як тобі стає це відомим. Цей тотальний контроль руйнує мене. Та мене навіть батьки так ніколи не контролювали як ти! І потім ти хочеш, щоб я тебе покохала? А за що? За те, що ти мене стережеш, як в'язню?
– Ти дружина мені! – гаркає Тагір і я замовкаю, боячись його гніву. Через хвилину чоловік заспокоюється і вже спокійним голосом каже: – Гаразд. Якщо проблема в охороні, то я її заберу. Але це не означає, що ти можеш робити все, що тобі заманеться. Ти повинна поводитися як личить моїй дружині. І мінімізувати мої переживання за тебе. Це не тотальний контроль. Це турбота! Я турбуюся про тебе, бо ти дуже дорога мені людина.
Витримавши паузу, несміливо торкаюсь рукою до плеча Тагіра. Тепер він спокійний і мені точно не загрожує потрапити під роздачу.
– Дякую, – видавлюю з себе через силу. – Це піде лише на користь нашим із тобою стосункам.
– Сподіваюся, я про це не пошкодую, – відповідає Тагір.
#634 в Жіночий роман
#2393 в Любовні романи
#1156 в Сучасний любовний роман
Відредаговано: 21.12.2023