Відколи Надя дізналася про додаткові заняття, кількість її підколів збільшилася вдвічі. Втім, хоч її жартики сердили мене, я старалася не звертати на них уваги, адже насправді вона так чинила, бо потай заздрила «чудовій» можливості зайвий раз бачити Дем’яна Семеновича щоп’ятниці. У всякому випадку саме так мені здавалося.
Втім, за виключенням жартиків від одногрупниці тиждень минув відносно спокійно. Навіть Дем’ян Семенович не приділяв мені особливої уваги.
– Певно, додаткові заняття й справді допомагають.
– Ой, Надю, з чого ти взяла?
– З того, що Дем’ян Семенович припинив чіплятися до тебе під час пар.
– Та ні, я всього на одному додатковому була. І там він мені сказав, що я погано справляюся. Скоріше набирається сил до завтрашнього заняття.
– До речі, як там справи з похідними?
– Зробила. От тільки я зовсім не розумію, чого він їх мені дав. Вони мені далися досить легко. Якщо в мене проблеми, як каже Дем’ян Семенович, то мало б бути важче.
– То запитай у нього завтра.
– Ага, розбіглася. Щоб він сказав щось на кшталт «щоб менше зустрічалися з подружками й більше займалися математикою»? – Надя пирхнула від моєї спроби спародіювати голос викладача. – О, а що це?
Ми підійшли до плаката, на якому було написане наступне:
Увага! Увага! Увага!
Любі містери й міс студенти та викладачі, ми раді запросити вас на феєричне святкування, присвячене Дню святого Валентина.
Смачнючий чайочок з печивком у формі сердець, душевні вірші про кохання, веселі конкурси, танці та настільні ігри з романтичним нальотом чекатимуть на вас о 17:30 в аудиторії 225.
P.S. Відмазка «В мене немає пари» не приймається. Не маєш друга сердечного? – Знайди його на нашому святі. Повір, ми посприяємо.
– Лізо, ми ж підемо? – очі Наді світилися захопленням.
– Ця вся романтика не для мене. Та й піти мені нема з ким.
– Ой, я впевнена, що це свято розраховане не лише на закохані парочки. Особливо якщо врахувати, що вони й викладачів кличуть. Ну давай, не відлинюй.
– Надю, в тебе ж є з ким піти, – спробувала я відкрутитися.
– А от і немає, – вона різко припинила посміхатися.
– А як же Тоха? – з новим хлопцем моя приятелька почала зустрічатися лише три місяці тому.
– Наші стосунки не витримали відстані. Поки я була вдома на канікулах, він знайшов собі іншу.
– О, вибач, співчуваю.
– Забий. Він не вартий того, щоб побиватися за ним, – помітно було, що вона й досі закохана в нього, однак старається це приховати. – То що, ти підеш зі мною на це свято?
– Я не знаю…
– Ну, будь ласка, Тоха точно прийде разом зі своєю новою пасією. Якщо він не знайде мене, дівчину, яка жодного двіжняка не пропустила, серед присутніх, то буде втішатися від того, що я сумую за ним.
– А ти сумуєш?
– Ні!
– То і все.
– Ти не розумієш. Це ж свято закоханих. Якщо я не прийду на нього, то це виглядатиме так, ніби мені складно дивитися на всі ці парочки. А складно чому? Бо я згадуватиму наші побачення з Тохою. Звісно, нічого такого немає, але він і всі хто знає про те, що ми розійшлися, думатимуть саме так.
Мені було не під силу зрозуміти логіку, якою вона керується. Певно для цього я занадто нетипова дівчина. Та я вирішила не питати, бо її пояснення ситуації не поліпшили б.
– Ем, але ж в тебе купа подружок, набагато ближчих тобі, ніж я, – я справді не розуміла, чому вона просить саме мене піти з нею.
– У мене не так багато подружок, як може здатися, – на якусь мить у її очах проскочило щось таке, чого я раніше не помічала. Щось дуже глибоке, потаємне і… сумне. Однак, Надя швидко з цим впоралася, тому я навіть почала думати, що мені здалося.
– О, Господи! Ну гаразд, я прийду, – мені довелося здатися.
– Дякую, – ця божевільна раптом кинулася мені на шию. – Люблю тебе.
– Я… теж, – я на силу знайшлася, що відповісти, бо подібні прояви ніжностей від Наді були для мене в новинку і неабияк дивували. – То коли там це свято?
– У наступний четвер.
На виході ми попрощалися і розійшлися по різні сторони.
На чергове додаткове заняття окрім трьох вже знайомих мені людей прийшла ще одна дівчина.
– Привіт, – вирішила я познайомитися. – Ти – Катя?
– Привіт, так. А звідки ти мене знаєш?
– Дем’ян Семенович на минулому занятті питав за тебе і ще одного хлопця.
– А-а-а-а… Це він певно про Гену. А тебе як звати?