Ох, ці пригоди
Пам’ятаю, як мені прописували лящі по обличчю. У вухо хтось постійно горланив, як навіжений, прибив би ту паскуду, чесне слово. Потім мене хтось взяв за руки, за ноги і поклав на щось м’якеньке. Я подумав, що от, нарешті мені дадуть поспати. Та де там. Всюди навколо хтось вищав, щось говорив, метушився, якби я міг, то втік би звідти. Але чомусь ноги не реагували на мої бажання.
Увесь час я не розплющував очей. Склалось враження, що я настільки стомився, що будь-який рух зараз вважав зайвим. Я хіба на мить було розплющив очі, але не побачив нічого, крім якоїсь білої металевої стелі. Тоді я зрозумів, що їду в якійсь машині. Подумки благав, щоби це був катафалк.
Оскільки розплющення очей далось мені з неабиякою важкістю, надалі я ніяких спроб порухатись не робив. Тільки раз спробував було щось сказати, але в грудях чомусь стало боляче, тож я лиш промимрив щось незрозуміле й зітхнув, починаючи засинати. В цей момент я дуже хвилювався, щоб не захропіти, невдобно ж буде, якщо хтось почує.
Коли я отямився, навколо було тихо, як на похоронах. Я і справді було подумав, що це таки був катафалк і, не розплющуючи очей, підняв руку, щоб постукати по стінці труни. Але чомусь нічого не нащупав. Тут почувся звук відкривання дверей і чийсь жвавий крок.
- Лідо, - залунав голос, - принеси будь-ласка картку Івана… Як там його… Коротше, оцього нашого юного орла.
- Так зараз, - мовив жіночий голос, прозвучало якесь шарудіння, яке за мить стихло.
До мого плеча хтось доторкнувся і почав мене смикати.
- Агов! Прокидайтесь!
Я тільки скривився й ліг на другий бік, потираючи рукою обличчя. На мить завмер. Здається, на моєму лобі був наклеєний якийсь пластир, чи що. Я зітхнув.
- Досить вже спати, молодий чоловіче, потрібно вже Вас оглянути, - знову мовив голос. Врешті, я розплющив очі.
Я лежав у якійсь палаті. Повсюди мене оточували білі стіни, білі ліжка і… мужик в білому халаті.
- Драсьтє, - я кивнув йому.
- Ага, - і він мені кивнув, як гарно, - як почуваєтесь?
- Як мертвяк. Живий мертвяк.
- Вже краще, значить, - він записав щось у своєму блокноті, - щось болить?
Я опустив очі.
- Серце болить.
- Як серце?
- За мою дурість серце болить, душа і ще, що там у Вас є…
- Так. Ну, раз Ви жартуєте, значить все добре, - стримав посмішку лікар. За мить, двері до палати відчинились і ввійшла молода жіночка, певне, Ліда, тримаючи кілька папірців у руках.
- Дякую, Лідо, поки, можете відпочити.
Та знизала плечима й зникла в коридорі.
Тут я звернув увагу на ліву ногу. Вона теж була біла. В гіпсі.
- А-а-а, що…
- У Вас перелом гомілки, юначе, - сказав мені лікар, - очевидці казали, що летіли Ви не згірше супермена, з витягнутою рукою вперед.
Коли я нарешті зрозумів, що він сказав, я повалив голову на подушку й тихо застогнав. Лікар схвильовано на мене глянув.
- Усе не так вже й погано, - запевнив він, - перелом закритий і в такому місці, що швиденько загоїться. Вам ще дуже пощастило.
- Дуже пощастило, - проскрипів зубами я.
- Дозвольте я Вас огляну.
- Гаразд, тільки давайте недовго.
Лікар кивнув, присів на стілець, що стояв поряд і придивився до моєї ноги. В гіпсі вона були тільки до коліна, але другий раз на неї глянути я не наважувався. Натомість, я почав проклинати водія, що пер на червоне світло, голову б йому зараз відірвав.
Ще кілька хвилин, лікар тупився на мої ноги, потім розповів, що можна, а що не можна робити, доки я отак буду в гіпсі.
- А як довго мені доведеться тут лежати?
Чоловік трохи подумав.
- Гадаю, за чотири тижні, Ви вже зможете спокійно ходити.
- Чотири тижні! – знову застогнав я, - мені треба швидше, концерт…
- Концерт почекає, - з серйозним виразом мовив лікар, - якщо не пройти повний курс реабілітації, то будете все життя ходити з костилем, а то й гірше – на інвалідній колясці.
Словом, лікар сказав ще декілька філософських фраз і нарешті пішов. Я залишився один позирати на стелю й не тямитись з відчаю через дурнуватий випадок.
Протягом наступних днів, я майже нічого не робив, окрім як, говорив з власними вигадками і ще, інколи, з медсестрою Лідою, яка, до речі, виявилась непоганим співрозмовником.
Чесно, я терпіти не можу лікарні. Мене страшенно дратує цей запах, який є всюди у лікарнях, постійно він за тобою ходить, навіть в туалет. Серйозно. Я якось на костилях дійшов був до туалету, а тут навіть оцей специфічний запах чоловічого туалету перебиває аромат лікарні.
Крім цього, тобі геть нема, що робити. От, ти просто лежиш на ліжку й анічогісінько не робиш, тільки час від часу, кривишся з болю. Чортова нога, щоб вона відвалилася.
Тож, коли одного ранку, я прокинувся і побачив, що на стільці сидить Лесик, я зробив два припущення – або я таки вмираю і він мені ввижається у передсмертних видіннях, або він справді тут сидить і тупиться на мене. Коли він заговорив, я став більш схильним до другого.
- Доброго ранку.
- І вам не хворіти, - сказав я, - ти що тут, в біса, робиш?
- Ти що, не радий мене бачити? – здійняв брови Лесик, - ой всьо, я образився.
- Та просто… Ні, справді, що ти тут забув? Ти ж маєш бути в Чехії.
Він поправив своє довге каштанове волосся.
- Ну так, але я вирішив приїхати до Сяні, вона вже давно мене не бачила.
Сяня це його дівчина. Вічно у всіх є дівчата, а у мене ні, терпіти їх не можу.
- А, так ти не заради мене приїхав…
- А ти що думав, я стану тратити купу грошей на автобус до України через тебе? Ха, ще чого, - а його акторська гра зросла від часу нашої останньої зустрічі, я вам скажу.
- Тоді що ти тут робиш? – поцікавився я, - ведеш свою Сяню на ультра-звукове?
- Хе-хе, та ні. Просто почув, що якийсь бовдур потрапив під колеса й вирішив принести йому нічого.
- Оу, це так мило з твого боку, - всміхнувся я, - навіть не знаю, як віддячити…
- Гроші верни, на біса мені твоя подяка?
- Ой знову ти за них, - я махнув рукою і повчальним голосом промовив, - не гроші у цім світі головне, навчись цінувати щось окрім них…
- Гроші верни, паскуда! – вигукнув Лесик.
Я тільки попирхав від сміху, пообіцявши, що обов’язково це зроблю… Коли зможу.
Взагалі, я вам скажу, кумедний цей Лесик Весь час творить якісь речі, через які хочеться або реготати до втрати пульсу, або провалитись до земної мантії. Серйозно. Іти з ним по вулиці небезпечно, а то ще крикне щось нецензурне на пів міста, а потім говори людям, що ти його не знаєш, просто поряд йшов.
Але я звик. Для мене уже буденністю стали його «Ей чмо», чи придумані на ходу пісні про чиїхось батьків по маминій лінії, чи ще всяких дурощів. Часто, я навіть його підхоплював і тоді у перехожих на вулиці виникало щире бажання придбати нам путівку на двох – до психлікарні.
От і зараз ми поводили себе, як справжні бовдури, але, зрештою, нам було байдуже. До речі, ми таки опинились двоє у лікарні. Не психіатричній, звісно, та все-ж.
- Коли тобі знімуть цей чохол? – вказав Лесик на гіпс.
- Чотири тижні.
Я глянув на календар, що висів над моїм ліжком.
- Тобто три.
- Так довго, - здивувався він, а потім махнув, – хоча, ти скрипковий футляр і то рідше відкривав.
Я закотив очі, стримуючи усмішку.
- До речі, - змінив тему Лесик, - чому я тобі пишу, а ти мене ігнориш, а, чмо?
Я видихнув.
- Бо мій телефон був, був, а потім, опа, - я розвів руки, - і нема.
- Що, знов згубив?
- По-перше, не знов. Того разу в мене його витягли. По-друге, вкрали.
Так, це був не перший випадок, коли я проґавив телефон. Колись давно, а саме два роки тому, у мене з під носа хтось його витягнув. Ну добре, знов, так знов.
- Ой, вічно в тебе щось не так.
- Це зі мною щось не так.
- Точно.
Ми одночасно зітхнули.
Далі я, уже втретє, став розповідати про свої пригоду, в тому числі, про знайомство з Дарієм та його симфоніями.
- Зараз, я тобі їх покажу, - спохопився я, нагинаючись під ліжко й намацуючи рукою свою сумку, - от, - я дістав її і витягнув ноти, подавши їх Лесику.
Той погортав, подивився, трохи гмукав, а після цього закивав головою.
- Це непогано, взагалі-то, - мовив він, - крім того, що розібрати, що написано, хрін можна, - вічно він не може нічого розібрати, - і що, невже ніхто не схотів це грати?
- Кажуть, що немає аудиторії, яка б знала цього діда. А без цього, вони навіть не збираються братись за концерт.
- От тварюки, а, - прицмокнув він, - слхай, може, я якось тобі поможу з цим?
- Чим?
- Ну там, знайду людей, домовлюсь – хто згодиться грати. Ти сказав, що спонсора ніби знайшли. А я знайду тобі оркестр. Заодно, з доходу вернеш мені гроші, паскуда.
- Ти впевнений, що зможеш?
- А що тут могти? Дзвоню до всіх знайомих і питаю: «А вам, випадково, концерт не потрібен?» І все, готово.
- Не знаю, не знаю, - задумався я, - добре, тоді, якщо ти такий впевнений, я тебе дуже попрошу це зробити. А раптом, це вистрелить.
- Вистрелить, кажу тобі, - запевнив мене Лесик.
Потому, ми ще якийсь час розмовляли про життя й обговорювали можливість влаштувати цей концерт. Він, хоч і був трохи пришелепкуватим, але вселяв надію, що зможе зібрати оркестр. Хоч, мені мало в це вірилось. Лесик – і зібрати оркестр. Звучить, як оселедець і молоко.
Відредаговано: 22.11.2019