Частина третя
Три хвилини на шосту
1. Україна – ЄС. Заручини скасовуються?
Київ
липень
Тетяна зняла з газової плити каву, вийшла на балкон, налила каву в філіжанку, зручно прилаштувалася в куточку і стала гортати газети. Її увагу привернув заголовок:
УКРАЇНА ВСТУПАЄ В НАТО
Дівчина пробігла очима повідомлення:
Секретар Ради національної безпеки й оборони України Євген Марчук протягом двох днів перебував з робочим візитом у Брюсселі. Після переговорів з генеральним секретарем НАТО Джорджем Робенсоном він заявив, що Україна до 2004 року прагне одержати асоційоване членство в НАТО і ЄС. «Інакше ми лишаємося осторонь від великих євростратегічних процесів і потім будемо гадати, хто чого не встиг. Але це вже нікого не буде цікавити – караван пішов», – зазначив Євген Марчук.
Таня ковтнула кави і перескочила поглядом на іншу статтю.
ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ БЕРЕ УЧАСТЬ У ДРУГОМУ САММІТІ УКРАЇНА – ЄВРОПЕЙСЬКА ЕКОНОМІЧНА СПІЛЬНОТА
Відень, Австрія
Президент України Л. Кучма, що перебуває з державним візитом у Австрійській Республіці, взяв участь у відкритті другого самміту "Україна – Європейська Економічна Спільнота". На форумі розглядатимуться питання про ситуацію в ЄЕС і в Україні, взаємини України зі своїми сусідами, різні аспекти виконання угоди "Про партнерство і співпрацю між Україною і ЄЕС", що набули чинності 1-го березня цього року. Так само, будуть обговорюватися механізми надання Україні додаткової фінансової допомоги.
Тетяна відклала газету. У-у, як заворушилися... Як дівка, що весь час вибирає кому дати – тому чи цьому. Головне – не нарватися на свого, а то не "буде надано додаткову фінансову допомогу". І невтямки цій дівці, що дати і підстелитися – не одне і те саме.
Дівчина надсьорбнула кави і взяла іншу газету. Вона швидко переглянула статтю:
УКРАЇНА ЧИ ЄВРОПА?
Віталій Портніков
Москва
Триваюче нерозуміння між Україною і Заходом, що виявилося, зокрема в обструкції української делегації на сесії ЄЕС, знову робить актуальним питання: куди ж усе-таки йде Україна? Після проголошення незалежності країни, відповідь на нього була зрозуміла – у Європу. Але після перемоги на президентських виборах Леоніда Кучми, з'явилася нова версія відповіді – на Схід.
Тепер, однак, очевидно, що нікуди. На Схід не дійшли, на Захід не взяли...
Для країн Західної Європи Україна – радше фактор їхньої російської політики, аніж самостійний чинник. І в МЗСах країн Заходу повідомлення з Києва читають уже після повідомлень з Москви.
Читають, чудово розуміючи, що Москві європейська інтеграція України геть не потрібна.
А чи потрібна ця інтеграція, власне, українцям? Поки що ні політичне, ні економічне життя України ажніяк не схожі на європейські стандарти не лише з точки зору рівня і можливостей споживання, але і з погляду моралі. Європа – це не лише заможність. Європейців об'єднує насамперед загальна система цінностей, яку поки що не поділяють українське суспільство. Точніше кажучи – суспільство пострадянське. І якщо українці дійсно хочуть стати в майбутньому європейцями, їм доведеться усвідомити, що тікати доведеться не «геть від Москви», а геть від тієї облудної візантійсько-радянської України, що має хіба що географічну до європейського континенту...
Облудна візантійсько-радянська Україна... А Росія цього Портнікова, що, хіба якась інша? Чорт од дідька не кращий. Європа, звісно, краща. Така гарна, що аж зуби судомить. Так... Цікаво, як там Ксана? Що ж це від її нічого не чути? Липень вже... Надіслала електронною поштою два рядки і знову анітелень. Дружок її, замміністра, мабуть, давно повернувся з Зальцьбургу. Треба йому подзвонити...
Таня увійшла в кімнату, копнулася в записній книжці, підсунула телефона і набрала номер.
– Алло! Добрий день. Тетяна Зорик. Будьте ласкаві, чи можна поговорити з Андрієм Михайловичом?
– Андрієм Михайловичом? А куди ви дзвоните?
– У Міністерство закордонних справ.
– Куди? Хвилиночку...
Слухавка замовкла. Хвилини на три-чотири. А потім:
– Алло? Ви помилилися номером.
2. Танок на столі
Зальцьбург
А Ксана тим часом уже зовсім призвичаїлася в Зальцьбурзі. Генрі найняв їй невеличку квартирку з вікнами на Тірольплац, але Оксана там бувала рідко – у Генрі їй було затишніше. Мабуть, не у Генрі, а з Генрі – щодня, особливо щовечора, вони обидва не ладні були втриматися, щоби не зустрітися.
Щоранку їх будили звуки органу з ратуші навпроти; і доки дівчині зізнавався в коханні папужка Гефа, журналіст готував каву.
До речі! Ціммерман запропонував Оксані контракт! Правда, лише в кордебалеті... Але не дасть же він їй, одначе, відразу головну роль! Ну, для початку нехай буде так.