Щойно ми вирушили, я ввімкнула навігатор на телефоні й подумала про те, куди нам поїхати. Вирішила спершу тримати маршрут до Національної алеї. Там можна погуляти. Ми приїхали туди й пішли прогулювалися широкими вуличками.
Ми з Дейвом говорили про все на світі: про дитинство, про друзів, про батьків, про Берлін, про навчання... Та майже про все! Я пізнала Дейва з зовсім іншої сторони. Він досить приязний, просто у нього важкий характер. Думаю, що він ще молодий і зможе сам змінити своє бачення на життя.
Почало темніти, а ми тільки встигли дійти до кінця алеї, де знаходився Меморіал Лінкольна і дзеркальний ставок. Я любила колись тут гуляти, але ще коли ходила в школу, а тепер, коли я у коледжі, то на ці всі прогулянки просто не вистачає часу.
– Ну що, куди йдемо далі? – зупинившись біля озера, запитав Дейв.
– А хіба не додому? Вже темно, батьки хвилюватися будуть.
– Ти показала мені лише алею, а я б хотів подивитися все місто.
Я задумалася на хвилину, і еврика! У голову мені прийшла одна класна ідея.
– Знаєш, що? Поїхали на набережну. Я, здається, знаю спосіб, як показати тобі все місто, – усміхнувшись, сказала я.
– Ну тоді, чого ми чекаємо? – відповів він, і, взявши мене за руку, ми побігли до машини.
Ми їхали до набережної хвилин сорок, адже вона знаходиться зовсім не близько від алеї. Припаркувавши машину, ми вийшли, і я, взявши Дейва за руку, як він мене раніше, повела нас до Центру Кеннеді. Це дуже цікавий національний музей прикладних мистецтв, але сьогодні я привела його не для того, щоби дивитися на "мистецтва". Я привела його сюди задля того, щоби він міг розгледіти місто з неймовірної висоти. Так, так, це місце, можливо, найвища точка Вашингтону. Ми зайшли у ліфт і піднялися на 86 поверх, вийшовши на дах.
– І навіщо ти мене сюди привела? – здивовано запитав Дейв.
– Ти ж хотів подивитись на ввесь Вашингтон. Якраз зараз подивишся, – загадково відповіла я, йдучи маленьким темним коридором.
Ми вийшли на оглядовий майданчик і просто оніміла. Я побачила весь вечірній Вашингтон, як у себе на долоні. Таким красивим його вже давно не бачила... Була на цьому майданчику крайній раз тоді, коли мені було шістнадцять, у свій випускний вечір разом з Лією. І то це було вдень, а вночі... Вашингтон просто неймовірний! Я глянула на Дейва. Він стояв ледь не з відкритим ротом. Його очі повільно оглядали кожну вуличку, освітлену нічними вогнями. Декілька хвилин ми стояли в тиші, але я перша наважилася порушити її:
– Ну як? Подобається?
– Я багато разів бував у таких місцях у Берліні, але від Вашингтона я цього не очікував, – сказав він і повернувся до мене, даруючи свій погляд.
Ох, я тонула у його очах. Я згадала, що вони мені нагадували – колір неба під час рясного дощу. Я вперше за цей вечір відчула себе комфортно біля нього. І навіть не так. Я відчула себе... захищеною? Збиралася щось сказати у відповідь, але в мить мою думку перервав телефонний дзвінок. Дзвонила мама, і я підняла трубку.
– Так, мам?
– Доню, де ви?
– Ем... Ми на набережній гуляємо, а що?
– А, супер. Я хотіла повідомити, що сьогодні я з татом і Паркерами приїдемо пізно. Маємо деякі справи.
– Добре, мам, я зрозуміла.
– О'кей тоді, не буду заважати. Розважайтесь, – сказала вона і поставила трубку.
Я вимкнула телефон. Намагалася згадати, що хотіла сказати раніше, але мама своїм дзвінком збила мене з пантелику.
– Щось сталося? – запитав Дейв, помітивши мій здивований вираз.
– Ні, просто наші батьки сьогодні приїдуть пізно.
– Ясно.
– Ти уже намилувався виглядом?
– Хм, я на таке можу дивитися цілу ніч, а що? – запитав блондин, звівши бровою.
– Мені уже пора додому. Я ще не починала вчити теми на завтра.
– О, тоді так. Можемо їхати.
Ми направилися на вихід з центру, дійшли до машини, сіли й поїхали. На вулиці тим часом почався дощ. Каплі важко стікали по склу автомобіля. Таки справді колір його очей відповідав небу у даний момент. Цілу дорогу ми з Дейвом мовчали і коли доїхали додому, теж. Тільки зайшовши всередину, Дейв нарешті заговорив.
– Ну і дощ пішов, – задумливо сказав він.
– Осінь на те й осінь, щоб лити дощами, – сухо відповіла я, з сумом згадуючи теплі деньки жаркої пори.
Після цього я, навіть не попрощавшись з Дейвом, піднялася у свою кімнату. Лягла на ліжко. Мій настрій чомусь дуже різко змінився. Як і погода. Захотілося розплакатись. Я вирішила подзвонити Лії, щоби відволіктися і розповісти їй, як все пройшло. Я набрала на телефоні її номер телефону і натиснула на виклик. Після довгих гудків вона все–таки відповіла:
– Алло?
– Привіт, Лі, як ти?
– Я так, як завжди. Краще розкажи, як ти. Як прогулянка?
– Спершу все було чудово. Ми ходили, розмовляли, потім пішли до Кеннеді і дивились на місто з висоти. Пам'ятаєш, там де у нас був випускний? Але зараз настрій змінився на такий паршивий. Давно такого не було. Ще й батьки подзвонили й сказали, що будуть пізно. У мене погане передчуття.