На поворотах пакети на задньому сидінні дзвякають.
Похапцем заскочив до елітного маркету, набрав чогось, не особливо роздивляючись. Нарізка, фрукти, ікра, пару пляшок алкоголю, цукерки.
Оксана казала, що нічого не треба. Але з пустими руками якось незручно. Та й родина в неї велика. Чоловік, троє дітей, батьки – мої тітка й дядько з маминого боку.
Двоюрідна сестра подзвонила символічно сказати пару слів, коли я сидів у машині під своїм парадним. Збурений і вибухонебезпечний, як молоде вино. Накрутили й допекли мені пророцтва-прокляття Аліни про пусту квартиру.
Підійматися не хотілося категорично! Немов вони вже почали справджуватися!
А тут дзвінок.
Відповідав я на привітання різко й грубувато. А Ксанка ж працювала топовим ейчарома до того, як здауншифтилася та розвела вдома дитячий садок. Людей вона відчуває тонко. Одразу вловила мій підбитий стан, почала розпитувати: де я, з ким святкую…
Ну я і брякнув, типу, із дзеркалом нап’юся… Бо з дівчиною розійшовся.
Кумедно вийшло: у стосунках, наче, і не був, а всі наслідки «розходин» перетравлюю.
Собі-то, без свідків, можна зізнатись. Накрило мене некисло. Сидів, перетравлював покоцане почуття гідності, якийсь незрозумілий сум і гірку прикрість, що холодним вужем крутилася десь у грудях.
Ні, не діло було у все це заринати. Треба до людей. А до близьких і з дитинства знайомих – навіть краще!
Отак я, несподівано для самого себе, погодився на запрошення до великого родинного застілля.
І до квартири таки піднявся. Змінив костюм на зручні худі і джинси, покидав у сумку пару светрів і зубну щітку. Потім швидкий набіг на продуктовий відділ. І ось я вже мчу трасою з міста на північ.
Начебто й не далеко за кілометражем від столиці, але пейзаж змінюється разюче. Наче кинуло в часі на десятиріччя назад. І хвилини, здається, біжать повільніше. І повітря стає морозніше, прозоріше, смачніше.
На останній пристойній заправці беру собі каву, влаштовую напій у підставку, звіряюсь з маршрутом і втоплюю, не жаліючи движка й підвіски. Час підтискає. Ще трохи забарюся – і буду зустрічати навіть не в пустій квартирі, а десь на трасі в машині.
Насправді я вже заспокоївся і віднайшов внутрішню рівновагу, але ж не розвернешся на півдороги. Тепер тільки вперед. Та й недалеко лишилося.
Скидаю швидкість, бо покриття теж наче з минулого. Тут не те, що підвіску шкода, а можна реально без коліс лишитися. Останні кілометри, за відчуттям, повзу. І вже проклинаю хвилину слабкості.
Хочеться вже швидше це все відбути й повернутися! А десь тут був поворот… Але Ксанка казала короткою дорогою не їхати.
Начебто лісники перекрили проїзд нещодавно через те, що хтось жорстоко повирубував міцні й здорові дуби.
Шкода і дерев, і свого часу. Але ок, їдемо в об’їзд.
Але очі з надією скошуються на відповідний поворот попереду… і не дарма! Там за деревами щось зблискує і рухається. І це точно не тварина!
О пів на одинадцяту? Серед лісу?
Пригальмовую, що не складно. Я й так на черепашачій. Здаю задом до того місця, де побачив дивний рух.
Вглядаюсь у сутінки. Світло фар б’є вперед, а праворуч лише підсвічений місяцем і снігом таємничий ліс, з якого виходить…
Ааа! Це в неї костюм!
Розглядаю невисоку постать Снігуроньки у зимовій куртці, поки долає намет снігу в коліна.
Міхова шапка, довга світла коса, блакитні блискітки й візерунки на одязі, щось об’ємне за плечима. Усе це заліплено снігом, що тобі донька Хурделиці чи дуже милий сніговичок!
Трохи прифігівши, нахиляюсь і відчиняю пасажирські дверцята.
Дівчина довго обтрушує плечі, каптур, стукає ногами, скидаючи з себе пару кіло снігу. Нарешті сідає поруч, запускаючи в салон подих холоду і своє шумне збите дихання.
Бігла вона, чи що?
– Дякую дуже! Думала, вже серед лісу святкуватиму…
Розвертаюсь до неї, одразу «професійно» оцінюючи.
Симпатична, молоденька й дуже ніжна.
На мить залипаю на простих, але витончених рисах її обличчя. Виразні природні брови. Красивої форми, немов трохи здивовані, очі з густими віями. Щічки… Дуже мила ямочка на підборідді. І вся вона така мила. Відкрита. Усміхається – а мене наче п’янким теплом обливає від сили її чистих емоцій.
Я вже й забув, що такі дівчата бувають!
Всередині просипається гарячий азарт мислився.
«Тихенько там», – шикаю на цю тваринницьку сутність, що розганяє мій пульс та фантазії. – «Тренуйся на кішках, а це просто котеня, що заблукало в лісі».
Уже знаю, що просто підвезу це диво й навіть номер не спитаю. Не моя тут зона полювання, та й типаж не мій. Їй ще до моїх апетитів рости й рости… Та й то! Швидше заміж вискочить і народить двійко пискунів якомусь взірцевому сім’янину.
Тож ми з нею в різних вагових. Але рефлекси просто так не вимкнеш. І я відчуваю, як просідає і вібрує мій голос, коли звертаюсь до неї:
– Куди тобі, Снігуронько?
– В Прибитки.
– О, диво яке! І мені. Ну поїхали…
Вмощує біля ніг свій наплічник. Розслаблено відкидається на спинку крісла, прикриває очі.
Їдемо. Датчик пищить.
– Пристебнися, будь ласка.
– Ой, зараз.
Трохи повозившись, застібає пасок безпеки. Стягує рукавички й повільно згинає-розгинає побілілі пальчики. Дмухає на них. Знову прикриває очі. Всю її час від часу пересмикує.
Додаю градусів на кліматконтролі й на сидіння накручую.
– Кави хочеш? – торкаюся її плеча, коли не реагує на питання. Смикаю активніше.
– А?
– Тримай, ще тепла, – витягаю паперовий стаканчик із кавою.
Широко розкриває очі, повільно кліпає та задумливо дивиться на той стакан.
Невже заснула вона за ці дві хвилини? Щось це мені не подобається…
– Гей, Снігурко, не спати. Ще ж святкувати треба.
– Угу. Дякую, – якось незграбно бере стаканчик, мовчки й пожадливо п’є. Але вже за мить починає тихенько й жалібно скрикувати.