- Ой. І що тепер? - злякалася я, що провалила практику.
- Нічого. Він тебе читає з першої секунди. Нічого не змінилося. Ми досі нічого не взнали. Крім того, що нас тільки що перевірили. А що йому перевірка показала - теж не знаємо.
- Ми знаємо, що нічого не знаємо. Ото радість.
- Ні, мала, я тепер дещо знаю. Та газета - рекламна, з одного із готелів того містечка, де мене викрали прямо з балкона. Того самого готелю, Лін, де ми з тобою були влітку. І вона друкується теж тільки влітку, мала. Бо зараз мало відвідувачів, невигідно друкувати.
- О-о. Та ти напав на слід. І мовчиш, про якісь незначні здогади уже пів години торочиш.
- Ти сюди навчатися приїхала, от і навчайся. З газетою просто пощастило, що я її бачив. А так довелося б землю рити. І може нічого не нарити.
Він посміхнувся й скуйовдив моє уже відросле волосся. Настрій у нього покращився. Він зараз був повністю у своїй стихії, і я з ним теж. Неймовірне відчуття, до мурах і запаморочення! Ще влітку я була загнаним звірятком. Якби не Макс, сталося б непоправне...
- Я цей шрифт запам’ятав. - перебив дражливі спогади мій динозавр. - Оці готичні звивини. Мені її кожен день приносили в номер.
- Молодець, Максику. - улесливо сказала я. Бо знаю, що чоловіків треба хвалити, вони без похвали чахнуть.
- Молодець я, малихо, ти права. Тільки ще й везунчик. - задоволений Макс тільки що не мурчав, як ситий кіт.
- Ага, я пам'ятаю, Максе. Але що тепер робити? Ти тільки подивись, що мені відповіли з відділу експертизи.
Я показала телефон Максові. Він глянув і покивав головою, потім ретельно стер усе листування з конторою, задумливо мугикаючи.
- Максе, це глухий кут, ми втратили слід?
- Мала, слід втрачають мисливські собаки. А ми одержали нові дані. Нездумай будувати гіпотези без достовірних даних і на основі особистих симпатій.
Я удала, ніби записую пальцем на лобі його вказівку. Він поцілував мій палець, але зробив серйозне обличчя і продовжив лекцію. Дуже сумлінний він препод. Добре, що хоч не нудний.
- Ми тепер знаємо, що це писав не він. І можемо допустити, що підкинув все ж він, бо чужі у селі не з’являлися. Місцеві всіх помічають, та тут на узбережжі й сховатись ніде. Хто б чужий знав, що ти там ходитимеш зранку, а не в інший бік підеш або зовсім не підеш на берег? І що ти перша знайдеш той клаптик. Тож у нас буде робоча гіпотеза, що то забудько підкинув тобі нащось. А все інше будемо розробляти далі, Ліно. Не вішай носа. Я везунчик, а у тебе незамилене око. Об’єкт налаштований щось повідомити тобі або через тебе. Це уже плюс. І ще можна допустити, що ці дві газети з одного й того самого місця. Що їх тримали десь, де є мастило або олія. Тобто на кухні або в гаражі того готелю. І дати на них є. Це дуже багато, мала.
- Ми поїдемо розпитувати, чи не бачили когось з об’єктом у готелі?
- Ми не поїдемо. Але там без нас розпитають. Мені там світити мордою не можна. Я ж там теж був, хоч і бритий налисо. Могли запам’ятати не ті, хто треба.
- А я?
- А ти одна не поїдеш. Ти тут стажистка. І легенди у тебе немає. Хто ти там можеш бути така, і чому тобі стало цікаво знати про нього?
- Ну я можу бути сестра, що його розшукує, хіба ні?
- Ні, мала. Ти забуваєш про крису і про те, що і його, і мене чекали там і знали й наш вигляд, і звички. Тож і особові справи наші могли бути їм відомі.
- І?
- Він - сирота, без батьків і близьких рідних. З дитбудинку. Нема у нього сестер, братів теж нема. У нас люблять набирати таких на службу, так простіше. Ти теж з таких, мала.
Він підійшов до мене ззаду і теж дивився у вікно, де наш об’єкт знову годував качок, насипаючи їм зерно з великої миски.
Макс притулив мене до себе, поки ніхто не бачить і сказав, що як так годувати, то качки вийдуть золоті. Він спеціально взнавав, їм треба зелень і ще щось, а не хліб і зерно.
- Це теж щось означає, правда? - спитала я.
- Може, малихо. Може. Це те ж саме, що її намагання здаватися бідною санітаркою і при цьому наймати робітників за гроші, більші за її платню. Вона дуже затратно розрахувалася. Грішми, причому не з заначки. То з нових пачок купюри. І не пропонувала за роботу ні смогону, ні горілки - тут це теж валюта.
- Он воно як!
- Вона ніби хоче заробити на качках, а годує їх дорого.
Макс мене сильніше притиснув, поки говорив. Я повернулася до нього обличчям, встала навшпиньки й теж обняла. Динозавр зразу затамував подих, його серце забилося частіше.
Ми обидва зітхнули, бо зараз той забудько неписьменний має сюди зайти. І наше ранкове усамітнення буде безнадійно порушене.
Тому я протиснулася у Макса під ліктем і пішла до столу допивати молоко.
В сінях почулися впевнені розмірені кроки, і забудько зайшов у хату, не стукаючи. Він не дивився на нас з Максом.
А я дивилася на нього крізь своє відросле волосся й побачила, що він кинув швидкий погляд на відро з газетою.
І тут мене наче хтось смикнув за язика.
- Я дихала морським повітрям зрання. На березі. І знайшла там клапитик газети з написом “тікай”. То не ви загубили?
Він рвучко повернувся й радісно посміхнувся до мене.
- Мабуть, я. Там точно щось написане. Мені треба це комусь віддати. Я це недавно згадав. І передати на словах. А кому - не пам’ятаю. Не тобі?
- Звідки мені знати. Але навряд. Чого я маю тікати й від кого?
- Шкода. - трохи посмутнішав хлопець. - А ти не можеш мені віддати ту записку? Бо може я згадаю, для кого вона, і тоді віддам. Це ж, мабуть, важливо - попередити?
- Мабуть. Я пошукаю, бо викинула кудись. Якщо вітром не віднесло в море, може в траві десь досі лежить. Тільки самі подумайте. Якщо вона у вас давно, то може уже не актуально? Може тому комусь уже можна не тікати, або він давно вік?
- Може. Але ти пошукай, нехай буде. І віддай, як знайдеш. - сказав цей загадковий тип, сідаючи за стіл.
#2431 в Любовні романи
#1170 в Сучасний любовний роман
#236 в Молодіжна проза
Відредаговано: 10.11.2021