Поки Коханий спав і бачив сон про діамантову доріжку і обійми з донною Розою, ми обіймалися з динозавром по-справжньому.
Вірніше почали з обіймів і поцілунків.
Лежали на тоненькій ковдрі біля вогнища. Під похмурим осіннім небом і холодним вітром з моря.
Але не відчували холоду. Навпаки - жарко було. І так солодко, як не буває солодко навіть від морозива!
І ще так одночасно холодно й жарко, як від морозива, що полите спиртом і палає. Скучили за ці дні, які були такими довгими й одинокими без уже звичної втіхи від близькості рідної людини.
І тепер, коли нарешті ми з динозавром на морському пісочку, під плюскіт хвиль холодного моря ділили одну ковдру на двох і надолужували загаяне, то ніяк не могли надолужити - хоча б просто надихатися трепетом і щастям від близькості й насолодитися тим, що знову повністю й цілком разом.
Не могли наговоритися, а про що говорили - самі не пам’ятали і не розуміли.
Коли відпочивали від пестощів - дивилися на майже згасле вугілля, слухали шум хвиль і гріли одне одного від холодного вітру.
В кострищі допікалася закопана Максом картопля з салом всередині кожної картоплини й перці з сиром та зеленню - у фользі А неподалік стояв кульок із помідорами з бабчиного городу і пляшка домашнього вина, що її купив Макс на пробу у когось з місцевих.
Це мала бути наша Романтична Вечеря. Мабуть, уже й спеклася та картопля, й сир повитікав з перців, але ми забули про їжу й вина нам було не треба.
Вітер, солоне повітря з запахом полину й нашого кохання п’янило саме по собі, до нестями і повної втрати інтересу до реальності. І нехай весь світ почекає.
Виявляється це дуже довго - ці кілька днів, коли бачиш його так близько, а підійти не можна. Не можна говорити йому одразу все, що спадає на думку й обговорювати щось важливе.
Нам тепер було так добре, наче ми рік не бачилися. І навіть думати не хотілося про те, що зараз треба загасити вугілля й іти у ту хатинку на гусячих лапках, як її обізвав Макс.
Та ми і мали б уже йти, тільки от ще трохи побудемо вдвох, надихаємося близькістю, і уже зовсім зараз підемо спати кожен у своє ліжко.
Вугілля майже прогоріло. І не давало світла.
Ми сіли на ковдрі, яку Макс завбачливо прихопив з собою.
Він застібнув на мені куртку і замотав шалика.
І тут біля кострища наче зіткався з повітря темний високий силует.
І голос бабчиного “синка” пролунав, як грім ясного неба. Я зіщулилась. Макс миттю опинився між хлопцем і мною.
- Що це ви тут поночі робите? - спитав цей об’єкт спостереження, що спостерігав за нами краще, ніж ми за ним.
І сам собі відповів
- Картоплю печете?
- Ага... - сказала я, бо я ж відповідаю за контакти з населенням. - Уже, мабуть, спеклася. І перець ще. А баклажани ми вдома забули. Може завтра спечемо. Хочете з нами - пригощайтеся.
- Із задоволенням! - по-воєнному чітко й швидко відповів цей підозрілий тип.
Він дістав акуратно складеного пакета з напіввідірваної кишені старої куртки, розгорнув одним рухом і сів на нього, тримаючи спину дуже рівно.
Куртка була явно з чужого плеча, а може й знята з городнього опудала, бо ганяти більше нікого не треба, урожай зібрано. А тут як раз треба комусь куртки.
Логічно. Він же влітку пропав. Пам’ятаю, яка тут була спека. У майці жарко.
Цікаво, а інший одяг на ньому теж чужий?
Тим часом цей хлопець дуже вправно розгріб вугілля паличками, що випали з кострища.
Фольга засяяла червоним у тьмяному світлі від вугілля, як дорогоцінні камені, невчасно нагадавши ті скривавлені камінці на його руці, качку без голови та кров, розлиту по сходах.
І все те, що Макс намагався пригасити в моїй пам’яті останню годину, знову продрало по нервах..
І все одно - мабуть, Макс мене заспокоїв за цю таку коротку годину. Бо тепер мені хотілося не верещати й ховатися за Макса, а спитати пояснень у цієї дивної людини, що була одночасно такою методичною й акуратною, але не боялася чистити свинячий хлів і забруднити руки в крові, мала чисту літературну вимову, але називало качок індовуткми, складала пакет як по лінійці, й клала його до напіввідірваної кишені.
Нехай зараз же скаже - він прикидається чи забув усе.!
І головне - на чиїй він стороні, що хотів сказати отими камінцями?
Вони завеликі для того, щоб санітарки з мізерно зарплатою носили їх у сережках або робітники санітарок знаходили в кишенях курток, знятих з опудал.
Ага, так він і відповів. Він сказав зовсім інше.
- Дівчинко. - сказав він мені привітно. - Їж, не бійся. Якщо твій дядько до тебе чіпляється - тільки скажи. Дівчат не можна ображати. Це я пам’ятаю. Хоч не пам'ятаю, звідки.
- А. Дякую за щедру пропозицію. Він мене не ображає, тільки іноді кричить. Він не має досвіду виховання. У нього нема своїх дітей. Але дякую за те, що пригощаєте мене моєю картоплею і перцями, що дядько спік.
- Вона також і моя. - безтурботно посміхнувся цей дивак, ніби не помічаючи, що Макс напружений, як хижак перед стрибком.
А може й не помічаючи, може він таке теж забув.
А пам’ятає тільки, як мама його водила в садочок і по дорозі росила не ображати дівчат. Бо їй влетить від виховательки. А може і й цього не згадав. Але що дівчат не можна ображати - пам’ятає твердо.
- Вона не твоя. - Макс майже шепотів, але у мене морозом сипнуло поза шкірою від загроз в його голосі. Я не одразу зрозуміла навіть, що він про картоплю, а не про мене.
- Я за неї заплатив. І за сало. І за вино з помідорами. - Макс трохи знизив тон. - Можеш їсти, раз мала пригостила. А між родичами не ставай. І не лізь у сім’ю. Вона мені повинна казати, якщо ти її намагатимешся якось образити або затиснути в куку. А не тобі щось казати. Може в тебе щось з пам’яттю, як ти чогось там не пам’ятаєш. Так запиши собі десь, що буває за насильство над дівчиною.
#2409 в Любовні романи
#1149 в Сучасний любовний роман
#240 в Молодіжна проза
Відредаговано: 10.11.2021