— Чудово, — усміхнувся Станіслав Сергійович. — Здається, саме такі десь були. Тримайте вашу каву, — і він простягнув мені стаканчик, наповнений темно-коричневим гарячим напоєм.
Я вдихнула аромат кави і усвідомила, що її теж люблю.
— Я згадала цукерки, — невпевнено промовила я.
— Так, він кивнув. — Це гарний знак, правда?
— Мабуть… — я знову спробувала зазирнути всередину себе. — Але я думала, що спогади — це будуть як кадри з кіно, де я їм ці цукерки… З ким їх їм… А мені просто прийшла думка, що я їх люблю, і нічого більше…
— Це нормально, — він відсьорбнув ковток кави і вкинув до рота карамельку — Всьому свій час, поступово пам’ять відновиться… До речі, може перейдемо на “ти”? Здається, ми однолітки. Можеш називати мене Стас.
Я кивнула.
— А до тебе як краще звертатися? — він уважно дивився на мене.
Та дива не сталося. Своє ім’я я не пригадала.
Лише мовчки знизала плечима.
— Тоді спробуємо так, — він узяв телефон і щось поклацав у ньому. — Я відкрив сайт, де є різні жіночі імена. В алфавітному порядку. Буду їх читати, а якщо якесь сподобається — то зупиниш мене. І будемо тебе ним називати, поки ти не згадаєш справжнє…
— Добре, — сказала я.
Мені справді вперше за той час, що я отямилася у лікарні, стало добре і спокійно.
Він почав повільно називати імена, а я уважно прислухаалася до кожного, повторювала подумки, чекаючи, чи не відгукнеться якесь, чи мій внутрішній голос не прошепоче: “Це я…”
Але імена звучали байдужим списком, що чимось нагадав мені класний журнал.
Стас уже дійшов до літери “Н”:
— Надія… швидкий погляд на мене. Я хитаю головою — ні.
— Наталія…
— Неля…
— Ніка…
— Може, хай буде Ніка, — мені незручно, що жодне ім’я так і не відгукнулося в мені. — Воно симпатичне. Здається, так звали богиню перемоги?
— Так, в Стародавній Греції, — він киває, — гарне ім’я.
— Що зі мною буде? — запитую я.
— Тобто? — він дивиться здивовано.
— Якщо мене ніхто не шукатиме і я нічого не згадаю? Мене здадуть у психушку?
— Та ні, — Стас потирає перенісся. — Можливо, тобою займуться соціальні служби. Як людиною, що потрапила у складні життєві обставини… Втім, треба вияснити деталі. Але точно ніхто не запиратиме тебе в лікарню. Думаю, допоможуть зробити документи, знайти роботу. Чи оформити пенсію, якщо…
— Якщо мене визнають ненормальною, — усміхаюсь я.
— Повір мені, як спеціалісту — ти цілком нормальна. І поводишся так, як у цій ситуації поводились би всі нормальні люди. Просто у тебе посттравматичний шок. Але він мине. Як кажуть лікарі — прогноз сприятливий.
— Правда? — я усміхаюся. Так хочеться вірити, що скоро я знову можу відчути себе звичайною людиною.
— Я тут дещо придумав, — раптом каже він. — У мене є один знайомий… Можливо, виберемось завтра до нього в гості. Думаю, він зможе щось про тебе дізнатися…
— Він екстрасенс? — запитую я.
— Хм, про екстрасенсів я щось не подумав… Але залишимо їх на чорний день… Мій друг володіє даром гіпнозу. Можливо, йому вдасться дещо витягнути з твоєї голови…
Відредаговано: 21.11.2024