Або як не треба молитися богам. (Записано Мариною зі слів нетверезого барда)
Давним-давно жив у світі один хлопець. Гарний, що твоя дівоча погибель, на нього навіть богині заглядалися. І ось пощастило цьому хлопцю, заможний купець погодився віддати за нього заміж свою недолугу доньку і взяти його в помічники. Поки дівчина готувалася до весілля, відправив майбутній тесть нового помічника із товарами до сусіднього міста. А дорога там йшла через ліс, тож юнакові було видано гроші на найм охорони. І треба було такому статися, що по дорозі до найманців зустрілися купцю-початківцю люди, які давали йому гроші в борг. Багато людей зустрілося, наче змовилося. Довелося віддавати з грошей на найманців, бо був хлопець хоч і хороший, але ні битися, ні бігати не вмів. Та й недобре воно, бити добрих людей.
(У цьому місці йшло довге та нудне перерахування добрих людей та сумм, які були їм віддані).
І, нарешті, боржник майже половини міста дійшов до питної, в якій передбачалося найняти охорону. У питній над ним посміялися, порадили купити за гроші, що залишилися, іржавий ніж і зарізатися, після чого стусаном відправили на свіже повітря. Довелося бідоласі їхати без охорони через ліс повний бандитів, вовків та ведмедів.
Треба сказати, що юнак був боязкуватий. Гарненька фізіономія взагалі була його єдиною гідністю. Тому, щойно опинившись у лісі, він почав молитися всім богам поспіль, скаржачись на злих найманців, які не побажали працювати без передоплати. Особливо завзято молився покровительці земель, на яких жив — Небесній Лучниці. І так їй набрид, що добра богиня вирішила допомогти — обдарувати силою двадцяти найманців, яких передбачалося взяти в охорону.
Спустилася войовнича діва на землю, озирнулася, продерлася крізь чагарник і вивалилася на дорогу перед караваном боягузливого нареченого. Змахнула рукою, цілячись у нього благодаттю, а він з переляку взяв і помер від розриву серця. І полетіла ця благодать по землях Лучниці наділяючи силою всіх, кого зачепить, не дивлячись на стать, вік і стан. Досі літає, шукає давно спочившого адресата.