Оля
Наша б'юті—рутина з подругою замість кількох годин затяглася до самого обіду. На одній масочці для обличчя ми не зупинилися: догляд за руками, шкірою, волоссям…
Тая настільки захопилася процесом, що зараз наносить мені макіяж та вкладає волосся, а ми всього лише зібралися до моєї баби Ніни та потім пройдемося центром, зайдемо посидіти десь у кафе.
— Ще довго? — бурчу, крутясь на стільці, бо все тіло вже зомліло.
–—Якби ти не крутилася, все було б швидше, а так — ще п’ять хвилин.
—Ох, — важко видихаю.
— А що ти хотіла? Краса потребує жертв!
–—Все, мовчу.
Ще якихось десять хвилин точно, я не перебільшую, хоч Тая запевняла, що п’ять. І все готово. Дивлюся в дзеркало та задоволено ахаю. У подруги справді талант: вона гарно вклала моє волосся у низький хвіст, накрутивши трішки волосся. Макіяж, не яскравий, але дуже гарно підкреслює мої очі, і вишенька на торті — червона помада.
Чесно, я збиралася вдягти спортивні штани та уґґі, але це гріх під такий образ вдягати щось просте, тому вдягаю трендове боді та джинси-баггі. На ноги взуваю мамині козаки, які так підходять до мого образу. Добре, що у нас один розмір не лише одягу, а й взуття — економимо. Посміхаюся сама із свого жарту.
— Вау, Ольго, ти як завжди неперевершена. Дайте мені номерок вашого стиліста — задоволено говорить подруга, яка не відстає від мене. У модному, брендовому одязі та з гарно вкладеним волосся та макіяжем.
— Вона дуже зайнята, тож давайте якось сама пані Ковалевська – пирскаємося сміхом одночасно.
— Богині! — говорю, коли з подругою робимо декілька селфі та фото в дзеркалі.
Мені настільки подобаються знімки, що недовго думаючи викладаю одну з тих фотографій, яка найбільше подобається у найбільш популярну соціальну мережу серед молоді. На фотознімку ми такі живі, природні, веселі та мега гарні, що й очей не відведеш. Також не забуваю відмітити Таю, а та у свою чергу робить репост.
Після обіду сніг вже так не мете, як зранку, на дворі свіжо, навколо все біле — біле легкий морозець, все в міру по — зимовому, навіть сніг під ногами рипить.
Поки йдемо до автобусної зупинки, встигаємо трохи подуркувати та погратися в сніжки, звичайно я була ініціатором, спочатку Таїсія, невдоволено бурчала, а потім її вже було не зупинити.
Зі сміхом заходимо в маршутку, розраховуємось та прямує до вільних місць у самому кінці, нам майже до кінцевої зупинки. Поки їдемо розповідаю та показую цікаві місця, які я люблю або просто усім відомі.
Виходимо з автобуса на одну зупинку раніше, бо я ще хотіла зайти в магазин, купити улюблене бабусине печиво з родзинками, хоч і так несу її повну пакунок смаколиків, які були вдома, але я ж знаю, як ба любить це печиво. У магазині швидко, без черги купуємо все необхідне та прямує до будинку ба тут, якихось десять хвилин і це якщо повзти, як черепахи, а якщо пришвидшитися, то за п’ять хвилин можна дійти, рукою подати.
— Оля, — чую голос позаду Аліни, обертаюся та бачу дівчину, яка несеться до нас з Таєю — Привіт. Не знала, що ти приїхала, а це ще хто біля тебе? – говорить, як тільки наблизилася до нас дівчина. Не приховуючи відразу Аліна оглядає Таю, а я не розумію, що це за реакція така.
— Привіт, Аліно — не встигаю нічого сказати, як Тая гідно відповідає, без хамства та призирства як Аліна.
— Таїсія Ковалевська — простягає руку Аліні.
— Ковалевська? — задумливо говорить Аліна — Щось знайоме, ти не родичка випадково тих самих Ковалевських, які відомі на всю країну, володіють мільйонним капіталом.
— А якщо, тих самих, то що ?
— Так, приємно познайомитися, — Аліна, якась по-новому з цікавістю оглядає Таю. Її голос настільки солодкий, навіть приторний, що куди поділася попередня відраза. Аліна — найкраща подруга Олі — це не факт, подругами нас вже важко назвати.
— Друзі Олі, мої друзі, — лестить Аліна.
Мені не подобається ця реакція Аліни; вона дивиться на Таю спочатку з відразою, а тепер з захопленням. Я не можу зрозуміти, коли так все змінилося. Наш зв’язок з Аліною розірвався. Ми взагалі перестали спілкуватися. Це наша перша зустріч за довгий період. І її вигляд ніби нічого й не сталося, ніби ми спілкувалися як раніше, але це ж не так. Не люблю лицемірних людей.
— О, Олько, — вона ж знає, що я не люблю, коли так звертаються, — Там Танька Мироненко дзвонила, пропонувала зустрітися сьогодні. Ти як з нами? Точніше, ви. Тая, тебе також запрошуємо. Таня — наша однокласниця та головний організатор подібних зустрічей.
— Не знаю, в нас інші плани були. Побачимо, — я хочу, щоб Аліна швидше пішла. Це, напевно, неправильно, але наше спілкування викликає у мені неприємні відчуття.
— Ну, дивіться. Тая, приходь без Олі. — Що? Мої очі стають великими.
— Алін, що ти говориш? Тая вперше у чужому місці. Як ти це уявляєш, я відпущу її саму у незнайому компанію?
— Дякую, Аліно, за запрошення, але ми відмовимося, — я закипаю, а Тая спокійно відповідає за нас обох.
— Все, бувай, — говорю саме тоді, коли ми підходимо до воріт бабусі, яка саме біля них розчищає стежку. І в цієї жінки суглоби болять. Так вміло з лопатою у напівнахилі не кожен так зможе у її віці, навіть молодший.
— Драстє, — буркає Аліна, коли ми підходимо до бабусі.
— І тобі доброго дня, — моя бабуся оглядає Аліну холодним, фірменим поглядом. Не знала б я її, злякалася б. Аліна живе неподалік, тож швидко зникає з нашого поля зору.
— Ольго, — її рідне звернення, — нарешті ти згадала про свою стару.
— Ба, яка стара? Он як майстерно орудуєш лопатою. Ні, щоб когось попросити, ти сама.
—Ольго, спина! — обіймає мене міцно, рідні обійми — це як ліки, одразу так спокійно та добре.
Ну, ба, знайомся краще. Це моя Таїсія.
— Ця сама Таєчка, — щебече ласкаво бабуся, до мене Ольга, а до неї Таєчка. Бабуся розпливається у посмішці.
— Доброго дня, — вітаються подруги.