15.
Коли почалося повномасштабне вторгнення, а ми залишиися в Запоріжжі та чекали, що буде далі, то, крім того, що я бігала по магазинах та скуповувала останні товари харчування (бо очікувалося, що Запоріжжя ось-ось захоплять, нового постачання не було, полиці швидко спустошувалися та залишалися пустими) в магазинах, які зачинялися дуже рано (в чотири години вечора, бо комендантська година починалася в п'ять з початку повномасштабного вторгнення), ще я готувала, щоб заспокоїтися. Так як хліба було важко купити, піцерії не працювали, а борошно вдалося купити, то ми з сином готували піцу, оладки, млинці, варила борщ (по своєму рецепту, коли все варю, нічого не смажуючи, закидаю в кастрюлю сирими шматками по мірі часу варіння), печиво (звісно часто згідно рецептів, але зі змінами для адаптації з набором харчів, які малися вдома), частіше смажила картоплю, щоб порадувати себе та рідних смачненьким.
Психологи рекомендують, коли хвилюєшся, щось робити руками.
Приготування їжі - саме те, що потрібно, бо ви і заспокоїтеся й приготуєте щось смачненьке, що потім все одно з'їсте. Їсти все одно треба. А так ви хоч піднімете собі настрій чимось смачненьким.
А поки готуєте, можете подумати про щось, розкласти все по поличках.
Нехай говорять, що треба готувати їжу з чистими думками у хорошому настрої, щоб з позитивною енергетикою була їжа, та й їсти у хорошому настрої. Але саме приготування їжі заспокоює.
Але, коли залишається кілька годин до пробудження перед роботою, а ви ще не лягали, а треба ще приготувати м'ясо, бо не встигаєте усе (робота, дистанційне навчання дитини, приготування їжі), а вже якийсь час був витрачений на приготування гарніру (картоплі, каші), миття посуду, а у вас ще кілька днів значне глибоке недосипання, від якого болить та пече серце, голова кружляє, перед очима все пливе, ви на місці стояче засинаєте з ножем у руці, коли ріжете цю тверду яловичину чи коли миєте посуд, вимикаючись на короткочасні митті, що навіть змінюєте випадково змінюєте своє розташування у просторі, бо вас короткочасна втрата свідомості, бо постійно засинаєте, хитаючись, то нічне приготування їжі навпаки зашкалює градус невдоволення.
Отже, останнім часом, коли грошей катастрофічно не вистачає, настрою не має, світла не має, то я готую. Намагаюся готувати, коли вимкнено світло, щоб при увімкненому світлі зробити з дитиною уроки, набрати цей текст, зробити обкладинку, скупатися. А готувати можна і при свічці, з ліхтариком, з лампою на акумуляторі.