Вийшовши на вулицю, Тарас заправив штани у шкарпетки:
«Подумаєш, що негарно, зате тепло».
Досить холодно, як на середину квітня. Ще вчора світило сонечко, і з пар хлопець вертався, тримаючи курточку в руках, а сьогодні не відмовився б і від зимового одягу. Та вертатись додому і переодягатись немає часу, потрібно бігти до університету. Варіаційне числення чекає.
Витримати чотири пари на п’ятому курсі – це катастрофа. І як можна додуматись скласти так розклад? Три дні підряд мати по дві пари, а сьогодні аж чотири. Після третього курсу з кожним семестром пар ставало все менше, але коли їх розкидали, як-небудь, то свій час розпланувати було важко. Сьогодні був четвер, і тепер для Тараса – це вихідний день. Вихідним він називав, якщо після пар не заплановано спортзалу, мафії, роботи в кафе чи ще чогось. Після травми Тарас рідше ходив на роботу і ще рідше до спортзалу. Зате більше практикувався зі скрипкою, це ж не шкодило нозі.
Пройшов майже місяць, відколи хлопець був на кладовищі у Вишеньки й вирішив знайти могилу їхнього одногрупника. Але ще не виконав задуманого. Інколи з’являлась пропозиція від друзів пітикудись, а інколи просто не було бажання. Врешті-решт він вирішив для себе, що могила нікуди не втече, тому може й зачекати. Але Тарас не був з тих, хто любив відкладати справи на довгий час, і вже перед самим собою мучила совість, що місяць майже проминув. Треба щось вирішувати. Зрештою, що тут може бути важкого? Просто взяти, дізнатись, де могила одногрупника, відвідати його, перепросити в думках - і все. Навряд чи це займе більше, ніж кілька годин. Але потім з чистою совістю можна жити далі.
«Сьогодні точно треба піти», - думав Тарас на четвертій парі, до закінчення якої залишалось аж двадцять хвилин. «На завтра не потрібно вчити багато. Одна біда, що сьогодні дуже холодно. Якщо не піду, то хоч дізнаюсь, де він похований, і завтра обов’язково піду. Пропущу мафію або прийду пізніше на неї. Подивимось. Треба після пари спитати в Олексія проте, де знаходиться могила. Він же староста, має знати.»
Нарешті почувся довгоочікуваний дзвінок. Та викладач з класифікації розривних функцій проігнорував цей звук. І аж коли закінчив розказувати те, що запланував на сьогоднішню пару, то відпустив студентів додому.
Хлопці рушили до зупинки.
Хлопці вже прийшли на автобусну зупинку. Потрібної маршрутки ще не було. Олексій дивно поглянув на Тараса.
Наш герой опустив очі донизу. Наближалась потрібна маршрутка. На завершення розмови Олексій сказав:
Тарас крикнув до Олексія, який однією ногою вже був у транспорті:
Олексій посміхнувся і відповів: