З прочитаних вище абзаців ви вже зрозуміли, що Вишенька вміла надихати коханого на подвиги, на зміни, на дії. Ви подумаєте, що секрет у чарівності почуттів закоханих? Можливо, а можливо й ні. Адже дівчина надихала на різні вчинки не тільки свого хлопця, але й інших людей (і не завжди близьких знайомих). В неї це добре виходило. Мабуть, вона це робила тому, що могла.
Ось, наприклад, Вишенька допомогла своїй найкращій подрузі повністю змінити життя!
Але все почалось трошечки раніше.
Софія народилась в заможній щасливій сім’ї. Там були міцні родинні стосунки, щирі посмішки, хороші поради і завжди панувала гармонія. Коли потрібно було прийняти якесь рішення, хоча і враховувалась думка кожного, але зазвичай останнє слово було за мамою. В принципі, так часто буває у багатьох сім’ях.
От і коли прийшов час прийняти рішення про вступ до ВУЗу, то про факультет психології мама і слухати не хотіла.
Софія побоялася відстояти власну думку. Так і сталось, що поки щасливі абітурієнти заносили документи до бажаних ВУЗів, Софія з не дуже веселим настроєм заходила в деканат медичного університету і в приймальній комісії ледь натягувала усмішку, щоб не викрити, з якими важкими зусиллями дівчина простягає власні документи. О, якби зараз впав метеорит на землю, то це б полегшило страждання слухняної доньки. Тим не менше, факт залишається фактом: Софія з першого вересня почала носити бахіли й білий халат, вчилась непогано, отримувала стипендію, робила всі домашні завдання. Їй навіть трохи подобався уже її майбутній фах. Але психологію дівчина не облишила також. Тим більше важко це було зробити, адже медицина пов’язана з психологією, і на першому курсі було два предмети, психологічного спрямування.Але це все ж таки не те, бо як не крути, але психологія – окрема наука, і саме тією окремою наукою марила Софія. Тому не закинула своє хобі, і продовжувала збирати статті, які її зацікавлювали. Проводила різні експерименти. Подавала власні роздуми та ідеї до різних видань. Зазвичай їх друкували.
Тай звісно, що читаючи ті статті, тато Софії і її найкраща подруга – Вишенька - пишались дівчиною і не раз, наче жартома казали, що з неї би був хороший психолог. Жартували, бо ніби назад нема дороги - дівчина вже вчиться на іншому факультеті.
І ось одного вечора, коли мама Софії поїхала до своєї мами в іншу область на два дні, за столом сиділи і пили чай троє людей: пан Мельничук, панянка Мельничук і Вишенька. Обговорювали спочатку політичні новини, власне в тій бесіді брав участь тільки пан Андрій (батько Софії), дівчатам ця тема була дещо незрозуміла. Так, вони знали хто є президентом у їхній країні, знали кількох представників інших держав, також вони володіли інформацією про курс валют, але про внутрішні та зовнішні конфлікти, санкції, реформи й інші незрозумілі речі дівчатам мало що було відомо, і цікавитись ними вони не збиралися. Після політики поговорили про шоубізнес, а потім зайшла мова про якийсь психологічний експеримент. Не важко здогадатись, що було далі. Коли Софія висувала власну теорію про ту чи іншу ситуацію, то її можна було слухати вічно. Дівчина настільки розумно висловлювала власну точку зору, що інколи її співрозмовник почувався некомфортно: все здавалось настільки простим - і як це він сам до такого не додумався?
І ось, коли вечір добігав кінця, і всі висновки були зроблені, то знову прозвучала коронна фраза пана Андрія: