Мене розбудив легкий дотик до плеча.
- Горобчику, поїж.
Я навіть здригнулася від несподіванки. Хто ж це… такий турботливий?
Ага, мати сімейства завітала, Мстислава особистою персоною. Усміхається, мов добра тітонька. Ти б краще не посміхалася, а просто вивела мене з вашого розбійницького лігва... Атаманша…
Я піднялася і сіла на дивані, підібгавши під себе ноги. Мстислава теж вмостилася на дивані, бочком, щоб бачити мене, вказала рукою на столик на коліщатках, на якому парувала тарілка з супом, в іншій тарілці відбивна котлетка ніжилася в картопляних перинах, окремо лежало кілька шматочків хліба, а у високій прозорій склянці плескалося щось… Сподіваюсь, не кров.
Спіймавши мій погляд, жінка пояснила:
- Це журавлинний морс. Пий, тобі треба підтримати сили. Наскільки я знаю, мої дурні навіть не подумали про те, що полонянку треба годувати.
Я поглянула на свої долоні. Блін, вчора розбила в кров і навіть не промила рани. Просто диво, що подряпини на долонях не загноїлися. Брудна вся після втечі, адже можна було викупатися, хоча б вмитися? А я як впала на диван, так і заснула. Мабуть, перебрала з вином. Але я не винна, це спрага.
Мстислава взяла мої долоні у свої, похитала головою:
- Бідолашний Горобчик... Іди, вимий руки.
Поки я ходила вмиватися, жінка підійшла до вхідних дверей, постукала і командним голосом веліла:
- Негайно принеси антисептик і цілющу мазь!
Коли я повернулася, ліки вже лежали на столику. Жінка сама взяла ватяний тампон і обробила мої ранки, хоч я айкала та смикалася. Дивно, але права долоня, яку лизнув Влад, майже не боліла, хоча роздерта була сильніше.
- От і все. Я залишу тобі мазь, змащуватимеш. А тепер – їж.
Я тільки дивилася насторожено на цю дивну жінку. Адже інтелігентна, багата, вихована на вигляд, як вона може? Видає з себе мати Терезу, чому просто не відпустить? Гаразд, побачимо, що вона говоритиме. А поки, дійсно, слід віддати належне обіду, окіст був смачний, але, на жаль, назавжди не наїсися, приємне почуття ситості проходить швидко і організм знову потребує підживлення.
Я взяла ложку і з ентузіазмом прийнялась за їжу, сили мені потрібні.
- Бідолашний, бідний Горобчик...
Цікаво, що мене часто незнайомі навіть люди називають Горобчиком. Напевно, тому, що я невисока та худа. А ще в мене темно-темно-каштанове волосся ледве прикриває вуха та потилицю. На тлі звично блондинистих однокурсниць з довгим волоссям я, напевно, і справді, схожа на горобця. Але й образити я себе не дам. Горобці – птахи бойові.
Поки я їла, Мстислава мені не заважала, тільки дивилася жалісно, як на голодну дитину. Витерши залишки страви з тарілки хлібом і запивши все морсом, я поставила склянку і вичікувально подивилася на жінку. Хочу почути її версію того, що відбувається.
- От і розумниця, - мовила та, забираючи тарілки, вона явно зібралася йти геть.
- Гей! - крикнула я їй у слід, не чекаючи такого нахабства.
- Тобі ще щось потрібно, люба? – обернулася Мстислава.
- А пояснити ви мені нічого не хочете? – я була просто обурена такою поведінкою.
Жінка з досадою повернулася та сіла на диван.
- Ти хочеш пояснень, дівчинко?
- Так! Чому я тут? Чому мене утримують силою? Ми, таки, у двадцять першому столітті живемо, а не в якомусь Середньовіччі!
Жінка дивилася на мене великими сумними очима і мовчала. Я не витримала:
- Я вимагаю відпустити мене! Негайно!
- Я не можу, - знизала плечима Мстислава.
Отакі всі добрі, милосердні, тільки повернути мені свободу ніхто не може.
- Чому?!
- Тебе приніс Радобор.
- Але ж ви тут головна! А він – ваш син! Ви, що, не можете вплинути на свого сина?!
- Це тобі Іскра сказала, що я головна? Але вона не може пояснити усі нюанси.
- Які нюанси? Ви дозволите своїм синам мене тут вбити чи що там вони збираються зробити? Я не знаю, хто ви, я не знаю, де ваш будинок, я нікому нічого не розповім. Зав'яжіть мені очі, якщо хочете, і вивезіть кудись на трасу. Я просто зникну з вашого життя!
- Ні, - коротко відповіла Мстислава і рушила до виходу, постукала.
Двері відчинилися, щоб випустити відвідувачку і зачинилися за її спиною. Хто її там чекав? Найімовірніше, Влад.
Я зло штовхнула столик ногою. Ніхто не хоче мені допомагати! Боже, на кого я вже схожа… Треба хоч у душ сходити, привести себе до ладу. Прекрасна весільна сукня вже нагадує ганчірку, але з цим я поки що нічого не можу вдіяти. Хоч погодували – і те добре.
Через кілька хвилин я вже стояла під струменями води, змиваючи з себе пил підвалу і намагаючись змити негативні думки. З думками виходило не дуже. На щастя, на поличках я знайшла і шампунь, і гель. Принаймні, найнеобхідніше є.
Та ні, найнеобхідніше для мене – то свобода…
#118 в Фентезі
#23 в Міське фентезі
#488 в Любовні романи
#120 в Любовне фентезі
Відредаговано: 24.07.2024