26 квітня 1986 рiк . Вибух на Чорнобильській атомнiй електростанції. I до нині кровоточача рана нашої країни. Про те й тут мiлiцейське поріддя , не оминуло нагоди нагріти руки.
Охорону периметра було довірено внутрішнім військам. Коли почалася евакуація х десяти кілометрової зони , а це сталося двадцять сьомого числа, людям сказала брати все необхідне на три дні . Три дні розтягнулося на декілька тижнів . В мiстi лишилося багато цінних речей , яких по поверненню, для збору речей, не дорахувалися .
Була направлена в зону Чорнобильської катастрофи слідча - оперативна група... яка нічого не досягла. Або ж казенною мовою "Проведенные следственно - оперативные мероприятия успеха не имели".
Проте таємниця скоро відкрилася . У зону почали стягуватися журналісти , для висвітлення героїзму ліквідаторів. Приховати аварію вже не вдавалося , тож вирішили в Москвi зробити ставку на героїзацію .
І́гор Фе́дорович Ко́стін людина яка зробила перши знiмки аварii . Вин згадав наступний яскравий випадок :
"Їдучи в зону , ми взяли в якостi водія одного з місцевих. На контролльно - пропускному пунктi , коли перевіряли документи вuн побачив на столi магнітофон. Примітний такий з наклейкою Міки Мауса. Звірили по номерах - його річ. "