1985 рiк . Стартувала антиалкогольна компанія. Заборона на основний продукт руzzкого мира , викликала хвилю забастовок . Ростов , Астрахань , Курськ i iнших областях пройшли мітинги i забастовки . Наймасштабнішi відбулися в мiстi Володимирi.
Володимир в радянський , та й зараз , час провінційне місто. Адміністративний поділ - 3 райони. Населення , на той момент , трохи менше трьохста тисяч. 185 кілометрів вiд столиці . Двi с половиною години на маршрутці.
По жителях міста Володимр , одними з перших вдарили антиалкогольні норми Горбачова. Скоротився час продажу спиртного , його кількість (2-3 пляшки в однi руки ). На настільки дорогий серцю руzzкому продукту , почали вводити талони.
Але біда для жителів була в іншому - в їх мiстi був скляний, та лiкеро - горілчаний завод. Останній вирішили переорієнтувати на виробництво соків. Суспільну думку , з приводу цього питання , яскраво демонструє протокол допиту учасника подій Іванова В I :
"Слідчий : Що вас змусило прийняти участь в заворушеннях ?
Іванов : Жити стало нестерпно . Горілку по талонах дають, так ще й наш завод на соки переводять.
Слідчий : Чим вам соки не довподоби?
Іванов: Нам не потрібні соки. Нам горілку треба "
В серпнi почалися забастоки, якi закінчилися ... захопленням адміністрації. Міністр внутрішніх справ
Вiталiй Федорчук , лаконiчно вiдiзвался про цi події:
- У нас такого з Новочеркаська не було.
А вiн знав про що говорить, був сам віхідець з КДБ, Повстання було масштабним , сильно псувало імідж Перебудови. Тому вирішено було пiтi на зустріч робітникам. З Москви у Владимир , терміново була споряджена автоколона . П'ять вантажівок, доверху набитих дефіцитним алкоголем. Якi до міста не доїхали.
Що ж до бунта, то нi через день, нi через п'ять не отримавши зеленого змія , руzzкий народ порозходився. Тi хто особливо відмитися похапало МВС та КДБ . Дали терміни вiд трьох до п'яти за злісне хуліганство, порушення громадського спокою, та псування держмайна.
А що сталося з автоколоною, це вже окрема історія. А про цю пишіть в коментарях.