Невеликий додаток, аби остаточно закрити тему ленінградської міліції.
Вже знайомий нам Начальник міліції Солов'їв Іван Володимирович благополучно переживе смерть Сталіна, чистки беріївських кадрів, гоніння на НКВС якi були в кiнцi п'ятдесятих.
В нове десятиліття вiн вступає у званнi комісар міліції 2 рангу. Сьогодні це генерал-лейтенант. Частий гість в Москвi. Мав деякий вплив в міністерстві. Став гратися в політику, що його й погубило.
На початку шістдесятих намічалася нова реформа. Для міліції це виливалося в масштабні скорочення, розформування підрозділiв, скорочення виплат за звання, i навіть ліквідація загального, всесоюзного, управління міліції.
Ряд міліцейських чиновників, в главi з начальником міліції Ленінграду, висловилися проти таких реформ. За що були звільнені з посад.
По радянській традиції чекісти, тоді вже КДБшники, почали копати матеріал на опальних чиновників, i викрили справжній ментiвський гнiйник.
Перечекавши поки все улежиться Солов'їв відновив махінації з так званими "блокадними виплатами". Через паспортний стіл знову став реєструвати "мертві душi", по яких отримував виплати, подарунки в чергову річницю перемоги.
Так як Ленінград був одним з небагатьох відкритим для іноземців мiст, там було таке явище як "Фарцування" - мiняли горілку, коньяк, рибу, годинники, рідкісні значки /монети/ марки на іноземний одяг. З кожної операції міліція отримувала свою долю.
Врятувало його дві речi. По-перше - зірка героя радянського союзу. По - друге - боротьба з цим явищем почнеться в сімдесятих. До того ну так поганяють, кого прихватять - закриють, але особливо в цю тему не впрягалися.
Шуму , по ще одній радянській традиції, вирішили не підіймати. Тому було вирішено розігнати всю міську мiлiцiю.
Два роки, з 1960 по 1962 рiк , в Ленінграді не було міської міліції. Її повноваження розділили мiлiцiя обласна, i райвідділки.
Ось такий вiн , невеликий додаток до основної історії. Як вам ця історія? Вiдпишіть в коментарях.