Ми їхали ще з годину, аж доки не опинилися на околицях Києва. Корпус миру був справді далеченько, як сказала б Аріша: «У самій дупці світу». Так воно і було.
Як тільки професор припаркував авто, я хотіла одразу вискочити під дощ, але двері були зачинені.
— Давай спочатку поговоримо, Веснянко.
— Не називайте мене так!
— Чому? У школі тобі подобалося таке звертання.
— Так, але ми давно не в школі. Те, що подобалося мені тоді, більше не чіпляє.
— Справді?
— Ага!
Ніколи не вміла так переконливо брехати! Видно бажання втерти носа фізику додало сил.
— Нащо тоді ти зізналася мені у коханні два тижні тому?
— Аби ви відчепилися й не ставили більше запитань.
— Гм… Як бачиш, це не сильно допомогло, а запитань лише побільшало.
— Що ж, мені дуже прикро, та я не маю наміру на них відповідати!
Сині очі, мов бездонні озера, манили глибиною, та я давно затямила, що панічно боюся пірнати, бо є всі шанси не виплисти на поверхню.
— Тоді на деякі питання відповім я.
Чоловік виглядав так впевнено й невимушено, що я завагалася, а чи треба ламати комедію. Ми давно не в школі. У професора он дружина і діти є. В мене теж… могли би бути. Може поговоримо, як адекватні дорослі люди, переступимо через прикрощі минулого й підемо до світлого майбутнього? Звичайно підемо! Тут якраз посадка неподалік. Зайдемо так, що й не вийдемо. Один із нас так точно…
— Тоді у школі мене діймало скільки малолітніх дівчат… Здебільшого заради приколу й розваги. Через нудьгу, розумієш? А ти була закохана серйозно, я це бачив, та не міг відповісти. Твої почуття мене… лякали. Я не знав, як реагувати.
— То нащо порвали мою валентинку й викинули, як непотріб? — питання прозвучало тихо й розпачливо.
— Я не знав, що вона твоя. Лише коли викинув і підійняв очі зрозумів, кому вона належала. А порвав… Ти уявляєш що було б, залиш я її на очах у всього класу? На наступний день мене б завалили тими зізнаннями. То була лише міра перестороги для інших учениць. Не більше. І потім, коли ти прийшла після уроків, я не знав що сказати, ти плакала, а я зрозумів, що так буде краще. Випускний клас. Ти підеш до універу й забудеш те шкільне кохання, яке так гірко закінчилося. Розумієш?
— Так, звісно. Усе для мене… То може, відкриєте вже двері?
Фізик ніяк не зреагував, тож додала якось жалібно:
— Мені дихати нема чим… Не вистачає повітря.
Чоловік з хвилину розглядав мої почервонілі щоки, а тоді потягнувся до мене.
Серце загупало, як навіжене, аби передати професору свій привіт. Сиди тихо, дурне, не то тебе знову відфутболять до шкільних років!
Рука чоловіка потягнулася до мого боку, а губи застигли за кілька сантиметрів від щоки. Мʼятний подих пробіг по шкірі легкою хвилею й осів на губах. Внизу живота запалав маленький вогник. Фізик що, обіймає мене? Чи збирається таки лишити на шиї сліди пальців?
Коли чоловік повернувся на своє місце я зрозуміла, якою ідіоткою знову себе виставила. Він просто відстібав ремінь безпеки, про який я забула…
— Дякую, — швиденько випалила й вискочила на свіже повітря.
Байдуже, що дощ. Краще мокре волосся, ніж мокрі очі.
Професор теж покинув авто й за лічені секунди опинився поряд. Парасоля несподівано закрила від холодних капель.
— Пробач, Веснянко.
Я стільки років уявляла собі ті вибачення і як гордо пошлю їх на… місяць, чи з поблажливою усмішкою прийму. Зараз же фантазії покинули голову, лишилася лише втома і бажання, щоб все нарешті закінчилося.
Професор виглядав щирим. Усім своїм єством показував як прикро, що все саме так обернулося, а я раптом усвідомила, що це злить мене ще більше. Я настільки була йому до лампочки, що навіть ненависті не хотів у мене викликати, не те що кохання. Загострилися кігтики, якими чіплялася за минуле й довелося стиснути зуби, аби не вчепитися ними в професора.
— Пробачаю, — натомість слабко видавила усмішку я. — Ходімо, бо як ще запізнимось, Салімов і говорити з нами не стане!
Професор затримав мене за руку, ніби хотів щось ще сказати, а потім розтиснув пальці й тільки кивнув головою. Його уважні сині очі так пильно розглядали моє обличчя, ніби рахували веснянки.
— То між нами все добре? — все ж запитав чоловік, коли ми увійшли до корпусу.
— Так-так, не хвилюйтеся! — відповіла я.
В холі висіло дзеркало. Поправила кучерики, що вибилися з вузла й протерла заляпані окуляри, а тоді підморгнула власному відображенню. Точніше розгубленій дівчинці Ксені, що поглядала на мене з глибини очей. Вона не готова була розчинитися у минулому, а я не готова була по-справжньому відпустити її біль.
Відредаговано: 05.01.2025