Так, в Одесі теж були питання з водою, але це інша історія. Наприклад, раджу фільм "Спрага". Це радянський чорно-білий фільм про Велику Вітчизняну війну. Знятий 1959 року режисером Євгеном Ташковим. Сюжет фільму заснований на реальних подіях, учасником яких був сценарист Григорій Поженян.
Одеса забезпечується водою з річки Дністер. Водонасосна станція розташована в Біляївці (у фільмі вказана Іванівка). Довжина водоводу - близько 40 кілометрів.
Сюжет: 1941 року під час бойових дій Одеса була оточена, Біляївка захоплена. Місто залишилося майже без води, її видача була різко обмежена. Для того, щоб дати місту воду, було сформовано спеціальний загін матросів-сміливців, які, проникнувши в тил ворога й захопивши насосну станцію в Біляївці, ввімкнули подачу води та деякий час утримували позиції.
Відволікся. Ці відволікання були про цінність води і про її Ціну, і не тільки. Продовжимо наш Шлях.
Я не відразу до цього, пиття води, прийшов, зізнаюся чесно. І системний характер приймання води почало носити, по-хорошому, 2022 року. Мій ранок починається зі склянки тепло-горячої води, з розчавленою часточкою лимона або без. На 17.06.2023 я п'ю 1 літр води з видавленим цілим лимоном, через трубочку, щоб не пошкоджувати емаль (це не на постійній основі!). Живу в багатоквартирному будинку, та в квартирі стоїть фільтр води зі зворотним осмосом та мінералізатором, фільтри справно міняються фахівцем один раз на рік. Я не знаю, в якому районі живете ви та яка у вас вода, закликаю лише потурбуватися питанням, щоб ви та ваша сім'я пили хорошу воду.
Якщо ви кавоман, то знайте, випили чашку кави - випийте 3 чашки води того ж об'єму, кава забирає воду з організму.
Кожен прийом їжі я супроводжую склянкою води, зазвичай до їжі за 30 хвилин чи час псля. Наразі якщо хочу чогось гарячого, то беру окріп і п'ю його з лимоном. Можу дозволити собі американо без молока та цукру - цей продукт я не використовую зовсім, далі може згадаю про нього більш детально. Кава двічі-тричі на тиждень і, найімовірніше, зварю її в турці особисто. Для мене це цілий ритуал. Також я можу дозволити собі склянку червоного сухого вина раз на тиждень або раз на місяць: немає потреби пити його частіше, та й задоволення теж. Зараз уже чую коментарі про французів, італійців, про цикл Кребса та інше. Так от, я не про це зараз.
Буде ваше бажання і час - подивіться короткий ролик, в ютубі їх багато. Наприклад, дослідження японського вченого Емото Массару про те, як по-різному застигає вода під різну музику, різні слова і, найголовніше, думки, ваші думки. Випиваючи воду - подякуйте їй. Миючись - подякуйте їй. Ця структура жива, і ви переконаєтеся в цьому. Нам потрібно дбайливіше і вдячніше ставитися і до неї в тому числі. Продовжимо наш Шлях.
І ще по воді:
1) Основне вживання води краще закінчити до 18.00 - щоб не бігати в туалет і не перебивати сон.
2. Слідкуйте за кольором своєї сечі. Коли я починав регулярне вживання води, спорт, коригував харчування - сеча була темно-коричневого бурштинового кольору, сьогодні вона майже прозора, трохи темніша йде ранкова, і тут важливо зауважити, що це показник того, що вода допомогла очиститися Вашому організму. Це як довго лити воду на дуже брудну машину: спочатку потік, що стікає, буде каламутно-бурим, і з кожним літром буде все світлішим. Ви миєте квартиру і/або Вашу машину кока колою, а чому? А в організм на що це має потрапляти?
А ще, будь ласка, задумайтеся над таким моментом: миття посуду, аналогію з організмом проведете самі. Ви не помічали, скільки часу йде на цей процес, миття? А якщо ви не одразу вирішили помити брудний посуд та ще й не замочували його попередньо? А тепер додайте до цього малорухливий спосіб життя. Часом, щоб відмити щось після готування або прийому їжі, потрібно, прямо скажемо, заморочитись і, найімовірніше, ще й використати мийні засоби та багато води.
Коли ви не стежите за тим, що кладете та заливаєте собі до рота, тут окремо прошу замислитися над усілякими напоями, особливо отруйних кольорів, які залишають забарвленими склянки, язик і зуби. Організму "очиститися" буде складно. Упевнений, ви вхопили думку. Давайте продовжимо Шлях.