Коли до пана Джиро Бодерського надійшов лист від принца Бетеля з вимогами провести олькарі, він спершу вирішив, що це пастка. Але коли принц з десятком людей зʼявився під самими стінами Лівтерану, він все ж наказав відкрити ворота.
План Бетеля здавався божевільним: провести олькарі над Юндером Сафонським, звинувативши його у багатоженстві, і таким чином змусити сафонських воїнів перейти на їхню сторону.
— Це безумство! — сперечалась з ним Арніка. — Піти в табір до ворогів? Вони вбʼють тебе!
— Традиція олькарі священна, — спокійно заперечував їй Бетель.
— Олькарі не проводили вже понад двісті років. — Арніка обернулась до Ріни, за підтримкою, але та взагалі не знала, що означає це слово, тож просто розвела руками. — Це коли всі васали збираються і судять свого лорда. І лише два чи три рази за всю історію їм вдавалось дійти до якогось рішення. — Колишня королева знову глянула на сина. — А якщо вони не проголосують одноголосно? Як ти виберешся з Лівтерану?
— Вони проголосують. До того ж зі мною буде прекрасна леді Адель, — Бетель ледь усміхнувся дівчині, яка застигла в іншому куті кімнати, — і Ріна.
— А якщо Юндер наполягатиме, що його обдурили? Що він не знав, що Ріна жива?
— Він не стане, — впевнено відповіла Ріна.
До воріт Лівтерану крім принца — бо жоден олькарі не міг бути проведений без присутності королівської особи — Ріни, Адель і Арніки, ще прийшов Сора Рагський з кількома своїми вірними воїнами, і кілька мегінських дворян. Навіть сам Ісао Корський не наважився б віддати наказ вбити таку делегацію, бо у такому випадку війна з Мегінкаром була б забезпечена.
Юндера везли звʼязаного на коні. Ріна вже встигла напоїти його настоянкою з глоду, але в голові в нього і досі паморочилось. Генерал без особливої цікавості споглядав за наближенням покарання: плечі його були опущені, погляд чорних очей згас, і навіть витерти бруд з обличчя не було бажання. З того моменту, як кохана жінка вбила на його очах єдиного друга, мало що взагалі мало сенс.
Вони пройшли крізь місто у супроводі алітерських воїнів і зупинились на центральній площі. Інколи тут проводили страти особливо небезпечних злочинців, частіше — на сцені виступали театральні трупи й музиканти з різних куточків континенту. Сьогодні відбувалось судилище.
Сафонські пани зібрались попід сценою у першому ряді. Більшість з них знала Арніку, і вони переводили здивовані погляди з колишньої королеви на леді Адель, яка за останні тижні змарніла і стала виглядати вищою. Впевнившись, що всі, хто мав бути присутній, вже на площі, Бетель зробив крок вперед.
— Я вітаю вас, воїни й жителі Алітеру! — Голос його був гучним і владним. — Ви можете не знати мене, але, я впевнений, памʼятаєте мою мати, королеву Арніку. Вісім років тому, під час Отрадської битви їй довелось взяти мене, мою сестру і втекти з королівства. З королівства, яке було її домом! Причиною тому було вбивство короля Хіроторі його братом, Ріоталі, який і зайняв трон після свого злочину.
У натовпі ахнули, хтось навіть скрикнув. Звʼязаний Юндер, який сидів на сцені біля ніг Ріни, кинув на принца злий погляд, але змовчав.
— Хтось з моїх підданих каже, що Ріоталі не був сином мого батька, короля Хотаку. Він боявся, що Хіроторі дізнається про це і змінить порядок спадкоємців. Хтось впевнений, що між братами було непорозуміння, сварка, яка і призвела до вбивства. Ми не можемо дізнатись цього. Єдине, що я знаю, так це те, що Ріоталі не був достойним сісти на трон мого батька. Вісім років тому я був малим, я не мав ні сили, ні надійних союзників, щоб заперечити Ріоталі. Тепер я маю, і я прийшов по свій трон.
Бетель ступив ще ближче до краю сцени. Його чорне волосся, заплетене у коси, розвивалось на вітру, а світло-блакитні алітерські очі уважно вгледілись в обличчя кожного сафонського пана. Ті не витримували й відводили погляд.
— Я зібрав вас сьогодні, щоб провести олькарі над тим, хто називає себе Юндером Сафонським. Бо я маю відомості про те, що цей чоловік у змові з Ріоталі порушив один з найсуворіших законів Горналу. Він пішов проти Старійшин заради влади й одружився з леді Адель Сафонською при живій дружині!
На секунду натовп закляк, а тоді вибухнув криками й перешіптуванням. Бетель чекав. Він не поспішав. Якщо Юндер і всі сафонські пани тут, то ніхто не віддасть наказ відкрити шлюзи на Лівтеранському водосховищі. А коли шепіт стишився, принц жестом наказав підвести генерала ближче до краю. Двоє воїнів підняли його і перенесли, бо чоловік був звʼязаний по руках і ногах.
— Леді Адель Сафонська, прошу, підійдіть, — попросив Бетель, і дівчина підійшла, стала по іншу сторону від принца. — Ви знаєте цього чоловіка?
— Так, це генерал Юндер Койл. Ми одружились на початку літа, і він увійшов до родини Сафонських.
— Ви знали, що він був одружений до вас?
— Так, але генерал Койл сказав, що його дружина померла.
— І ви повірили йому?
— Сам король Ріоталі затвердив наш союз. — Адель нервово смикнула плечима. — Як я могла сумніватись у словах короля?
— Прошу, підійдіть і назвіться, Ріно.
Мегінка стала поруч з дівчиною.
— Моє імʼя було Еритріна з Корлану, коли я одружилась з Юндером Койлом у 568 році.
— Ваш союз було затверджено королем і Старійшинами?
— Так.
Секунду Бетель насолоджувався розгубленими обличчями сафонських панів. Тоді обернувся до Юндера і поставив питання, яке вирішувало все:
— Юндере Койл, чи ви визнаєте себе винним у злочині проти моралі, а саме у багатоженстві, яке заборонено Старійшинами?
І Ріна, і Адель — обидві уважно глянули на генерала. Його слова вирішували багато. Хоча б те, чи виберуться вони живими з Лівтерану, чи натовп, у пошуках видовищ, розірве їх на шматки. Юндер підняв голову й обвів поглядом сафонських панів. Знизу йому було ледь видно їхні обличчя.
— Визнаю.
Натовп вибухнув. Хтось кинувся на сцену — схопити Юндера — але алітерські воїни швидко зігнали їх назад. Кілька містянок, які протислись поміж рядів воїнів, хотіли кинути в Юндера камінням, але їх швидко скрутили.