За день до іспиту я встигла ознайомитись з укладом гімназії. Не всі учениці жили в гуртожитку. Переважно тут селились лише приїжджі. Але і так поверхи були заповнені.
Зранку дівчат йшли на сніданок в інший корпус. Велетенська трапезна була одноповерховою, і досить холодною.
Як я довідалась опалення тут відбувалось завдяки теплому повітрю, що рухалось в спеціальних трубах. В моїй кімнаті було тепло завдяки тому, що грілась вода для лазні.
Лазня, або як я її назвала душова, знаходилась на кожному поверсі. І там же, о чудо техніки – ватерклозет.
За засідання комісії я не дуже переживала. Хоча жіночка в зеленому капелюшку мені не дуже сподобалась. Від неї правда тхнуло мишами.
І навіть виклику до ректора зраділа.
Але там. Не сподівалась, що опікуни розшукають мене так швидко. Та на якусь мить злякалась, що зараз мене заберуть з гімназії.
І замкнуть до самого весілля. Пелагея пробувала надавити на жалість. Дядько під пильним поглядом Азарія якось не висовувався.
Та на щастя пронесло і тут. Ректор явно не хотів від мене спекатись.
Я ж з легкістю поставила розчерк на аркуші паперу, навіть не читаючи договір. І видихнула з полегшенням. Одну проблему вирішила – жених може отримувати гарбуза і йти на всі чотири сторони, поки я навчатимусь. Атанасій запевнив, що в гімназії мене ніхто не дістане.
- Все, шановні, - ректор дістав з кишені срібний годинник і демонстративно на нього глянув. – Питання вичерпано. Учениця Косач – біжіть на зайняття.
- А мій примірник договору? – геть знахабніла я.
- Після уроків заберете.
- Євдокія, - озвалась розчарована тітка. Я повернулась до неї, тітка сиділа як ропуха на стільчику, ледве вміщаючись в нього задом. – Ти все життя за стінами гімназії не будеш ховатися, - загрозливо сказала жінка. – Вийдеш звідси, і Штильман свого не упустить. Ще й нас з дядьком занапастила.
- Жадібність фраєра згубила, а не я, - не подумавши процитувала я Атанасія. Ввечері чорт розповідав про свого невдаху колегу, що раніше строку повернувся в пекло. Оборотам мови мого фамільярна позаздрив би будь-який гопник з мого світу.
- Учениця, марш з кабінету, - гримнув Азарій, коли побачив, що тітка ще щось хоче сказати.
Я не осмілилась ослухатись, тому, що там казав ректор родичам вже не вслухалась.
Треба ще було розібратись, куди мені йти. Настя вже певно побігла на урок.
- А де розклад подивитись? – запитала у похнюпленого писаря, що сидів за конторкою, і навіть не зреагував на мою появу.
- Там записано, - Остап ткнув пальцем в чергову книгу. Потім зло глянув на нерішучу мене, і ледве не видер сторінки в журналі, відшукуючи потрібний розклад.
- Астрологія у вас, - буркнув він. – Клас номер сорок чотири.
- Дякую, - я усміхнулась до чоловіка, але його неприязнь нікуди не поділась.
Я вийшла шукати потрібний клас. Дуже швидко зрозуміла, що нумерація тут не відрізняться від прийнятої в моєму світі. Спочатку йшов номер поверху, потім номер класу.
Добігши до класу я добряче захекалась. На четвертий поверх я давно не скакала. Я постукала в двері, і зайшла. В мій бік тут же повернулось десяток зацікавлених дівочих облич. І ні одного знайомого серед них.
Тільки за вчительським столом сидів молодик, якого я впізнала. Це той, що був в комісії. Його сила нагадувала запах фіалок. Весь пан був напомаджений і доглянутий, з акуратною зачіскою і тонкою смужкою вусів під довгим носом.
- Бон жур, мадемуазель, - привітався вчитель голосом з характерним проносом.
- Добрий ранок, - я так і не відшукала поглядом Настю.
- Ви шукаєте свій клас? – вчитель поблажливо усміхнувся.
- Так.
- Астгологія у шостого класу дгугим угоком, можете зачекати в когидорі, - він махнув тонкою рукою.
Чи умисно писар мене не туди відправив, чи щось наплутав, я гадати не стала. Подякувала і вийшла. У дівчат за партами були зошити, а у мене не було.
Здається, поява опікунів таки вплинула на мою здатність мислити раціонально. Бо разом з і уніформою нам з Настею видали стос тонких зошитів і пера. І все це я залишила в кімнаті.
Тож, я швиденько розвернулась і побігла в гуртожиток по письмові знаряддя.
По дорозі подивувалась тому, чого вчать дівчат в гімназії. Ні тобі вищої математики, ні фізики. Зате є астрономія, ритуалістика і домоведення.
Ну от що мене може навчити астролог? Гороскопи складати? Так я ніколи в них не вірила. І взагалі, по знаках зодіаку я йому сама можу наскладати гороскопів. Жартівливих. От пам’ятається, бачила в соцмережі таке – як ідуть в дупу різні знаки зодіака. Смішно. Хоча ні, француз астролог такі жартики не оцінить.
Зошити і пера знайшлись на тому ж самому місці де я їх залишила. А от чорнил не було. Я склала в просту полотняну сумку учнівські знаряддя – хто б мені сказав що через скільки років знову повернусь до навчання? В житті б не повірила. Своїм студентським життям я була сита і раніше.
Але вже краще вчити незрозумілі предмети, ніж віддавати життєві сили якомусь Якову Давидовичу.
Я вийшла з кімнати, і зустріла Євлампію, завідуючою гуртожитка. Жінка видавала нам вчора рушники і пояснювала, де можна помитися. А сьогодні виділила уніформу учениць.
- Я перепрошую, але нам не видали чорнила, - я усміхнулась до завідуючої.
- В партах все є, - пояснила та. – Там на кожен предмет своє. А на домашні роботи я вам пізніше видам, Азарій Захарович за ним зело слідкує.
Я знизала плечима. Ну що може бути такого цінного в чорнилах? Але пам’ятається саме за покупкою тих самих чорнил я з ректором і познайомилась...
На четвертому поверсі вже було людно. Одні дівчата виходили з кабінету, а мій клас, який нарешті, я знайшла, саме прибув.
Я відшукала поглядом Настю, яка трималась осторонь.
- Ти де була? – запитала дівчина.
- У ректора, - пояснила я. – Підписували договір.
#3635 в Любовні романи
#865 в Любовне фентезі
#88 в Історичний любовний роман
Відредаговано: 24.04.2022