Стефанія Ванілова прийняла рішення шукати Мудрагелька. Я підбадьорювала дівчисько, яке бачила в дзеркалі словами:«Давай Ванілько! Ти його знайдеш!»
Нап’яливши якісь штани, що валялися на кріслі та накинувши спортивну кофтину, наспіх на босі ноги взула кросівки і намилилася шугнути з хати в темну ніч.
Замість мобільного взяла ліхтарик. Гроші залишила вдома. Вночі всяке може статися. Краще нічого цінного при собі не мати.
Я тільки відкрила двері, почула грізний голос:
— Ану-но стій! Куди лижі нагострила?
Це моя Галюся. А я подругу ледве дверима не прихлопнула!
Мовчу на її запитання. Вона відмінниця, хай сама помізкує.
— Так і знала, що тобі стрельне в голову іти шукати того пройдисвіта! Друга година ночі!
Галя кипить. Я прошу смиренно:
— Не називай його так, будь ласка! І що ти робиш тут серед ночі?
—Прийшла дуринду рятувати! Побачила у твоїх вікнах світло! Стефо! Схаменися! — вона взяла мене за плечі й почала витрушувати дурощі.— Я не пущу тебе робити дурниці! Ти може і каратистка, проте я жиротистка! Я тебе пухкою лівою, сильною правою!
Я навіть не думала бити Галюсю, а от вона мене — так. Бо ледве відпустило її від того трусіння.
— Галюсю, не бий! — дивлюсь на подругу, яка відійшовши на крок прийняла войовничу позу. — І пусти мене! Мудрагелько десь ходить засмучений, біди знайде! Ти не бачила, який він побитий!
— Стефо! Вибач, ти — тупа???— гнівається моя Галюська. — Воно хай лазить, де заманеться, а тобі чого слави хвойдівської шукати? Нормальні дівчата вдома сплять! І справи з хлопчиками мають в теплому ліжечку і не на батьківських очах! Стефо, а ти, дуринда, по кущах з ним ховалася і додумалася за ручку з ним до своєї хати припертися! Ну геть нема розуму в дівки!
— Галюню!
— Що, Галюню? Кажу тобі нормальною українською мовою: ти з ним лиш вечір постояла, а воно тобі лапші на вуха навішало! Ти готова рідну матір, твою опору і надію в житті, проміняти на ненадійного Надійчука!
Галя начитана. Галя — вчена. Галя використовує вдалі порівняння, вміло грається словами. Галя мене цим усім починає дратувати! Найгірше, що по-правильному, Галя має рацію!
Я злюся.
— Тебе мати прислала мене стерегти?
— Дуриндо! Я сама прийшла! Знаєш який сьогодні день?
— Не пам'ятаю.
—Сьогодні мені стукнуло шістнадцять. Найкращим подарунком буде те, коли моя найкраща подруга залишиться при здоровому глузді!
Галя благально дивиться на мене.
— Ну, Ванілько! — по-омелянівськи називає мене подруга, напирає на мене, підштовхуючи до рішення не перти світ за очі по Омелька.— Роздумай сама. Якщо він пішов, отже не бажав, щоб біля нього товклися і жаліли. Чоловіки в таких ситуаціях люблять поміркувати над життям самі. А тут ти будеш зі своїми тарганами лізти. Повір мені! Я по братові знаю ( Галін брат на дванадцять років старший за неї).
— Галю! Ти ж бачила який він! Яке «думати» в такій ситуації!
— Ну що за дубіна з моєї Стефи сьогодні! Омелькові треба охолонути! Я тобі толкую: лиши його в спокої, а ти як той пеньок необтесаний! Та ж на гарячу голову він з тобою не знати що може зробити! Он до пояса роздівся в кущах, шарився в тебе між ногами! Хочеш щоб дитину тобі зробив? Принесеш в пелені від Надійчука, мати з тобою вчинить, як Тарас Бульба з сином!
— Хе?
— Ти дуринда чи прикидаєшся? Я бачила вас двох, як шлях від репетитора додому вирішила зрізати комариною стороною! І ви там в дуже цікаве перевдягання гралися.
Галя бачила! Галя не кричала: «Цирк на дроті, ми на плоті». Галя наглядала…
— Галь! А чого ти не вийшла! Не сказала мені ні поганого, ні доброго! Наставила би мене на путь істинний!
— Бусічка моя!
Галя мене за руку хвать, в бік— турз!
— Тихо! Сусідів побудимо чергову серію «Санта-Барбари» подивитися.
Галя впихнула нас в коридор і захлопнула двері.
— Спочатку я тебе рятувала від Богдана, який не знати чого тією стороною сунувся. Я наплела йому всіляких дурниць, що мовляв теж зрізати шлях хотіла, а мужики щось ремонтують на провулку і перекрили дорогу. Боюсь, була би бійка, якби тебе з Омеляном побачив! Поки ми обходили, повз нас промчалася дорогуща червона машина. От забула її марку! Зупинилася біля нашої вулиці. З машини вийшла Надійчукова мама. Роздивлялася куди їй їхати чи йти. Я надіялася, що поки ми тут ходили з Богданком і петляли перед її очима, там у вас спрацювала кнопка любощами не займатися, в кущах попрощатися і перти кожен своєю дорогою. А ви, мудрагельки, біди наробили!
Галя продовжувала мене відчитувати. Я сіла на підлогу і схрестила ноги.
— З днем народження, Галю! — вставляю у її виховний монолог і подумки додаю, що Омелян мою подругу погано роздивився. Галина Петрук пиріжок не з кислою капустою, а з каєнським перцем!