5
Лілі полетіла на свою роботу на восьму ранку. Але туди прилетіли не всі, дистанційно відпросившись у особисту відпустку за свій рахунок.
Ввечері дівчина намагалася скупитися, але полки були майже пусті. Світлокраїнці гребли усе. Новий товар не розкладався, ніби поставщики вже викреслили це місто з адрес поставок.
В одному магазині Лілії (де вона змогла щось купити) відповіла одна продавчиня:
- Це остання поставка. Більше не буде.
Всі розуміли, що місто захоплять ось-ось.
Біля аптек були довжелезні черги. Скуповувалося все. Лік не вистачало. На запитання "Коли буде?" відповідали фармацепти: "Ми не знаємо".
Місто жило в очікуванні окупації.
Тому великими потоками більшість полетіли та поїхали звідси будь-яким транспортом, який мався в родинах: літаками, автомобілями чи пішки або за допомогою своїх крил.
Більшість тікала з міста.
Залишивши його.
Хтось залишався в місті, хтось ще вагався. Таких було багато, хто "сидів на чемоданах", чекаючи сигналу, що треба більш рішуче діяти.
Лілі була однією з таких. Вона зібрала ручі (свої та чоловіка) та чекала.
Очікувала, що ж буде далі.
Весь день були вибухи від прильотів. Вдарили по аеропорту цього міста та місцевим заводам.
Вночі повернувся Дарій.
- Справи кепські. - повідомив він. - Збройні сили зупинили їх за двадцять кілометрів від нашого міста. Але артилерія може діставати крайні райони міста. Ще в них багато установок, які летять низько та з великою швидкістю, що наше ППО не здатна їх зафіксувати. А, враховуючи близькість, ці ракети долітають з окупованих міст у наше місто за сорок секунд. Я обіцяв тебе захистити. Але мені треба на фронт, щоб захистити тебе та усіх нас. Коли я прокинуся вранці, я вирушу на фронт.