Документи я подавала у три вищі навчальні заклади, і в церкву молитися Богу ходила за те, щоб прийняли мене до педагогічного імені Драгоманова. Але у Бога на мене були інші плани. На бюджет я зі своїми балами пройшла до економічного – мрія мами збулася! Але не моя. Я ж не знала, що такою стежкою повела доля, бо їй видніше, як мені буде краще. А тоді я страшенно розстроїлася. Ще більше впала в ступор, коли померла бабуся. Її кумедний заповіт нас з мамкою реально розчулив: котів своїх вона заповідала двом подружкам Тамарі й Ніні, що жили у третьому парадному, ті ледве не побилися, коли ділили тих котів. Нам з мамкою заповідала квартиру продати й чесати до Києва, бо в Житомирі не цікаво. Нормально? П’ятдесят років прожила – було цікаво, а нам значить – не цікаво.
— Нічого тобі вештатися по гуртожитках, - гордо заявила мама, здала в оренду бабусину чотирикімнатну квартиру, бо продавати рука не піднялася, і ми з нею переїхали до Києва, де на окраїні зняли однокімнатну за таку саму ціну. Життя у столиці, навіть на околиці, було дорогим.
Мамка знайшла собі роботу, я почала навчатися, заразом звикали до столичного життя – вона запізнювалася весь час на свою фірму, я – на пари, бо зранку не могли на метро виїхати вчасно. Її звільнили з фірми, змушена була шукати роботу десь неподалік від квартири, я почала прокидатися дуже рано й виїздити завчасно, щоб не бісити преподів і не відпрацьовувати енки.
Треба сказати, що з’явилась я в універі ефектно. Мало того, що спізнилася, заперлася не до тієї авдиторії, відсиділа пів пари, доки не второпала – не туди занесло, й пішла шукати своїх, так ще й видон у мене був хорорний. За два дні до початку занять у мене на лівому оці визрів ячмінь на оці. Через це перекосило мені фізіономію нехіло: щока підпухла, око запливло, навіть розпущене волосся не прикривало всієї цієї «краси».
Щока під припухлим оком стала червона, мов бурячок сорту «Кулька». Квазімодо – лайтова версія. Універ - це вже не школа, прогули не вітаються, особливо на початку року.
Бігала по хаті весь вечір з одним питанням:
— Що робити? Люди ж полякаються.
— Заялозь якимось кремом, - запропонувала мамка.
Заялозила. Думала, що то тоналка. Бежевенька паста, що так приємно лягла на щоку, швидко висохла на шкірі. Для симетричності, щоб і зеленкувата ліва щока теж не виділялася, замазала і її. Потім подумала й все обличчя намастила. Не фонтан, але краще, ніж було.
Їду в метро. Людей, на подив, небагато у вагоні. Один пацан усе дивиться й дивиться, немов дірку на мені продивитися хоче. Думку, що хоче познайомитися, я зразу відмела. Ну реально я тоді страшненько виглядала, та й пацан дивився не закоханими очима, скоріше, питальними. А якщо не познайомитися, тоді що? Вам теж у голову таке прилізло? Маніяк! Однозначно. Дівок виглядає. Бо спочатку дивився покрадьки, потім утупився неморгаючи, а далі підійшов ближче, став ззаду. Незчулася, як обернулася – а його цікава фізіономія бац, мені прямо в зеньки зирить. Я перейшла далі по вагону, бо на фіг мені таке треба. І він за мною дивлюсь тулиться. За п'ятнадцять хвилин їзди він мені встиг набриднути. Все дивиться й дивиться, дивиться й дивиться, дивиться й дивиться… Я вже зібралася виходити, як раптом погляд сповз на його руки. Вони тримали книжку «Як розпізнати відьму: шість ознак» Блін, в мені розгледіли відьмочку. Насміялася, доки виходила з метро. Смішки-смішками, а пацан за мною чеше. Ото вже причепа! Куди я – туди й він, тільки на дистанції.
— Якого за мною йдеш? Зараз міліцію викличу, посадять за збочення! – притисла до паркана біля самого універа. Бабуся вчила, що найкращий захист – то напад. У хлопця окуляри на лоба підскочили, а очі якби могли, то повилазили б. Стоїть, коліна підгинаються й ледве промовляє:
— Я тут вчуся, - й показує на універ.
— Я теж. Тільки не кажи, що перший курсі група один ес, - починала вже вірити у чарівне неймовірне.
— Ні, третій, - з такою радістю виговорив, теж не в захваті, щоб ми разом вчилися.
— Ото й нормально. Йди, вчись, вільний, - побіг так, немов я пса злого з цепки спустила. І правильно, краще нехай маніяки від мене шугаються, аніж я від них.
Куди я в тому розкладі дивилася, що не в ту авдиторію причалапала. Сиджу, зошит дістала, щось навіть конспектую. А потім починаю підозрювати, що не економіка тут, а щось не розбери що. Викладач взагалі свою біографію розказує. Питаю у сусідки, яка теж на мене таку гарну дивиться косо й теж певно з підозрою, що аномальна якась дівка приперлася до них на пару.
— Сорян, а це тут яка група? Один ес?
— Ні, це три ес. Третій курс, а ти перший?
— Так.
— Піди в деканат, спитай. Бо в розкладі сьогодні багато було непорозумінь.
Згребла я свої манатки й почесала до виходу. Викладач ображено, бо на тридцятій хвилині його лекції, коли він саме переповідав про своїх батьків, я підірвалася з місця й рвонула до виходу, рявкнув:
— Як? Ви вже навчилися чи передумали вчитися?
— Та мені ще рано. Через два роки прийду, - я мала на увазі, що тут третій курс, а я ж на першому. Викладач зрозумів інакше.
— То дивіться, щоб не пізно було, а то так рано рано, а там бац – сім’я, діти, пенсія.
Оббігала я весь універ, доки знайшла свою групу. Якраз під кінець лекції. Викладач пообіцяв прибрати мені оцю енку, якщо покажу конспект лекції. Треба було просити у когось переписати. Я обвела поглядом авдиторію й не знайшла жодного приязного погляду, усі дивилися на мене або як на прокажену, або як на божевільну, що в принципі частково було правдою. І лише одна дівчина посміхнулася, коли я глянула на неї. У її очах я прочитала співчуття. Красуню звали Ніна. Ото рідкість, коли дівка і гарна, й розумна, й людина.
— Дивись, щоб і я могла вчити, й ти не сиділа сьогодні всю ніч, переписуючи мої каракулі, пропоную зробити ксерокс. Тут, на першому поверсі.
#1384 в Різне
#444 в Гумор
#5523 в Любовні романи
противостояння характерів, письменниця, від ненависті до любові
Відредаговано: 02.04.2024