В переважній більшості українські біженці зараз живуть в готелях, хостелах, гуртожитках, у службових приміщеннях монастирів і церков. Умови проживання можуть різнитися від шикарних до просто неймовірно скупчених.
Менша частина біженців живе у приватних житлових будинках. Інколи разом із сім’єю господарів. Інколи окремо, коли господарі мають ще інше житло.
Держава Ірландія сплачує власникам житла орендну плату за біженців.
В готелях біженці отримують безкоштовне харчування. Пізніше воно стало платним.
Всі українські біженці отримують так званий «жовтий лист», де написано, що надається дозвіл на перебування в Ірландії протягом року. Потім строк продовжувався ще на рік.
Видається кожному медична карта, теж на рік. Карта дозволяє отримувати безкоштовне медичне обслуговування у лікаря і знижку на медикаменти.
Всі біженці мають грошове утримання. Зараз воно складає близько 240 є/тиждень. За одну дитину додають ще 40є/тиждень.
Я, як пенсіонер, отримую пенсію 250є/тиждень і маю безкоштовний проїзд на автобусах і поїздах. Можу навіть везти безкоштовно ще одну людину (супроводжуюча особа). Пенсійний вік в Ірландії складає 66 років.
Є така організація, яка зветься Інтрео. Вона має в Корку кілька офісів і вона регулює всі питання, пов’язані з життям, побутом, документами і працевлаштуванням біженців. Зараз іде всіляке заохочення працездатних українців ставати до роботи.
Діаспоряни Корку живуть переважно у своїх власних будинках. Мають ірландський паспорт.
Окрім біженців і діаспори я відкрив для себе ще іншу категорію українців. Умовно я назву їх вільні фахівці. Це українці віком до 40-50 років, які вільно володіють однією чи кількома європейськими мовами і мають високу кваліфікацію. Вони здатні вигравати конкурси на обіймання різних важливих посад або поступити на престижне навчання. Наприклад, професор математики в університеті, аспірантка з мистецтва чи з історії, студентка-медичка. Можливо існують ще інші, мені не відомі категорії українців.
Відредаговано: 13.09.2024