Греміславу непокоїло те, що лісів край дороги далі не спостерігалося. Село йшло за селом, відмежовані лише полями та городами. Селяни активно сновигати, то до Містечка, на базар, то з нього, хто вже скупився. І сховатись ніде, і на очі траплятись ніяк, бо королівські солдати напевно вже об’їхали села та усіх попередили про чужачку. Звісно, самотня дівчина, яка пішки рухається у невідомому напрямку, буде викликати запитання.
Деякий час Греміслава все ж йшла дорогою, та повсякчас доводилось залягати у траві, поки пройдуть подорожні, проїдуть вози, проженуть худобу на випас. Зрозумівши, що вона більше лежить, ніж рухається, принцеса впала у відчай. Сонце вже над головою, а вона ледве пару поселень минула. Такими темпами вона до Смоляного Граду тиждень добиратиметься, а треба десь ночувати і їжу, коли закінчиться, купляти. Чим довше вона у дорозі, тим більше шансів, що на неї натраплять солдати або здадуть селяни.
І ще одна напасть. Поки лежала у бур’янах, перечікуючи колону возів, що везли до міста зерно, якийсь звір витяг із сумки харчі, які купила на ринку у Містечку. Навіть не бачила, хто. Залишилось лише трохи печива. Так прикро стало, та що робити?
Греміслава догризла останнє печиво і рушила дорогою вже не звертаючи уваги на подорожніх, які обгонили її чи рухались назустріч. Коли запідозрить хтось у негарній дівчині, одягнутій у сіре плаття втікачку, то так і буде. Однаково без їжі далеко не дійдеш.
Принцесі пощастило. Дідок з дрібними рисами обличчя їхав на возі, заповненому збіжжям. Старенька руда конячка рівномірно вибивала копитами курний шлях. Коли зупинилася, обігнавши дівчину на кілька метрів, вона навіть не підняла голови.
- Доцю, підвезти тебе? – співчутливо запитав дідок.
Гремислава, не відповідаючи, продовжила брести узбіччям, на неї накотилась апатія та байдужість, як інколи бувало.
- Доцю, я до Смоляного Граду їду. А ти куди?
Принцеса нарешті зупинилась і поглянула на непроханого помічника. Назва «Смоляний Град» манила, та чи не заманює її старий інтриган у пастку?
Очі дідуся дивились із співчуттям, а від куточків розходились дрібні промінці зморшок. Він здавався досить щирим. Греміслава вирішила ризикнути і мугикнула щось незрозуміле, наближаючись до воза і видавлюючи із себе вдячну посмішку.
- Так тобі куди? – пожвавився дідок.
- Мммг.
- Німа, чи що?
Дівчина кивнула у відповідь.
- Тебе до Голопузівки підвезти?
Греміслава похитала головою.
- До Старопудівки?
Знов похитала.
- Невже до самого Смоляного Граду визбиралась?
Кивнула.
- Далеко… І чого пішки? Втім, чому я питаю. Так, видно, склалося. То сідай, доню, підвезу.
Греміслава вдячно кивнула і полізла до воза, вмостилась поміж збіжжя, радіючи тому, що збиті ноги можуть відпочити. Що вже буде, та вона довірилась старому.
Показатися німою було слушною думкою, бо що б вона розповіла про себе, коли нічого тут не знає, обов’язково ляпнула б щось не те і викликала підозру. А так дідок, радий, що знайшов безкоштовні вуха, не замовкаючи ні на мить переповідав їй усі новини краю. В когось там теля народилося з двома хвостами. А хтось бачив, як у світлі сонця на заході летів дракон. У онуки вже другий зуб виліз. А ріпа цього року росте, мов з води…
Принцесі доводилось лише кивати та розуміюче щось мимрити. Старий навіть пригостив її пирогами з потрібкою, після чого його голос став перетворюватись у гул, і дівчина заснула, заколихана рівномірним рухом конячки, безкінечними розмовами та ситим шлунком. Дідок, побачивши, що вона заснула, замовк нарешті й сам.
Так вони і дібралися до Смоляного Граду.
- Зупиняйся, старий! Куди їдеш? – командний голос збудив Греміславу, заставив зіщулитись у передчутті біди.
#940 в Любовні романи
#245 в Любовне фентезі
#10 в Містика/Жахи
кохання з першого погляду, українська міфологія, альтернативна історія
Відредаговано: 21.04.2023