ᕦ~•°•~ᕤ
16 років тому
–Олено, знайомся. Це В'ячеслав – син тітки Марії,– мама вказала рукою на хлопчика, що стояв навпроти і поглядом медово-горіхового кольору очей впивався в мене. Напевно, старший десь на два роки.
–Можливо, він твій майбутній наречений,– підморгує тітка і я, здається, червонію. Мені ж лише шість років! Хто про таке взагалі говорить з дитиною?! Зараз не час про це думати.
–Що ви таке кажете?– тихо шепочу і сором'язливо опускаю погляд.
–Ну добре, ми з тіткою підемо побалакаємо, а ви з В'ячеславом ідіть пограйтеся,– підштовхує мене мама і зникає в іншій кімнаті з тіткою, залишаючи мене саму з ним.
–Привіт,– махаю рукою хлопчику, та натикаюсь на гордовитий погляд.
–Ти як хочеш, а я йду кататися на велосипеді,– буркає у відповідь, навіть не привітавшись, і виходить з дому. Який егоїст! Одразу зрозуміла, що нічого хорошого в ньому немає. Думає лише про себе!
Ох, мама буде засмучена, якщо дізнається, що ми не знайшли спільної мови, а вона в мене заслуговує найкращого. Прийдеться піти за ним...
–Зачекай, я теж хочу покататися на велосипеді!– кричу і вибігаю на вулицю за В'ячеславом. Ледве не падаю.
–Ти хоча б до педалів дістала,– уїдливо відповідає, сідаючи на велосипед.
–Дістану! Ти просто боїшся, що я краще їжджу ніж ти!– не витримую і висказую йому все в лице. Його очі округлюються, а брови здіймаються вверх.
–Боюся?! Ха-ха-ха! Нічого я не боюся! Ось! Сідай і показуй своє хвалене майстерство!– передає велосипед мені і я не можу стримати усмішку. Сиди і дивися, егоїсте!
Вперше сідаю за веломашину, та яка ж різниця. Хіба їздити на ньому так складно? Навряд чи.
Зручніше вмощуюся на сідлі і обхоплюю руками руль. Готова! Кінчиками пальців дістаю до педалів і починаю їх крутити.
Виходить їхати якось зиґзаґом, та навіть так радості моїй не має меж. Не має... Доки не натикаюсь на зверхній, гордовитий і самозарозумілий погляд медово-горіхового кольру очей. Ще й його посмішка. Та він насміхається з мене! Думає, що я не можу нормально їздити?! Зараз доведу!
Зупиняюся і вирівнюю руль. Від тепер їздитиму тільки рівно! Ніяких зиґзаґів!
Починаю крутити педалі і... падаю... Добряче зчісую лікоть і колінко. Біль розповзається по всіх кінцівках і сльози самі собою з'являються на очах. Краєм ока помічаю, як до мене підбігає В'ячеслав. Здіймаю на нього заплаканий погляд.
–А я казав, що в тебе не вийде! – виплескує на мене свій гнів, і я від цього ще більше починаю плакати. Хлопчик закушує губу і хмуриться, та через секунду повертається до мене спиною і присідає.
–Чіпляйся за мою спину,– буркає, та я все ж таки вхоплююсь. Він піднімається і крокує до будинку, тяжко пихтячи.
–Тобі важко?– несміливо запитую, опустивши і потупивши погляд.
–Не кажи дурниць! Ти як пір'їнка,– огризається і ми заходимо до хати. Тихенько пробираємося до кухні. Під краном промиваю ранки. В'ячеслав опускає мене на стільчик.
–Де у вас аптечка? – оглядає кухню.
–У шафці,– відповідаю і з цікавістю поглядаю, як він її дістає. Знаходить два пластирі і підходить до мене. Показую, де поранилася і він дбайливо їх наклеює. Здається, у його холодному гострому погляді я помічаю таку турботу, що мені стає соромно за всі свої попередні рішення.
–Усе,– закінчує і я усміхаюся.
–Дякую. Тепер ти мій друг,– промовляю і натикаюсь на його різкий здивований погляд. –Друг пізнається в біді. Він ніколи тебе в ній не залише. Мені так мама сказала. Правда ж? Тепер ми друзі?– запитально з надією дивлюся на нього. Його різкий вираз обличчя змінюється більш лагідним.
–Друзі...– підтверджує і усміхається.
До самого вечора він вчив мене кататися на велосипеді і сам пробував катати. Ми все більше сміялися і говорили про різні речі. Вперше в житті мені було так тепло на душі.
Ось так ми з ним познайомилися і стали друзями...