"Цивілізація Нойя, що походить зі світу Нойям, укладає договір із герцогом Гільйомом Найєрсом Мілтоном. який походить зі світу Місхон, про наступне:
Цивілізація Нойя зобов'язується надати герцогу Гільйому Найєрсу Мілтону допомогу і всіляко сприяти захопленню ним владі у світі Місхон.
У відповідь герцог Гільйом Найєрс Мілтон зобов'язується надати представникам цивілізації Нойя безперешкодний доступ і право володіння копальнями на півдні Уленійського континенту, у яких видобувають кархон.
У випадку, якщо цивілізація Нойя не виконає своїх зобов'язань за цією угодою, представники цивілізації Нойя зобов'язуються надати у повне і безстрокове володіння герцогу Гільйому Найєрсу Мілтону десять військових кораблів водотоннажністю сто п'ятдесят тон кожен, із повним озброєнням, і доставити їх до того світу, який вкаже герцог Гільйом Найєрс Мілтон, за умови, що до цього світу буде можливо відкрити портал, придатний для проведення кораблів.
Якщо ж герцог Гільйом Найєрс Мілтон, скориставшись допомогою цивілізації Нойя, захопить владу у світі Місхон і відмовиться виконати свої зобов'язання з надання безперешкодного доступу і володіння вказаними копальнями, життя герцога і всіх його нащадків до сьомого коліна, переходить у володіння уповноважених представників цивілізації Нойя.
Підписано кров'ю герцога Гільйома Найєрса Мілтона."
Під загадковим словом "кархон" мався на увазі нефрит, який у світі Нойям цінувався вище, ніж золото у світі герцога, і він не бачив нічого поганого у тому, щоб віддати своїм союзникам декілька копалень на півдні континенту, заселеного дикими племенами. Все одно ці копальні давно закинуті через постійні сутички з недружньо налаштованими тубільцями.
Прадід герцога відкрив багаті нефритом землі під час кругосвітньої подорожі, і деякий час копальні розроблялися, оскільки королівство тоді було набагато сильнішим. Однак з тих пір королівство поступово слабшало, і врешті-решт, утримання гарнізону на копальнях було визнано недоцільним. Тубільці миттю цим скористалися, розтрощивши обладнання і засипавши шахти землею. Втім, якщо представникам цивілізації Нойя буде до вподоби займатися розробкою цих копалень, він не заперечує.
Герцог поняття не мав, яким чином величезні бабки із світу Нойя будуть працювати на копальнях, та врешті-решт його це не обходило.
* * * * *
Найєрс у супроводі генерала спостерігав за тим, як роботи Нойя доставляють обладнання через портал. План герцога був геніальним. Він не збирався витрачати ресурси на створення примітивної нечисті, хоча для цього були всі можливості. Натомість, герцог збирався створити армію з преміальних бійців. І хай вони не будуть такими висококласними, як преміальні бійці Владики, зате їх буде більше.
Партія, з якою прибув Варг, якраз і призначалася для створення першого загону майбутньої армії. Наступним кроком плану було викрадення спадкоємця престолу Місхона. Це змусить короля піти на поступки, і Найєрс мав намір змусити свого батька зріктися трону, передавши владу юному принцові, племіннику Найєрса. Другою вимогою було повернення Лотті титулу герцогині і призначення самого Найєрса регентом.
Технології Нойя дозволяли Найєрсу відкрити портал у зворотному напрямку - до Місхону, і це було те, про що раніше він навіть мріяти не міг.
Щоб розпочати релізацію своїх планів герцогу не вистачало двох "дрібниць". Йому потрібен був чіп преміального бійця і чіп повновладдя. Це було те, чого Нойя не могли відтворити самостійно.
- А щоб ви сказали, генерале, - Найєрс невизначено покрутив пальцями у повітрі, - якби вам довелося командувати армією бійців, найгірший з яких переважає найкращих королівських гвардійців?
- Це було би мрією, мій герцог!
- А чи не хотіли б ви самі перетворитися на такого бійця?
Генерал трохи зблід, схоже сприйняв жарт герцога серйозно.
- Аж ніяк, ваша світлість! Я вже застарий для цього.
- Підійдіть! - звелів герцог охороні. - Проведіть генерала до його покоїв.
На черзі у герцога була важлива справа. Разом із представником цивілізації Нойя, який прибув для супроводу вантажу, потрібно було визначити місце відкриття першого порталу у Місхоні.
Власне, вся технологічна міць цивілізації Нойя базувалася на двох відкриттях. Першим із них була технологія відкриття порталів до інших світів, а другим - вміння копіювати молекулярну структуру предметів.
Навчившися цьому, мешканці Нойяму тягали з різних світів потрібні і непотрібні речі, копіюючи те з них, що ставало в нагоді, і складаючи на величезних смітниках те, чому не знайшлося застосування. Взагалі-то, вони могли б і повертати непотрібні речи туди, звідки взяли їх, та їхня завбачливість не дозволяла це робити: "Хтозна, що може статися. Можливо, ця річ знадобиться".
Найбільшою цінністю для мешканців Нойяму був нефрит. По мірі технологічного прогресу населення планети скорочувалося, і все більше з них втрачали плідність.
Нефрит був єдиним, що допомагало відтворювати потомство. Така ситуація стала результатом численних експериментів Нойя над своєю біологічною природою. Захоплені можливостями, що відкривалися внаслідок доступу до технологічних надбань різних цивілізацій, мешканці Нойяму кинулися експериментувати з різними технологічними новинками, намагаючись подовжити тривалість життя і позбутися хвороб.
Перше їм вдалося - тривалість життя збільшилася майже вдвічі, та це відбулося за рахунок втрати здатності до відтворення потомства, і тепер мешканці Нойяму не могли розмножуватися без рідкісного зеленого мінералу. Чомусь саме нефрит викликав у самки непереборне бажання спарюватися із самцем та відкладати яйця. Без нього самки відмовлялися від спарювання, і їх не вдавалося до цього примусити ані умовляннями, ані насильницькими способами, хоча мешканцями Нойяму було спробувано багато різних підходів. В той же час, варто було самці взяти в руку нефрит, як у неї виникало непереборне бажання з'єднатися із самцем.
Відредаговано: 02.12.2024