Пані Мані мчала на своєму мотоциклі нічним містом. Ще ніколи аори не відчували такої тривоги та загрози від людей. Може дійсно праві її колеги, що пора покидати світ людей, і нехай самі вчаться давати раду своїм проблемам. Але шкода: стільки праці вклали мешканці паралельних світів для розвитку людства, і доведеться все полишати. І де це Пан Сон ходить? Ну як відлучатися в такий неспокійний час? Якраз хранителі найбільше знають, що відбувається в людських думках та серцях, адже бачать їхні сокровенні бажання у Світі сновидінь.
«Нічого, будемо вирішувати проблеми у міру їхнього виникнення»: пробурмотіла собі під ніс Пані Мані.
Мотоцикл різко зупинився навпроти квіткового магазину. У вітрині було зовсім темно. Крамниця вже не працювала. Проте була вона зачинена для людей. Аора ж бачила м’які світлі кульки, які кружляли всередині приміщення. Та щось ще привернуло її увагу. Біля магазинчика стояв довготелесий тип і щось клацав у своєму телефоні. Все б нічого, та Пані Мані помітила, що він раз у раз поглядає на кущі і стискає кишеню свого піджака.
«А, то ти не сам, дорогенький»: аора пильно придивилася, і побачила ще одного опецькуватого чолов’ягу, який намагався пробратися крізь зарослі самшиту до задніх дверей крамниці.
Пані Мані хвацько розвернула мотоцикл, під’їхала майже впритул до невідомого, хапнула золотого пилу з кишені, дмухнула на нього, промовивши «аж лускаю від сміху». Чоловік раптом почав гиготіти, потім сміятися, а за мить реготав так, що аж за живіт тримався. Пані Мані шурнула повз нього, притулила руку до дверей. Навколо долоні зникло дерев’яне полотно, і аора поглянула на дівчину у зеленій сукні.
— Веснянко! В нас кілька хвилин. Все лишай, і біжімо!
Дівчину два рази просити не довелося. Вона миттю відімкнула двері, навіть пальто не одягла, і плигнула на мотоцикл, міцно охопивши свою рятівницю руками. Жінки чкурнули з-під носа довготелесого, поки він втирав сльози від сміху.
— Ти чого регочеш, як кінь дикий! — Інший чоловік вернувся на сміх напарника.
— Жарт смішний прочитав, — нарешті починав приходити до тями тип.
— Серйозно?! Жарт? На завданні? Ото завтра на кутні зуби будеш сміятися, якщо ти дивну проґавив, — шипів лисуватий чоловік середнього віку, вбраний в темний костюм.
— Не знаю, що на мене найшло, чесно, — бубонів перший, і чухав потилицю.
— Бос з тебе шкуру спустить, і а потім і самого під замок посадить, — все ще сердився чоловік, зламуючи замок крамниці.
— Я не навмисно, чесне слово, — і далі скиглив перший, поки вони не увійшли всередину.
Квітковий магазинчик потопав у різній зелені. Тут були екзотичні квіти, цікаві композиції, та найбільше вазонів. І, як на диво, всі рослини у горщиках квітнули. Чоловіки миттю оглянули залу і підсобне приміщення — нікого.
— Я казав, що ти проґавив! — Вже на повний голос кричав лисуватий тип.
— З чого ти взяв, що то я? Може її і не було вже.
— Як не було? За магазином цілий день спостереження вели. Ніхто не виходив!
— Може вона ніяка не дивна, а проста продавчиня, — все ще намагався вирулити з халепи перший.
— Ага, не дивна, кажеш? — Пильно поглянув опецьок, оглядаючи вазони. — Ти колись бачив, щоб всі ці рослини цвіли одночасно?
— А що тут такого? Квітковий магазин, добрива всякі дають, ґрунт правильний, і таке інше, — мимрив довгань.
— А часто ти бачив, щоб Цереуси так пізно розквітали, і причому в такій кількості? — Напарник смикнув за завісу, за якою потопали у білому цвіті сині стебла кактусів.
— Та я взагалі не знаю, що то таке.
— Так отож бо, що не знаєш, — пришпилив поглядом напарник довготелесого, і вони ще довго про щось сперечалися.
Аори тих сварок не чули, бо вже були на іншому кінці міста біля ветеринарної клініки, яка служила і притулком для самотніх тварин. Пані Мані для початку оглянула все навколо, щоб переконатися, чи й тут немає стеження. Ніби чисто.
— Пане Рох, ви там? — Легенько стукала у шибку Веснянка.
— Аякже, — крізь прочинені двері висунулася чоловіча голова.
— Пане Рох, ми за вами. Стає небезпечно, — Веснянка говорила швидко і позирала на подругу, яка так і сиділа на мотоциклі.
— Давайте завтра, шановні, — протягнув чоловік, — Герцог неспокійний сьогодні, а в Цезаря лапи болять страшенно, масажу просить.
— Ви не розумієте? — Гримнула Пані Мані. — Завтра ми вас вже можемо не застати!
— Ну я не знаю, дами, — здавалося, йому і діла немає до небезпеки, — Зефірчик не засне, поки йому пузце не почухають, я не можу його вгонити в такий стрес.
— То хапайте Зефірчика, і ходу! — Пані Мані завела мотоцикл, і він ритмічно ревів, ніби стогнав від нудьги.
— Ну, як скажете.
Двері за диваком зачинилися, а за хвилини дві він вийшов при повному параді: коричневий костюм в клітинку ідеально сидів по фігурі, на шиї у химерний вузол був пов’язаний зелений шовковий шарф, на голові капелюх-казанок, а на ногах начищені до блиску капці. Коли Пан Рох підняв голову під ліхтарем, світло дозволило розглянути його маленькі очиці, курносий ніс і вуса, які чогось нагадували котячі.
За Паном Рохом дріботіло справжнісіньке рожевобоке порося.
— Як ми тут всі помістимося! — Сплеснула в долоні Веснянка.
— Ніяк, — кивала головою Пані Мані, — коляску прилаштуємо.
Вона витягнула з кишені невеличку кульку, яка нагадувала тенісний м’яч, кинула поруч з мотоциклом, і враз до нього приросла коляска.
— Пане Рох, Зефірчику, — Пані Мані зробила запрошувальний жест, показуючи на коляску.
— Що кажеш, мій любий Зефірчику? — Схилився над поросям аора. — Страшно без шолому? Вірю, дорогенький, техніка безпеки понад усе.
Пані Мані закотила очі, і, хитаючи головою, витягнула з кишені ще дві маленькі кульки, які після удару долонею перетворилися на два шоломи.
— Прошу вас, покваптеся, — підганяла попутників Пані Мані, роззираючись на всі боки.