— Тобі слід придбати машину і навчитись кермувати. Не зручно кожного разу користуватися послугами таксі, — благословляє на дорогу бабуся, коли останній раз прискіпливо оглядаю себе у дзеркалі. Не скажу, що прагну вразити, але в душі криється інстинкт змагальності із сестрою. Хочу, щоб остання відмітила мої зміни, щоб у неї навіть наміру не виникло дорікнути кривим слівцем. Я не мовчатиму. Вже ніколи…
А за автомобіль Елеонора слушно говорить. Я можу дозволити собі засіб пересування, а от час, щоб навчитись їздити за кермом? Ні, слід знайти хвилину й хорошу автошколу.
— Красива. І Женька як з картинки. Рушай сміливо.
— Дякую, — та в голосі звучить тремтіння. Я хвилююсь і нічого вдіяти не можу.
На телефон приходить сповіщення зі служби. Беру коробку з солодощами ручної роботи та підганяю хлопчика до виходу. Закривши двері, розумію: назад дороги немає. Я повинна повідомити батьків про внука.
— Ти знаєш, до кого ми зібрались в гості? — вже в автівці питаю Женю. — Для тебе це буде сюрпризом.
Здивовано підводить на мене оченята, в який блищать вогники азарту.
— До бабусі й дідуся, синочку. Вони тебе жодного разу не бачили.
— А які вони?
— Чудові. Бабуся — справжня красуня, а дідусь — високий і міцний, як супергерой. А ще у тебе є тітка. Її звати Наталія. Вона — моя сестра.
— А можна я покажу свої машинки? Зі мною будуть гратись?
«Сподіваюсь», — крутить в голові. Я міцно пригортаю малюка, цілую в маківку, вдихаю його неймовірний аромат. Мій. Найкращий. Найрідніший.
Через годину, об’їхавши затори, дістаємось колись рідного мені дому. Біля високого мурованого паркану скромно примостилось кілька авто бізнес-класу з тонованими вікнами, поруч них походжають зодягнені в чорні костюми охоронці. Тато не користується таким супроводом, тому швидше за все у нього відвідувачі, і ми прибули невчасно.
Повільно підходимо до помешкання. Кожний наступний крок дається важче попереднього. Нервую.
Нас зустрічає знайомий орнамент на вхідних дверях, та ремонт у передпокої, який не мінявся з часу мого останнього візиту, тобто з того само дня, коли доля звела мене з Олександром Гриньовим.
Я тремчу?
Ні, бо серце нещадно зупиняється, варто опинитись всередині. Мама виходить з вітальні та вмить застигає на місці, прикипівши очима до маленького супутника дочки. Я часто уявляла нашу зустріч, знайомство з моїм сином. Цієї ночі взагалі обдумувала кожнісіньке слово, свою поведінку, манеру триматись. А зараз… Зараз дар мови втрачено.
Погляд з Жені повільно перебирається на мене. Я знаю, що важко впізнати, знаю, що виглядаю ідеально. Проте руки самі тягнуться обсмикати ніжно-рожеву сукню в коліно , поправити поли вишуканого твідового жилета відтінку остиглого какао. До моїх щік припливає червона фарба, нагадуючи найріднішій людині, що перерід нею жива дочка, а фантом уяви.
— Привіт, — стишено кидаю вітання. Тоді пригортаю Женю. — Ми приїхали в гості. Солодощі привезли.
Мама, наче відганяючи ману, протирає повіки, швидко кліпає й починає метушитись.
— Ой! Мел, проходьте. Я дуже рада. Меланіє, а хто цей хлопчик? — вона опускається на коліна перед внуком, роздивляючись в дитячому личку мої риси. Мене маленьку і теперішню. На диво, кровиночка повністю схожий на Малахових.
— Я — Женя, — простягає крихітну долоньку синочок. — А ти моя бабуся?
Два серця калатає в унісон: неньчине і моє. У навислій тиші їх чутно, як бій курантів на Новий рік. Ми переглядаємося. Доводиться затамувати подих і випалити за секунду:
— Знайомтесь. Це мій син. Синочку, а перед тобою бабуся, яку так давно хотів побачити.
У матусі земля пливе з-під ніг. Бачу як ротом хапає повітря, рукою шукає опору аби не втратити свідомість. Я перехоплюю її та допомагаю підлестить на ноги, після чого вона спирається на стіну. Важко і часто дихає. Її очі вкотре намацують мої і в них читається шок. Через кілька хвилин обличчя Малахової нарешті прикрашає подібність посмішки. Я розумію, що застала її зненацька своїм зізнанням, тому на більше не розраховую.
— Отже, Женя. Яке гарне ім’я. В нашому роді такого не було. Я дуже рада, що ви приїхали. Зараз познайомишся з дідусем та тіткою. А поки ходімо у столову.
Синочок ніяковіє в новому будинку, тому підхоплюю його на руки та йду слідом за ненькою. Де обідає сім’я я пам’ятаю. Стіл накритий на значно більше персон, ніж нараховую. Зайвих два столових наряддя привертають увагу, проте запитати не наважуюсь. Мало з ким зараз спілкуються мої рідні.
Мама невідривно стежить за Женечкою, наче боїться, що він втече і вони більше не зустрінуться. Ми присідаємо на глибокий, шкіряний диван, що стоїть навпроти величезного панорамного вікна, з якого відкривається неймовірний вигляд на золотавий сад та хитромудрий фонтан.
—Ти не казала, що народила. Втаємничила від рідних батьків, — ображено вимовляє співрозмовниця. — Я не розумію чому? Невже я була настільки поганою матір’ю, чи ми з Костянтином тебе мало любили?
#3585 в Любовні романи
#662 в Сучасна проза
заборонене кохання, складні родинні стосунки, спільна дитина
Відредаговано: 15.10.2021