Розминаю пальці рук до хрускоту й відкидаюсь на спинку крісла. На сьогодні робочі години закінчено. Субота, друга половина дня, якщо бути точним — майже вечір, тож можна розслабитись і видихнути. Мій помічник Андрій востаннє пробігає очима по списку справ на понеділок. Бачу, щось хоче спитати чи запропонувати і вагається. Ми нещодавно разом працюємо, тому процес розуміння з пів слова до ідеалу не відшліфовано. З попередньою помічницею все було набагато легше і простіше, та вона віддала перевагу декрету над кар’єрним ростом.
— Я вільний на сьогодні й завтра? — несміливо перепитує. Знаю, що він не місцевий. Ймовірно планує поїхати до батьків в інше місто.
— Так, займайся особистими справами. Всього найкращого.
Попрощавшись, помічник зникає за масивними дверима, що розділяють мої персональні квадратні метри від приймальні, а я знову тягнусь до роздрукованого варіанту договору. Всередині панує приємне тремтіння і водночас страх втратити бажане. Якщо у понеділок на цих аркушах з’являться необхідні підписи, «Мел Інвест» запишеться в ряди найбільших енергетичних компаній країни.
Я щасливчик?
Якоюсь мірою — так…
Кнопка зв’язку з помічником загоряється звичним червоним кольором. Щось надумав важливе?
— Слухаю, Андрію, — промовляю ліниво.
— До вас відвідувач.
О, це вже цікаво. Кидаю погляд на наручний годинник. Уявлення не маю, кому є діло до Матвія Гданського.
— Хто? — запитую нетерпляче.
— Ваш батька…
Вдвічі цікавіше, якщо врахувати малесенький факт: з моменту заснування «Мел Інвест» татусь ніколи не переступав поріг холдингу. Мало того, у моїй присутності один раз згадав назву мого дітища . І то майже три роки тому, коли я просив грошей на новий проєкт, а він з чистою душею відмовив, назвавши мене безвідповідальним марнотратником.
— Запрошуй.
Скомандувавши, оглядаю приміщення кабінету. Інтер’єр виконано у тон моїм статкам: дорого, вишукано, стримано. Нічого лишнього. Тільки світлі стіни, нескінчені панорамні вікна, величезний стіл для переговорів, мій куточок керівника. Одним словом, домінування практичності.
Небо, чому почуваюсь стурбованим? Складається враження, що я першокласник, у якого перевіряють нашвидкуруч списане домашнє завдання. Невже для мене досі має значення дума батька? Я стільки часу боровся за свою незалежність — фізичну і моральну, що вважав комплекси давно похороненими на кладовищі родинних стосунків родини Гданських.
Чи є мені за що ненавидіти батька? Ліпше не робити жодних висновків.
Звісно, він не стукає у двері. Звісно, заходить як у свій кабінет, присідає, де виключно йому зручно. Прискіпливо, навіть з іронією оглядаю старого павука. Ні його харизма, ні його авторитет, ні зовнішня оболонка інтригана не зазнали з віком жодних змін. Якби вірив у містику, поклявся, що він уклав договір із самою смертю, аби не старіти тілом і духом.
А татусь без церемоній оглядає кабінет, довше дозволеного зупиняється на рамці з фото, що принишкла на моєму столі. Він не бачить, хто на світлині, але інтерес до неї враз приховує.
На одному диханні спокійно говорю:
— Привіт, тату! Чим зобов’язаний такій честі?
Мій сарказм не пролітає повз вуха рідної людини. Глибокі очі повільно добирають ноток злості. Та я не боюсь. І навіть не злякаюсь.
— Вирішив подивитись, чому мій молодший син присвятив життя.
Я примружую очі. Всього кілька днів тому, я був у нього вдома. Говорили про все на світі, окрім мого життя. Мого!
— І що думаєш? — з підтекстом запитую.
— Я вражений. До глибини моєї гнилої душі вражений, — похитує головою, після чого завмирає на своєму улюбленому ціпку. — І стривожений.
— Чим, вибач, — аж подаюсь вперед, щоб краще розчути.
— До мене дійшли чутки про Наталю. Це правда?
— Нагадую, з нею я розійшовся два роки тому. Ми дорослі люди і кожен з нас зробив свій вибір.
— Ти обрав бізнес, а вона — пляшку, — сумно констатує. У мене серце болить за тебе, бо знаю, що ти допомагаєш Малаховим.
— Допомагаю? — тут мій голос зривається на крик. Та що ти знаєш по мене і Малахових? Доводиться вичікувати паузу, аби нерви вляглися на місце. — Вони живуть моїм коштом. Я б давно сказав їм до побачення, але завдяки тобі до скону тягнутиму їх на шиї.
Заїдає губу, невдоволено сопе, а тоді винувато додає:
— Матвію, я не знав, що так вийде.
— Уточни, будь ласка, коли конкретно не знав? Тоді, коли гроші пошкодував і мені довелось ризикувати всім? Чи коли продав сина задля власних інтересів та амбіцій?
— Кожного разу я думав про бізнес. Але я горджусь тобою! Не кожен чоловік так не дбатиме про колишню, і не кожен бізнесмен , почавши справу «з нуля», досягне таких висот.
#3585 в Любовні романи
#662 в Сучасна проза
заборонене кохання, складні родинні стосунки, спільна дитина
Відредаговано: 15.10.2021