12 років по тому...
Величний храм, побудований з дорогого, білого каменю, купався в сонячних променях. В різні боки від будівлі тягнулися зелені степи з яскравими маками, а позаду височів плодовий сад. Останній з'явився тут лише років десять тому – його зрощували та доглядали прості люди, щедро підносячи врожай на витончений вівтар біля жіночої статуї.
Зовні храм прикрашали статуї демонів Забутого світу, додаючи містичності цьому місцю. Біля входу з двох сторін завмерла кам'яна пара – чималого зросту, вони виділялися витонченими рогами та стрункою статурою. Руки обох велетнів міцно спліталися над аркою, а зміїні очі рішуче дивилися вперед.
Напевне, саме через їхнє зображення, закохані все частіше обирали цей храм для весільного ритуалу. Про кам'яних велетнів встигли скласти чимало легенд, переповідаючи сміливість Херреда та Шор, що кинулися проти сильнішого ворога одночасно. І разом загинули.
На даху споруди розправив крила величезний птах – раніше цей світ не бачив подібних. Гарно вирізблені пір'їни вилискували на сонці насиченим, червоним кольором – це була єдина статуя, що виділялася на фоні білосніжного храму. Його довга шия витягнулась, а погляд яструбиних очей був спрямований вперед і трохи вгору – наче Аґґо досі вдивлявся в ворога перед собою, готуючись атакувати будь-якої миті.
Сьогодні ніщо не нагадувало про запеклий бій на кордоні з Іннез, – її гірський хребет виднівся з широкого ґанку, – в якому не було переможців.
Перемовини завершилися через два роки після припинення війни. А, завдяки домовленності між Рогнедою Мудрою та Адамом Мирним – нинішнім королем Морту, – західний кордон став недоторканною територією.
Натомість, Рогнеді довелося поступитися раніше завойованими містами, в число яких входив і Хорт. Втім, це місто не бажало минулого спокою під крилом загарбників – підпіллям вже ширилися чутки про майбутнє звільнення князівства Красимира. В нетрах Асте потроху збиралися бунтівники, які бажали звільнити рідну землю та відродити культуру.
Проте, це була вже інша історія.
Минаючи витончену, кам'яну арку на вході до храму, відвідувачі досить несміливо ступали на мармурову підлогу. Кроки та голоси легко розносилися по просторій залі з високими стелями, зачаровуючи усіх і кожного величчю священного місця.
Навпроти, майже в самому центрі, височіла статуя молодої жінки, виконана найкращим скульптором Іннез. Аби показати могутність зображуваної особи, він відтворив її помітно вищою, зберігаючи і тендітність, і силу в жіночій статурі.
Кам'яне волосся спадало хвилями до самої талії, а сапфірові очі спостерігали за відвідувачами храму. Самих очей було три, що додавало якоїсь зовсім потойбічної краси статуї. Одягнена в елегантну сукню, прикрашену дорогоцінним камінням та чистим сріблом, жінка тримала перед собою флейту.
Деревко не торкалося її губ – здавалося, митець завершив свою роботу за мить до того, як вона заграла мелодію. Проте, сам музичний інструмент та розташування жіночих пальців на відкритих клапанах були зроблені настільки вірно та чітко, що деколи храмом справді лунала мелодія.
Її виконував вітер, що залітав через арку – в храмі не було дверей, аби увійти могли усі, без поділу на багатіїв чи бідняків.
Перед самою статуєю стояла величезна мідна чаша для пожертв, а одразу за нею розкинувся кам'яний вівтар. Останній використовували молодята та запрошений жрець для проведення весільного ритуалу.
Храм Діви Захисниці не мав своїх жриць чи жерців. Їй дякували, але ще не всі вірили в справжню божественність героя війни. Мабуть, мине не одне дисятиліття, перш ніж один храм, побудований молодим королем Іннез, розростеться в повноцінну віру. Що вже там – останні декілька років і в Іннез, і в мортівських містах з'являлися невеликі вівтарі з підношеннями для Діви Захисниці. Ще трохи і з'являтимуться нові храми. А з ними й жерці.
Сонце почало спускатися над вершинами іннезьких гір, заливаючи степ яскравими барвами, коли раптом до храму увірвалася зовсім юна дівчина.
Заплакане обличчя, розірвана спідниця та блузка – вона бігла, втомлено впавши перед вівтарем на коліна. Здається, зірваний голос тихо й нерозбірливо просив допомоги, коли зовні почулися роздратовані, чоловічі голоси.
– Лорд наказав привести її, а не вбивати, бовдури!
– Та я ж нічого!.. Хто розбиратиметься, що з нею сталося, як леді сама втекла від чоловіка...
Лад ліниво повернув голову в бік здорованів, що переслідували дівчину. Демон приходив до храму кожного вечора, зустрічаючи сутінки в компанії мовчазних статуй, але сьогодні тишу порушували люди.
– Діво Захиснице, врятуй... будь ласка, – ледь чутно бурмотіла леді, схилившись перед статуєю. – Я не хочу повертатися... він чудовисько...
– Ти ще посперечайся! – голосно обірвав товариша перший чоловік. – Сказали ж – не чіпати кляту аристократку! Чи тобі жити набридло?
Вони розслабилися, знаючи, що з храму вів лише один вихід, який слугував і входом. Помітивши дівчину, обидва чоловіка кинулися вперед, але досягти стрункого тіла не встигли.
Ледь чутно заграла мелодія кам'яної флейти, щойно клапанів торкнувся вітер. Вона дивним чином заспокоїла аристократку, що просила допомоги.
Громоподібний тріск всередині просторої зали здивував навіть демона вітру, який досі ніяк не показував себе.
Простір яскравим світлом розрізали блискавиці – вони одразу вдарили по чоловічим тілам. Не вбили, але обидва звалилися без свідомості на мармурову підлогу.
Заплакана дівчина вражено поглянула в обличчя статуї і сапфірові очі відповіли їй легким відблиском світла.
– Дякую. Дякую, Діво Захиснице. Я, леді Юстина Боян, обов'язково віддячу вам!
– Скарлет? – несміливо запитав демон, так само поглянувши на статую. Його голос Юстина чути не могла, але вона й не хвилювала чоловіка. – Це справді була ти?
Погляд Лада привернуло високе, вітражне вікно позаду статуї. Світло західного сонця гарно переливалося крізь різнокольорове скло, підкреслюючи ледь помітну, напівпрозору фігуру.
Відредаговано: 04.12.2024