Після того, як Аполлон-Влад поїхав, малі продовжили свої дрібні капості теж якось без ентузіазму. З пів-години пішло на обід з ними та запевнення, що цей суп – саме той суп, що вони “доварили”. З фіолетовим піском, ага.
Ерік і Еріка насправді милі діти, однак татко їм дуже багато дозволяв, а Марина засипала іграшками та покупками замість виховання. От і росли вони в такому собі своєму світі, не знаючи заборон та обмежень. І уваги до самих себе, на жаль, теж…
– Марі, ти тут? – Агнеса поставила переді мною чашку з ароматним чаєм та виразно провела руками перед очима.
– Ага! Тут. Не виспалась я сьогодні. А ви щось говорили?
– А майн гад, та говорила, що гарний він!
– Хто?
– Владик!
– Аа, ну так, гарний. Як картина.
– Ота, що в залі висить?
– Гарніший…
В залі Марини – справжня картинна галерея. Я, звісно, не спеціаліст в мистецтві, та здається, там навіть оригінали є. І на одній з них – молодий косар на фоні заходу сонця. Наче й надто пасторально, але він дійсно трохи цього Влада нагадує…
– То може б придивилась до нього? – Агнеса пильно подивилась кудись мимо мене, примружуючи свої сірі загадкові очі.
– Я?? Нема мені що робити! – пирхнула та обвила руками теплу чашку.
– Ну й даремно! Я б в твої роки… Куди! Куди ви понесли мій фартух, шибеники малі! – враз відволіклась на малих Агнеса. Ну і добре, ще мені тут лекцій не вистачало! – Постережіть мій чай, будь ласка! – кинулась я за малими, що зі швидкістю світла вже випарувались з кухні.
– Ерік! Еріка! – захекано наздогнала дітей вже в їхньому крилі. Там чотири кімнати: по одні особистій та спільна ігрова з куточком-спальнею для няні і кабінет для занять.
– Сцо? – поважно запитала Еріка.
– Фартушок нащо взяли?
– Ми його попрати хотіли! В машинці! – авторитено відповів Ерік.
– Молодці! Тільки Агнеса, мабуть, і сама б справилась! А без фартушка вона нам вечерю не приготує.
– А ми й самі моземо!
– Не сумніваюсь. Але фартушок віддайте! Трішки зараз пограємось, а потім приїде Юля.
– Ну добре… – похнюплено погодились обоє та з неохотою віддали мені свою “здобич”.
Юля – моя подруга і репетитор малих. Готує їх до школи та вчить з ними англійську. Якимось дивом на заняттях знаходить спільну мову з малими шибениками, однак надовго і її не вистачає.
Сьогодні Юля прибула до нас сумна та невесела. Доки проводила її до крила малих, змогла допитатись, в чому причина.
– Уяви! Я проплатила до кінця року, а вона мені каже: Продано! І нічого не знаю!
Проблеми з особистим життям і житлом – то двоє слонів, на котрих будується Юліне життя. Що там що там їй трапляються не надто хороші люди. Схоже, і знову так сталося.
– Козел! – відповіла я, відкриваючи перед подругою двері.
– Хто? – здивовано зупинилась вона.
– Власниця квартири, хто ж!
– А, ага. Тільки тоді вже коза.
– Та хоч і вівця! Що робитимеш?
– Ну завдаток на карту тільки через три дні повернеться. А квартиру вже шукаю, але зараз ще й навчання тільки почалось, скрізь студенти.
– Є таке, розумію. Я ж теж студентка.
– Але тобі є де жити. До речі, Марі, слухай, а Марини ж з її Олексою немає?
– Алексом. Олекса – то колишній, перед ним був.
– Та я їх не запам’ятовую! Але ж нема?
– Та нема, а що? – щось так і не зрозуміла я, до чого це вона питає.
– А можна я в тебе тут поки поживу? А? Тут же не будинок, а цілий палац, місця вистачить...
– Оо, ну я навіть не…
– В мене й заняття всі в цьому районі зараз. Не довго ж, якраз ці два-три дні. І з малими допоможу? – благальний погляд подруги може й камінь розтопити. Просто мені якось не дуже зручно, бо ж дім не мій. Хоча Марина б однозначно дозволила. Вона мені за те, що з малими лишаюсь, мабуть не лише дім, а й свого красунчика Алекса в оренду здала б.
– Ну лишайся… – невпевно пролепетала я. Я в Марини спитаю… Яку кімнату можна.
– Справді? Дякую, Мар! Ти чудо! – нарешті подруга розцвіла та навіть усміхнулась! І хоч мені досі якось не зручно, та з іншого боку разом і веселіше, і пильніше за малими дивитись можна.
Доки Юля займалась з малими, я встигла отримати дозвіл на її проживання від щасливої Марини, приготувати кімнату, та навіть сісти за конспект. Навчалась я заочно, але викладачі поблажок не давали, тож в перервах між підробітками доводилось і вчити, і на семінари ходити.
Однак букви плавали перед очима, а зосередитись заважали думки про… Влада. І справа не в словах Агнеси. Я й до неї про нього думала. Мабуть, як би не вчили мене минулі невдалі стосунки, щось таки після нашого феєричного знайомства в мені надломилось. І це “щось” тепер вперто вимагало ще однієї зустрічі.