Наступного дня так і не зустрівши Марата в університеті, я трохи засмутилася. Для мене завжди яскравіше світило сонце, коли я його бачила. Мені ставало на душі так тепло, варто було мені з ним просто зустрітися.
Вмовивши професора Щукіна дати шанс, мені все ж таки довелося отримати такий бажаний допуск до іспиту.
— Вікторіє, — почав викладач, зачиняючи за собою двері свого кабінету. — Я б радив тобі не грати із долею. Зрозумій, в тебе може бути чудова кар'єра маркетолога, але якщо ти підеш до аспірантури, то зможеш згодом отримати професорське звання, і окрім блискучої кар'єри ще й будеш викладачем: ділитимешся з молодим поколінням своїми знаннями та вміннями, але, зрозумій, якщо ти зараз не візьмеш усе в свої руки, то потім можеш не наздогнати потяг, що вже рушив. Ти каратимеш себе за те, чого не зробила, хоча й могла.
— Я не впевнена, чи хочу йти до аспірантури, — вагаючись відповіла я.
— Тобто як, не впевнена? Ти ж на попередньому курсі сама казала, що мрієш, а тепер не впевнена, Вікторіє, я тебе не розумію! — здивовано наступив брови Павло Аркадійович.
— То ви допустите мене до іспиту?
— Так, куди ж з тобою діватися! — гірко посміхнувшись сказав професор. — Тільки май на увазі, ніяких поблажок тобі не буде, ти ж не дочка ректора, — намагався пожартувати вчений.
— До чого тут дочка ректора? На скільки мені відомо, то в нього лише один син, чи не так?
— Так, один син! Все вірно, Вікторіє! Вчора він потрапив у аварію.
Не чуючи більше нічого, я ніби оглухла й осліпла. Почута новина вогняним мечем прорізала мій слух та кинула в темну вирву, з якої довелося повільно самотужки вибиратися.
Не пам'ятаючи себе від страху за коханого, я брела по людних вулицях не зупиняючись та не розбираючи дороги. Здавалося, я змогла б зупинити коня на скаку, або обігнати тролейбус, який, ніби, змагався зі мною на швидкість.
Насмішкуватий вітер іронічно роздмухував моє пряме, світло-русяве волосся, до якого за двадцять два роки жодного разу не торкався пензлик із фарбою.
Я ніколи не була прихильницею кілька кілограмового макіяжу та п'ятдесяти відтінків рожевої помади, але риси мого обличчя були досить виразними, і я любила своє відображення в дзеркалі таким, яким воно було створено природою: без туші, маркерів та стрілок.
Оговтавшись лише біля лікарняної реєстратури, я змогла трохи видихнути, але, так само як і раніше, відчувала тривогу та занепокоєння.
— Дівчино, що вам? — рівнодушно кинула на мене холодний погляд молода, худощава дівчина-реєстраторка.
— Мені б пройти до пацієнта, — розгублено пожала я плечима.
— До якого? — роздратовано поглянула на мене дівчина.
— До Марата Назарова, він потрапив до вашої лікарні учора, після аварії, — стримано пояснила я.
— А, до мажорчика?! — глузливо посміхнулася реєстраторка. — У нього сьогодні багато відвідувачів. Чи він там кастинг дівочий проводить? — засміялася вона задаючи риторичне питання, швидше, сама собі. — Хто ви йому будете? — кліпаючи довжелезними, нарощеними віями запитала молода красуня.
— Наречена, — впевнено промовила я, сама не розуміючи, як це вискочило з моїх уст.
— Угу, так ще не представлялися, — глузуючи захіхікала нахабна реєстраторка.
— Дівчино, я дочекаюся відповіді на конкретно поставлене питання, чи ви будете до вечора задавати уточнюючі питання? — різко дорікнула я.
— Палата триста сім, на третьому поверсі, — ніби роблячи мені величезну послугу, процідила крізь зуби брюнетка, на бейджику якої було написано: "Карина"
— Дякую! — різко озвалася я, задля галочки, адже її допомогою зовсім не була задоволена.
— Ага, — протягла дівчина у відповідь.
Зробивши глибокий вдих я розвернулася і мовчки пішла до ліфта, поки Карина ще раз чогось не видала, від чого мені б дуже захотілося почати її терміново виховувати.
Минаючи сходові майданчики один за одним, я на черговому з них побачила надпис над дверима:
"3 поверх, травматологія"
— Здається сюди, — бурмочучи собі під носа промовила я.
— Дівчино, бахіли! — сердито вигукнула пишнотіла прибиральниця в яскраво-синій уніформі. Саме її я ледь не збила на вході до травматології, і цій ситуації вона, здавалося, була не досить рада.
— Так, звичайно! — схвально покивала я.
— Що звичайно?! Марш на перший поверх, там у холі стоїть автомат, от взуєш, потім приходь. Звичайнає вона тут! — обурено бурмотіла бабуся прибиральниця, продовжуючи й далі натирати до блиску підлогу.
Не дослухавши її до кінця, я мерщій побігла по бахіли. Здавалася, в мене відкрилося друге дихання, і вже за чотири хвилини я знову була біля входу в травматологію.
Жадібно шукаючи очима палату номер триста сім, я знову наштовхнулася на буркотливу прибиральницю, яка щось почала була знову торотхтіти, але я цього разу не звернула на неї увагу і впевнено рушила в пошуках заповітної палати.
Знайшовши двері із потрібним номером, набравшись мужності я штовхнула її вперед, хоч і в останній момент колишня впевненість кудись стрімко зникла.
— Добрий день! — промовила я, побачивши над ліжком Марата його батьків. Їх-то я добре знала, адже вони працювали в нашому університеті.
— Добрий! — кидаючи на мене зверхньо-оцінюючий погляд сказала його мама: Мар'яна Бернартівна.
— Як він? — дивлячись на всього перемотаного Марата, ледь стримуючи сльози, запитала я.
— Спить, йому вкололи снодійне якраз перед вашим приходом, — промовив батько Марата, ректор "Університету Маркетології та Практики" — Назар Маратович Назаров.
— А що лікарі кажуть? — занепокоєно запитала я.
— Кажуть, що наш син народився в сорочці, — не хотіла бути багатослівною Мар'яна Бернартівна. Прогнози в них непогані, але стан ще залишається тяжким.
— Все буде добре! — якось само собою вирвалося в мене з губ, я навіть не встигла зрозуміти як.
У відповідь батьки Марата поглянули на мене як на спільного ворога.
#1907 в Молодіжна проза
#1962 в Жіночий роман
розчарування в коханні, зрада близьких людей боротьба з собою, шанс на кохання
Відредаговано: 09.09.2022