Алекс Кох перебував у своєму кабінеті та займався поточними справами, коли задзвонив телефон. На іншому кінці дроту звучав немолодий, але впевнений та дзвінкий жіночий голос.
- Доброго дня, Юліє, - привітно простягнув Алекс.
На іншому кінці дроту настала тиша, яка тривала, втім, недовго.
— Вітаю, Алексе. Як у вас справи?
– Все нормально. Як ся маєте?
- Як ваше здоров'я? Як творчі здобутки? - Юля сама хотіла контролювати розмову і вміло уникала прямих питань про свою персону.
Юлія Стоун була начальником виборчого штабу Ліберальної партії. Після того, як у місті змінилася влада і до влади пройшли Консерватори, всі члени партії Лібералів залягли на дно та очікувати на зміни, які однозначно мали статися. Юлія зникла з публічного простору разом з іншими політиками. І хоча вона уникала публічної політики, пані Стоун, була активним політичним діячем. У цьому було все її життя. Могло скластися враження, що вона просто не вміє робити нічого іншого. Вона була професіоналом своєї справи.
- Я виправляю свої справи і займаюся своїм здоров'ям, - привітно відповів Кох.
Алекс продовжив грати в її гру і також не переходив на відверту розмову. Він розумів, що його промацують. У цій грі було важливо зайняти зручну позицію лідера, тобто того, хто ставить запитання. Як тільки ти починаєш відповідати на запитання прямо, ти одразу потрапляєш у становище студента, який відповідає на запитання викладача. Алекс це розумів і не хотів поступатися. Після своєї короткої відповіді він взяв паузу.
— Якось на Подолі заходьте попити каву, — сказала Юлія.
Це пряме запрошення означало початок відкритої гри. Сам факт того, що розмова не закінчилася лише обміном люб'язностями, означало, що Алекс Кох вже опинився замішаним у політичну гру. Люди такого рівня не дзвонять просто так. І Алекс це чітко розумів.
Цей вид запрошення на каву порівняний із запрошенням Д'Артаньяна до Кардинала Рішельє на гру в шахи. Ти не можеш не піти, тому що політична сила, яка, незважаючи на те, що перебуває в опозиції до чинної влади на даний час, все ж таки перебуває при владі. А якщо ти приймаєш запрошення, то автоматично даєш згоду стати частиною гри, в якій ти не знаєш ні правил, ні своєї ролі, ні мети самої гри.
- Дякую, що Ви зателефонували, - відповів Алекс. - А як у Вас справи?
- Дякую, - чемно відповіла Юлія, - все нормально. Я зустрічаюся зі своїм колегами в кафе на Подолі. Будете неподалік, заходьте, нам є про що поспілкуватись.
Пані Стоун дуже наполегливо, але водночас дуже делікатно повторила своє запрошення, а це означало, що наступний хід був за Алексом.
- Дякую, я подивлюся свій розклад.
- Тоді, до зустрічі, - відповіла Юлія і поклала слухавку.
Алекс Кох піднявся і почав ходити по офісу взад-вперед. Тепер йому треба було обміркувати все якомога ретельніше. Він сів, поморщив лоб, і всі м'язи на його обличчі напружились, наче від сильного болю. Кінчиками пальців він почав сильно терти свого лоба, не послаблюючи при цьому напругу на обличчі. Зрештою, він різко відкинув голову назад і стиснув руки в кулаки так, що почувся хрускіт його пальців. Всі ці муки глибоких роздумів закінчилися поплескуванням долонями. Очі Коха швидко забігали, він почав свій розумовий процес, за яким завжди було цікаво спостерігати.
Два місяці тому, коли до влади знову прийшли консерватори, Алекс Кох навіть не думав мати справу із політикою. Він був молодим вченим, який проводив багато часу в університеті, читав лекції на кафедрі та продовжував активно займатися своєю науковою роботою на тему «Музика – як інструмент впливу на маси». Ця тема мала велику популярність як серед студентів, так і у звичайних громадян, які уважно читали статті Алекса, які він публікував у власному блозі.
Якось на кафедру прийшов невідомий і представився юристом. Нічим не примітна людина середнього зросту у діловому костюмі зі шкіряним портфелем, звернулась до Алекса.
– Мене дуже зацікавила Ваша робота. І треба віддати Вам належне, Ви чудовий оратор, - почав свою розмову юрист. - Теми, яких Ви торкаєтеся, є настільки важливими, що мені захотілося зустрітися з Вами особисто.
- Мені приємно, дякую, - відповів Кох, чекаючи продовження розмови.
- Чи розумієте, Алексе, той, хто може прогнозувати вчинки людей, може надати суспільству велику послугу.
Після цих слів Кох помітно напружився і відкинувся на стільці назад, закинувши ногу на ногу. Юрист помітив цей жест і посміхнувся, намагаючись бути привітним. Його білі зуби блиснули з-під густих чорних вусів, які були настільки великі, що закривали половину підборіддя.
- Так, Алексе, так. В наш час, коли кримінальна та політична обстановка дуже важка, і щодня скоюється злочин, вміння передбачати та впливати на поведінку людей, стає зброєю. Тому те, що Ви робите, не має ціни. Вам необхідно розвиватися на рівні всієї країни.
Після цих слів широка усмішка зникла з обличчя юриста, очі примружилися, і він запитливо глянув на Алекса Коха, всім своїм виглядом запитуючи, чи розуміє той, про що йдеться? Алекс сидів, все ще відкинувшись на стільці та переминаючи пальці своїх рук. Він байдуже промовив:
- І як музика може змінити політичну обстановку чи виявити злочинця? - запитав Алекс Кох.
- Музика – це інструмент впливу на маси. Це - культура, що визначає поведінку та реакції натовпу. В умілих руках - це масова зброя, яка програмує людей. Вкладає в їхню підсвідомість ненависть, жорстокість і так далі. І "піпл хаває".
- Я – науковець, дослідник. Я не пишу музику, я її досліджую. Я не впливаю на маси, – відповів Алекс.
- Тоді Ви знаєте, що, наприклад, Нікола Паганіні уклав договір із дияволом, щоб стати неперевершеним віртуозом. І він впливав на королівський двір, на короля, а водночас і на маси, – сказав юрист.
- Це не більше, ніж фантазія, вигадка, щоб пояснити неперевершений талант генія.
- Розумію Ваш скепсис. Але, що Ви скажете на те, що в підвалах Ватикану зберігається цей договір Паганіні з дияволом? – додав юрист.