Делегуй все, що делегується - головна заповідь будь-якого керівника. Якщо хочеш керувати власним часом - теж бери її на озброєння.
Скільки задач в твоєму житті - як робочих, так і особистих - можна перекласти на когось чи на щось? Я не закликаю тебе відмовлятись від ритуалу миття посуду, якщо він заспокоює і приносить задоволення. Але якщо ні, і ти витрачаєш на нього купу дорогоцінного часу - можливо, варто згадати фразу, що вже стала мемом: “Я жінка, а не посудомийка” і нарешті купити потрібну техніку? Або принаймні доручити цей квест комусь з твоїх домашніх: можливо, діти з задоволенням поплескаються в теплій водичці, ще й отримають додаткову цукерку за допомогу.
Чи, можливо, ти займаєшся райтингом і годинами б’єшся над тим, щоб вигадати оригінальний слоган для вічно невдоволеного клієнта, який вже відкинув кілька десятків версій? Не біда - можна скористатись допомогою нейромереж. Звісно, повністю перекладати на них свою роботу не варто, бо й замовники можуть вирішити, що цілком обійдуться без тебе. "Людська іскра" в творчій роботі необхідна. Але попросити генератор накидати декілька варіантів потрібного неймінгу, щоб надихнутись ними чи подивитись на проблему з нової сторони - чому б і ні?
Технічний прогрес спішить випередити свій час. Ще не так давно ми дивувались першим мобільним телефонам, що стали з’являтись в кишенях звичайних людей, і захоплено грали в “змійку” чи в якісь інші простецькі іграшки, а зараз в декого мобілка вже потужніша за персональний комп’ютер. Ми вважали, що фотографія - то вже достатній “пруф” правдивості, бо якісна підробка вимагала чимало часу та старань, а тепер навіть відео важко довіряти, бо й вони робляться нейромережами за лічені хвилини і здатні виглядати достовірно. І як до всього цього ставитись - справа виключно твоя, але користуватись доведеться. Бо якщо не ти - то скористається хтось інший. І він буде успішнішим і ефективнішим за тебе, а ще - так-так, матиме більше вільного часу.
А в багатьох з нас є дурна звичка, викликана вихованням в стилі "тобі ніхто нічого не винен", "ти мусиш потурбуватись про все сам", яка не дозволяє нам покладатись на інших людей. Задумайся: але ж твій керівник на роботі на тебе покладається, хоча начебто теж не мав би? То чому ти не можеш так само покласти частину своїх справ, своєї відповідальності на людей, які готові їх прийняти за розумну винагороду, чи на техніку, яка обмежиться парою кіловат електроенергії і не буде задавати дурних питань?
Тож добряче подумай, які з твоїх рутинних справ можна делегувати або автоматизувати. Створи шаблони для онлайн-спілкування з клієнтами, які допоможуть вирішити найтиповіші питання, чи взагалі налаштуй бота, який буде перенаправляти до тебе лише у випадку дуже незвичних ситуацій. Придбай вже, нарешті, ту техніку, яка допоможе тобі в домашніх справах. І крім цього - подумай, як ще можна використати технічний прогрес на свою користь. Так, активне використання найсучасніших можливостей - це теж певною мірою підкорення часу!
Головне, пам’ятай, що не треба намагатись встигнути всюди і дізнатись про все. Визнач цікаві для тебе теми і слідкуй за новинками. Ти ж не намагаєшся встежити за всіма новими альбомами хард-метал колективів, якщо любиш слухати поп-музику? Те ж саме і з технікою. Не забивай голову зайвою інформацією, і вона тобі подякує. А часу, який можна буде приділити справді цінним для тебе речам, залишиться більше.
Отож, квест другий: спробуй делегувати 5 рутинних справ іншим людям. Чому так багато? Цілком можливо, що тебе не влаштує результат: син погано витре пилюку, а кур'єр затримається і не встигне до твоєї вечері. Але головне на цьому етапі - дати собі офіційний дозвіл на те, щоб не валити все на свої плечі, і зробити принаймні перший крок до того, щоб звільнити себе від зайвої роботи. Бо витягати себе за волосся з болота рутини - та ще задачка, коли ти не пан Мюнхгаузен.