Прийнято вважати, що чудеса трапляються в новорічну ніч. Звичайно, важливо вчасно загадати бажання і відпити шампанського з келиха під бій курантів. Після чого поспішити на вулицю, щоб не упустити момент, коли темне небо прикраситься різнокольоровими спалахами салютів.
І, чорт візьми, я вірила в це «диво» занадто довго, а воно так і не настало. Роки йшли, але всі мої новорічні бажання так і залишалися лише мріями.
Пам'ятається, років у десять, коли я пізнала страшну таємницю про Діда Мороза, мені вперше перехотілося чекати це свято з таким передчуттям. Тоді мама мені пояснила, що все диво живе всередині нас - головне вірити в диво. І я вірила, правда з кожним роком все з меншим ентузіазмом.
- Леся, може, нарешті, сходиш за горошком? Розберуть адже, потім ніде не знайдеш! - роздратований голос мами розноситься по всій квартирі.
Вона з самого ранку займається готуванням, а мені дає доручення щодо прибирання і походів по магазинах. Напевно, тому що п'ятирічний Денис ще занадто маленький і надто милий, щоб завантажувати його підготовкою, а двадцятирічна Ксюша і так рідко приїжджає в гості і явно не для того, щоб працювати.
- Та сходжу я! - мовчки відкидаю ганчірку, якою хвилин п'ятнадцять начищала величезне дзеркало у вітальні і йду на кухню, попутно поправляючи волосся, що прийшли в творчий безлад. - Ти вже дзвонила тітці Марині? Коли вони приїдуть?
Втім, це взагалі єдине питання, яке цікавить мене.
- Ой, зовсім забула тобі сказати, у них скасували всі поїзди, тому святкуємо в сімейному колі, — махнувши рукою, мама продовжує нарізати огірок.
І в цю саму секунду надія на моє особисте диво руйнується. І чого, питається, тепер чекати?
- Але, я ж вас познайомлю з деким, - заявляє щаслива Ксюша.
Ось, кому, мабуть, пощастило. Треба ж, всього на два роки старше мене, а вже встигла знайти собі нареченого і з'їхатися з ним. Щоправда, вже півроку приховує, хто ж її обранець. Ну, хоч в Новий Рік вирішила познайомити, може, це такий хитрий план, щоб обійтися без подарунків? Відкрити таємницю року?
Мені то тепер навіть нецікаво кого вона там приведе. Хоч самого Дженсена Еклса, зовсім не здивуюся. У мене особисте горе.
Мамина подруга-тітка Марина, - все життя жила з нами на одній сходовому майданчику разом зі своїм сином-Микитою. Це було найкраще сусідство. Як справжні подруги, вони ходили один до одного в гості кожен день, відповідно, з такою ж частотою Микиті, який старший за мене на три роки, доводилося зі мною няньчиться. Коли мені виповнилося років десять, потреба няньчиться відпала, і ми здружилися. Після чотирнадцяти я зрозуміла, що закохана в свого кращого друга і на кожен Новий рік почала загадувати взаємності.
Я завжди здогадувалася, що теж подобаюся Микиті, але щось ніяк не клеїлося і він не робив перших кроків. Дивно, я б не назвала його якимось сором'язливим, навпаки.
Моя особиста життєва драма почалася, коли виповнилося сімнадцять. Я, звичайно, прекрасно знала, що тітка Марина знімає вже не перший рік сусідську квартиру через вигідне розташування в самому центрі міста і близькості до офісу, в якому вона працює. Ще знала, що у них з Микитою є власний будинок в передмісті іншого міста. Ми навіть їздили туди кілька разів, коли я ще була дрібною і занадто примхливою.
І навіть всі ці знання не дали мені можливості припустити, що в певний момент моє життя кардинально зміниться. Власник вирішив виставити квартиру на продаж, а тітка Марина прийняла рішення повернутися в рідне місто, тому що тут з роботою щось не клеїлося.
І все відбувалося з такою швидкістю, що в голові не вкладалося. Буквально протягом місяця власник знайшов покупця і Микиті з мамою довелося з'їхати.
Звичайно, обіцянки телефонувати і зустрічатися заповнили моє серце надіями, але буквально з кожним місяцем я розуміла, що дзвінки — це максимум, який з себе може вичавити дружба мами і тітки Марини.
Вони домовлялися зібратися буквально на кожне свято, але все ніяк не виходило - робота, домашні клопоти та інші невідкладні обставини. На жаль, дружба рідко витримує перевірку відстанню. Найчастіше така дружба виявляється обтяжуючою.
Я ж намагалася підтримувати зв'язок з Микитою, але останнім часом він зовсім перестав писати першим і навіть посмів не відповісти на кілька моїх повідомлень. Це був край, гордість адже теж мати потрібно.
І який же відчула, прилив щастя, коли дізналася, що цей Новий рік ми будемо святкувати в компанії старих друзів. Шкода тільки, то почуття радості не перекриває зараз обсягу мого розчарування.
- Я в магазин, - виходжу з кухні і надівши куртку з чобітьми вибігаю на сходовий майданчик.
Ось і чому завжди так? Можливо, це взагалі мій останній шанс був.
- Чорт, мала, дивись, куди йдеш — чую роздратований голос відразу ж, як вписуюся в чиєсь тіло.
Спочатку розглядаю сніг під ногами, і тільки після піднімаю очі, що однозначно зараз випромінюють тільки ненависть і презирство. Відразу ж відстороняюся на безпечну відстань.
- Менше диміти на проході потрібно! - пирхаю, ще раз пропалюючи поглядом брюнета. - Куріння вбиває!
- Мала, ти колись однозначно подавишся своєю отрутою, - його блакитні очі не висловлюють ніяких емоцій, але я точно знаю, що дуже дратую його. Це абсолютно взаємно.
Показую непристойний жест і розвернувшись продовжую свій шлях до магазину.
— Нариваєшся, - чую в спину, але вже не звертаю ніякої уваги.
Власне, до цього блакитноокого брюнету у мене пекуча неприязнь. Нерозумно, звичайно, але саме його я вважаю винним у всіх своїх бідах. Якби він не купив квартиру по сусідству, тітка Марина, можливо, не з'їхала так швидко.
Ще від нього мені однозначно передається погана енергетика. Завжди, коли Вадим по близькості, зі мною твориться якась дурниця. То спіткнуся, то прорахуюся в сходинках і зламаю руку, то на льоду послизнуся. Без сумнівів, диявол якийсь.
#348 в Молодіжна проза
#3143 в Любовні романи
#724 в Короткий любовний роман
Відредаговано: 20.09.2020