Наступної ночі Колобок знову направився в крило з тваринами.
Коли тварини його побачили знову, то зраділи і відразу заголосили зі своїх кліток привітаннями.
- Та тихіше ви! Не голосіть як навіжені! Вони нас можуть почути. - звернувся Колобок до тварин пошепки, і тварини притихли майже одночасно.
Шимпанзе заскочив на грати, вчепившись пальцями почав розкочуватись вгору й вниз. Єнот сів біля грат просунувши мордочку, теж тримаючись за грати. Інші тварини теж по просовували морди між гратами. Лише коти продовжували лежати на своїх місцях, вилизуючи своє хутро до блиску.
- Як поживаєш, напіввільний? - запитав тихенько єнот.
- Та як завжди, - відповідає Колобок - сную туди сюди від нічого робити, наче нові гілки коридору з’являться. А чому напіввільний?
- Бо ти і не в клітці, і не на волі. - відповів Ліший.
- Так, не на волі. - погодився з сумом Колобок.
- А ці падлюки так і продовжують знущатися з тебе? - поцікавився Федя.
- Та нема їм вже до мене ніякого діла. Майже не звертають на мене уваги, окрім як при нагоді буцнути мене з носоря. Я тут наче предмет інтер’єру, який їм вже очі муляє.
- Ну тобі хоч в чомусь щастить, а на мені вже жодного місця немає непроколотого. - поскаржився Федір, зліз із грат і усівся сумний на підлогу.
- А ви ні коли не думали про втечу? - озираючись по сторонам запитав Колобок.
- Та намагалися вже. - відповідає Ліший - Та далі цього поверху не виходило ні в кого. Вони нас одразу ж відловлюють. Навіть у тих гризунів не виходило на довго втекти. Їх якщо не люди ловлять, то Матроскіна з Муркою на сафарі відпускають. Їх спеціально для писклявих і привезли, а в клітці тримають щоб під ногами не пленталися, і щоб не срали де попало. - хихикає.
- А ти що, вже на думав десь тікати? - встряла в розмову Ганна Степанівна й почесала задньою ногою за вухом.
- А що тут робити? Хіба це життя?! Я хочу на волю. - замріяно відповів Колобок.
- Ну і як ти збираєся це зробити? Проломити стіну лобом, чи прогризти тунель? - піддьоргнув Федір.
- Чи є якийсь план? - поцікавився в надії єнот.
- Ні, плану поки що немає, але я обов’язково щось вигадаю. Краще хоть щось зробити, аніж ось так просто існувати, наче привид. У мене рук чи ніг немає, проте є голова, і хай ті паскуди в ній мізків не знайшли, зате розуму, як на мою думку, вистачає. Також в мене є можливість вільно пересуватися коридорами поверху. А як на рахунок того щоб ви стали моїми руками, а інколи й ногами?
- Я за. - підняв руку Ліший.
- І я. - приєднався до голосування мавпа.
- І я. - повторила Ганна Степанівна.
- І ми. - хрюкнули Ніх-ніх з Нах-нахом.
- Візьміть і нас із собою. - попросилися коти.
Колобок підкотився до їхньої клітки.
- Тільки за однії умови.
- Якої? - запитав Матроскін.
- Гризунів не їсте. Вони теж хочуть жити і можуть бути нам в нагоді.
- Добре, ми згодні. - погодилась за обох Мурка.
- Ну тоді мені потрібно обдумати план. - почав Колобок до всіх - Подумати, хто з вас яку роль зможе відіграти. Вивчу детальніше план приміщення, і треба подумати куди краще драпати, щоб нас не по відловлювали знову по клітках. Так що я покотив в свої покої, на самоті від думок ні що не відволікає, як то кажуть “ранок вечора мудриніший". Надобраніч.
Колобку всі теж побажали доброї ночи і він укотився до себе. Поки сидів в своїй кімнаті, він вирішив що з наступного ранку почне розвідку.
***
Він намагався вислизати зі своєї кімнати якомога непомітніше, тим паче люди звикли, що Колобка майже невидно і він завжди цілими днями сидів у своєму логові. Вони навіть не підозрювали, що Колобок шниряє коридорами, або десь у засідці під якимось столом, чи в якомусь закутку. Він міг непомітно перекочуватися з одного укриття в інше, іноді щоб по підслуховувати про що вони базікають, або прослідковував за деякими людьми, щоб пробити шлях на зовні. А якщо хто і помічав його, то не звертали на нього уваги, а інколи деякі могли і привітатися. На своє здивування Колобок помітив, що люди перестали його шпиняти й буцати ногами.
Поступово Колобок почав підмазуватися до людей, втиратися в довіру, а особливо до охоронців, намагався як більше з ними спілкуватися, іноді навмисно вів себе як дитина, випитуючи по дитячому де що знаходиться, і що і як працює. Він більше всього притирався до того охоронця, який любив випити, інколи підбадьорював, щоб між рюмками перерви були короткі, і коли охоронець на булькувався, то починав, так би мовити, виливати душу, бо знав, що Колобку ні кому розповідати, а коли той врешті вирубався мордою в стіл, Колобок намагався освоювати Компьютер. Він частенько спостерігав за рухами робітників за комп'ютером, а замість рук і пальців Колобок намагався використовувати олівця, бравши його до рота і потроху в нього це виходило, з кожним разом все краще і краще.
Після кожного довгого дня і вечірніх посиділок з охоронцями, Колобок щоночі ходив до тварин ділитися своїми досягненнями. Ділився своїми планами щодо втечі, або радився з ними, аби вияснити хто на що гараздий. Також Колобок не випускав з рахунку і гризунів. Він розумів, що ці маленькі створіння можуть просунутись в найменші щілини, і нарешті Колобок вирішив з ними познайомитись по ближче і спробувати з ними заговорити, хоча і сумнівався що в нього вийде зацікавити їх. Колобок зробив висновок, що цю мілюзьгу все влаштовує і так.
***
Колобок вкотився в кімнату з гризунами оглядаючи клітки.
В клітках царювало й бурлило повним ходом своє окреме життя, як і минулого разу. Ця кімната більше нагадувала мініатюрний мегаполіс, з тими ж писклявими з’ясуваннями стосунків, дуркуванням молодняку та шлюбні ігри дорослих особин, від яких популяція цього мікросвіту помітно зросла, в порівняні з минулим візитом сюди.
- Привіт всім. - звернувся він до гризунячого миру.
Відредаговано: 28.07.2024