Релігія. Що це слово означає для вас? Якщо слідувати визначенню: релігія – це певна система поглядів, обумовлена вірою в надприродне, що включає зведення моральних норм, типів поведінки, обрядів, культових дій.
Напевно, кожен із нас бачить у цьому слові не перелічені вище атрибути, а насамперед саму віру. Віру, яка допомагає нам жити, любити та вірити, що завтрашній день принесе із собою все найкраще, і що ми самі просто будемо в цьому наступному дні. Але, як часто ми замислюємося про це ”зведення моральних норм та типів поведінки”? Що стоїть за цими високими словами?
Жителі Айронвуда сумлінно дотримуються моральних норм та правил своєї релігії. Хіба може ступити до Храму Матері Природи, людина, народжена проти її ж волі? Хіба може переступити поріг святого місця дівчинка, яка не бачить рослин та квітів? Це неможливо. Ці люди не підходять під норми даної релігії.
О, ні. Хто допустив безлад, що стався? Козлоногий чоловік хотів зайти до храму, про який чув протягом усього життя, бачив його у своїх мріях, бажав поговорити з Матір'ю Природи. Все це не має значення, адже він не має права бути там!
На його голові не було золотого вінка, при ньому не було людських ніг. Але стривайте – у його серці була… Віра? Її він не забув узяти із собою до храму. Як би світ його релігії не відштовхував його, він не втратив своєї віри. Він прийшов у храм з любов'ю до природи та рослин. Він любить їх, як ніхто інший. Але в цьому святому місці йому не знайшлося місця. Не знайшлося місця ні для його кохання, ні для його віри. Ні, не знайшлося. Його віра і любов не підійшли за правилами, не підійшли під зведення моральних норм.
А Джейн! Як журилася наша героїня про несправедливість усіх цих правил. Як шкодувала свого друга, згадуючи те щастя, яке було на його обличчі, коли він наважився увійти до храму. Як нарікала на себе за те, що витягла до людей, які ненавидять. І сама звинувачувала себе за те, що не вдягла той горезвісний, але такий значущий - вінок. Вона згадувала, як на її очах мрія Трістана обернулася кошмаром. Після – дівчина ще не раз бачила у снах, як її друга обсипають брудом. З чого жителі Айронвуда взяли, що земля жахлива? Адже земля дає життя всім рослинам, як і сонце чи вода. Але ні, звичайно - це правило. Правило таке, що земля сама собою жахлива. І тут не може бути суперечностей. І Джейн все думала, яка жахлива не земля, а вся релігія Айронвуда. Думала, не помічаючи, що її власна релігія давно обросла подібними заборонами. Правила, які не можна порушувати. Деколи здається, що люди за цими правилами втратили саму віру. Наслідують список законів, очікуючи за це щастя, гарантію вічного життя в іншому світі. Але це не договір, у якому тобі можуть щось гарантувати. Це – віра. І ми або віримо у Вищі сили й слідуємо за ними, або ні.
Джейн не раз чула у своєму світі фрази: ”Потрібно охрестити дитину, щоб вона могла потрапити до раю”, ”Потрібно повінчатися, щоб діти не були народжені в розпусті”, ”Вагітним треба сповідатися, щоб пологи були легкими”. Чому у цих фразах так багато ”потрібно”? Чому ніхто не каже: "Я хочу охрестити дитину, щоб прийти до церкви подякувати Богу за народження своєї дитини, щоб долучити її до церкви "? Чому люди вважають, що їхня любов непомічена Богом, якщо вони не повінчані, що їхні діти, яких послали їм з небес Вищі Сили, вважаються народженими в розпусті? Чому люди поставили себе в рамки слова ”потрібно”, забувши про те, що віра це не робота і не обов'язок, віра – це те, що відчуває твоя душа. І все, що ти робиш, має йти від щирого серця. Всі ніби бояться відплати за недотримання правил, якщо вони не зроблять те чи те, потім у потойбічному світі вони не отримають всіх можливих благ і відповідно ще й будуть покарані. Але не варто чекати благ за дотримання подібних законів, не потрібно чекати благ за свої добрі справи. Ми всі забули, що ми Хочемо вірити у Вищі Сили, і ми хочемо, щоб наша душа була якомога світлішою та чистішою. І тому нам слід намагатися бути хорошими людьми, і тому варто проводити ритуали, в яких ми постаємо перед Вищими Силами. Нам варто приходити на сповідь, тому що ми хочемо поговорити з Богом, тому що ми хочемо визнати свої гріхи та пробачити себе, а не для того, щоб нам послали легкі пологи чи легке життя.
У тартули Айронвуда люди заходять щовечора, бо хочуть. Вони хочуть дякувати собі, цінувати свої вчинки, прощати свої огріхи, вірити у своє світле майбутнє. Вони не дивляться у свої рами, тому що так потрібно, вони бачать у них своє відображення, тому що воно дійсно там є, воно з'являється там наяву разом із їхньою щирістю. І чому у світі, де існують подібні речі, треба вдягнути вінок, щоб бути почутим Вищим Божеством? І хіба це найголовніше – що на нас надіто? Як шкода, що релігії таких, здавалося б, різних світів однаково обростають заборонами та обов'язками, спрямованими на те, щоб перекрити собою саму суть усіх релігій – добро, любов і віру.
Як люди, ведені цими заборонами, не бачать осяяної душі маленької дівчинки Таяни, але вже бачать удалечині свій устелений добротами шлях. Адже вони дотримувалися всіх правил. Вони все зробили правильно. Одні з цих людей колись зможуть стати чудовими квітами, а інші щасливо жити в раю. Буде шкода, якщо так і не стануть, буде шкода, якщо виявиться, що всім їм до виконання їхніх мрій не вистачило трохи любові та милосердя… Усього трохи…
* * *
Минуло три дні з моменту подій у храмі, а ніхто так і не забрав Джейн до в'язниці. Вона весь час чекала стуку у двері й здригалася щоразу, коли він таки лунав. Але, на щастя, за дверима знову стояла її служниця Меліса. На запитання Джейн, дівчина відповідала лише, що нічого не чула про запланований арешт. Трістан так само не був заарештований. Все це здавалося Джейн дуже дивним. Невже король нічого не зробить? Здавалося, Фелікс просто забув про їх існування.
#498 в Фентезі
#1902 в Любовні романи
#459 в Любовне фентезі
дружба і кохання, попаданець у магічний світ, таємниці минулого
Відредаговано: 11.10.2024