Після зустрічі я повернулася додому й зачинилася в кімнаті. Привид відірвався від прочитання підручника з історії й привітався.
- Як пройшло твоє побачення з тим хлопцем?- спитав він.
- Це просто дружня зустріч в бібліотеці, котру зіпсували фанатики, котрі хотіли спалити "єретичні" книги, а в результаті ледь не спалили бібліотеку з людьми всередині, але мені з другом вдалось врятувати їх всіх. Ще якась журналістка до нас причепилася, - відповідаю, дещо хвилюючись й проходячи до тями, - Це не побачення.
- Міг би повірити, якби не бачив, як ти підскакувала від радості, бо він тобі написав,- зауважив сеньйор Кальєс, киваючи на смартфон, - Хоча телефони цього часу дуже дивні, щоб через них листи писати й відправляти.
Я хотіла була зайти в Інтернет, але мати покликала на допомогу з вечерею.
***
Сім'я як завжди вечеряла під час перегляду новин.
- Сьогодні в рамках спеціальної релігійної операції була скоєна спроба підпалу бібліотеки імені Васконселоса, - зачитала новину дикторка,- Постраждали лише примірники Біблії, котрі, за версією очевидців, були кинуті у вогнище однією з відвідувачів, котра відволікала виконавців підпалу, поки в бібліотеці переховували єретичні книги.
-Ця низька на зріст смуглява молода брюнетка в джинсах під біленькою сукнею до колін загорожувала вхід до бібліотеки, тримаючи книги в руках,- казав в мікрофон хтось, зображений на тлі станції метро,- Була з якимось білим хлопцем, її ровесником.
Раптом на екрані з'явилося зображення мене, що теж давала інтерв'ю. А обіцяли в ефір його не пускати, от журналюги.
Я піймала на собі не дуже добрий погляд батьків.
- Виховали на свою голову віровідступницю, - все причитала на підвищених тонах мати, ледь не плачучи,- Що про нас скажуть сусіди, рідня, оточуючі?
- Тобто, до тих, хто вважає за нормальне сталювати будівлі разом з людьми; книги; безпосередньо самих людей, претензій в тебе й оточуючих нема?- стараюсь відповідати якомога спокійніше, але емоції беруть своє.
Слово за слово, і я, ухиляючись від летючих в мене капців, біжу до своєї кімнати. Зачинившись, я видихнула з полегшенням.
- Їх вже не врятувати,- втрутився сеньйор Кальєс, - Більшість вірян сліпо вірять на слово своєму духовенству, а ті транслюють на них методички свого керівництва. Така вигідна схема залучення потепційних послідовників ідей. Й твої батьки просто втрапили під вплив за схемою, що може змусити навіть найдобріших добродіїв робити жахливі речі. Це одна з причин, з котрих я ненавиджу релігію. Наприклад, в моєму дитинстві було бодай кілька порядних вірян, котрі вважали за священний обов'язок зацькувати мене за те, що мені не пощастило народитися в законному шлюбі.
Я просто слухала його й співчувала. Якось це не сумісне з милосердям й любов'ю до ближнього, котрі любили приписувати собі віряни.
-Може, ще тобі розповісти історію про одного кровожерливого священника, що очолював один з отрядів крістерос? Якраз цього нема в підручнику з історії, - поцікавився фантом, спостерігаючи за моєю реакцією, - Щоб ти мала уявлення про те, з чим тобі треба боротися й що ти жалієш, тримаючись за думки про мирне рішення проблеми.
- Я знаю цю історію з інших джерел. І віряни або заперечували факт вбивства мирних пасажирів того потягу з грошима, на котрий напав той падре*, або виправдовують це аргументом типу: "Психанув чоловік, коли в цій операції його брата вбили",- відповіла я йому, ледь не зірвавшись,- Якщо я пролию кров ворогів, чим я стану кращою за них? Мені страшно за стан совісті, якщо я це зроблю. А раптом я не зможу зупинитися після цього всього? Вони ж теж живі люди, теж відчувають біль...
- Зрозумів, зараз ти не готова до тієї розмови. Ми ще колись пізніше повернемось до неї,- вимовив сеньйор Кальєс, закочуючи очі, - Зараз твій гуманізм грає проти тебе й твоїх планів, зараз тобі треба його послати якнайдалі.
Тривала мовчазна пауза. Привид продовжив читати.
Раптом в двері хтось стукає.
- Хімено, мама дуже зла, плаче й б'є посуд, - почувся голос молодшого брата,- Тому з кімнати зараз не виходь. Можна зайти, бо мені теж страшно ?
Я відчинила двері й впустила хлопчика в кімнату.
-А хто це в твоєму ліжку читає книжку?- спитав Пабліто, вказавши на фантома.
-Один мій хороший аміго, про котрого ніхто не має знати, й не будемо його відволікати,- зсідила я, діставши з шухляди кілька аркушів паперу й олівці,- Краще помалюємо трішки.
Ми прийнялися за малювання й перечекали, поки мати лютує. Братик узяв із собою свої малюнки й вибіг з кімнати.
*мова йдеться про Хосе Рейеса Вегу- священника, одного з генералів крістерос,
#1360 в Містика/Жахи
#4363 в Фентезі
#1079 в Міське фентезі
альтернативна історія, інквізиція_альтернативна історія, антирелігійність
Відредаговано: 18.09.2022