***
«Рокс завжди отримує те, що хоче» – з цим девізом на Віанду прибув далекий предок сімейства, з ним виховувалося і нинішнє покоління: Ален і Бретт.
Втім, Алену в якомусь сенсі пощастило. Він дуже рано зацікавився бізнесом, а тому провів дитинство і юність далеко від дому – у найкращих навчальних закладах системи, спілкуючись із різними людьми, навіть із тими, хто не вважав Ділена Рокса центром Всесвіту. Повернувся Ален енергійним хлопцем, якому кортіло якнайшвидше застосувати на практиці отримані знання. Реальність Віанди перетворила його на безжального циніка. Він ніколи не мав ілюзій щодо Роксів та тих, хто їх оточує.
Бретт, навпаки, був мрійливим юнаком, що збирався стати художником, або музикантом, або артистом, або режисером… Він не мав чіткої мети, вибирав жити одним днем і розважатися до знемоги.
«Всі підлітки такі», – запевняла його мати, проте Лада Ши вважала, що Бретт підкоряється не поклику серця, а кіношним кліше. Він поводився як типовий син багатих батьків із художніх творів. Це не приносило йому задоволення, хоч і виправдовувало його витівки в очах інших.
Назрівав момент, коли Бретт мав збунтуватися і вирватись із замкнутого кола стереотипів. Сталося це на його п’ятнадцятий день народження, коли він побачив дочку водія свого батька, що приїхала з коледжу Елісти на літні канікули.
Ліза не виграла б конкурс краси і навіть не отримала б приз глядацьких симпатій. Висока, незграбна, з неслухняним рудим волоссям і ластовинням на округлому обличчі, вона зневажала моду і ненавиділа косметику. Її приваблювала історія, таємниці, незвідане… Бретт не мав шансів потрапити до цього списку.
Він не очікував відмови. Рокси отримують бажане, це закон цивілізації! Ліза порушила його, і світ юнака розпався.
Щоправда, ненадовго.
Лада Ши, що тільки-но почала працювати на Ділена Рокса і старанно вивчала його оточення, зауважила: Бретт перемкнувся на інший типовий сюжет: багатий хлопець завойовує бідну дівчину. Ось тільки, на відміну від кіно, Ліза не збиралася здаватись і планувала повернутися на Елісту.
Та не повернулася. Через свою невдачу Бретт занепав духом, сімейний лікар заговорив про ознаки депресії, і любляча матуся подбала про те, щоб придумана ним казка стала реальністю.
Лізу назвали лякливою пташкою, що в глибині душі любить Бретта більше за життя, проте дівочі страхи заважають їй відповісти на його залицяння. Поступово вона «відтанула». Сильно змінилася і внутрішньо, і зовні. Перетворилася на ідеальну подругу – і, здавалося, втратила душу. Це бачили всі, окрім засліпленого почуттями хлопця.
Лада Ши не знала, чи багато платили Лізі на той час. Імовірно, Келінда Рокс керувала нею за допомогою погроз і давала невеликі гроші для заспокоєння своєї совісті: мовляв, продажна дівка не має почуттів, на які треба зважати.
Спочатку цю забаганку Бретта не сприймали всерйоз. Вважали, Ліза цікавила його лише тому, що була недосяжною. Як пара вони б довго не протримались. Але пліткарі ігнорували той факт, що Рокс-молодший, по суті, зустрічався зі своєю мрією. Його обожнювана дівчина повністю втратила індивідуальність. Вона поводилася так, як він хотів. Відкинула колишні захоплення, змінила стиль, розірвала контакти… У неї залишилося лише дві подруги: дочка судді Псарка та племінниця інспектора Ільса.
Цілий рік Бретт насолоджувався трепетною закоханістю. Потім йому виповнилося шістнадцять, і він вирішив, що настав час для «справжніх» стосунків. Як у кіно. Підліткові серіали Віанди дотримувалися вікового цензу, в них шістнадцять означало той довгожданий переломний момент, коли персонажу відкривається безмежний світ дорослих ігор.
Історія повторилася. Категорична відмова, багато сліз, жорстка розмова з Келіндою Рокс, збільшення плати – і чарівна казка Рокса-молодшого набула нового життя. Він літав як на крилах і будував грандіозні плани на майбутнє, а Ліза від безвиході підсіла на наркотики.
Того дня, коли загинула Келінда, Ліза зателефонувала батькові. Він віз дружину Рокса і кілька пляшок елітного джину на якусь закриту вечірку і відповів на дзвінок дочки за чверть години до аварії.
Запис автомобільної камери показав, що приблизно пів хвилини чоловік слухав мовчки, потім його обличчя спотворилося до невпізнання. Він кинув слухавку і зупинив автомобіль. Ігноруючи крики Келінди, випив одну з пляшок вартістю як його власна квартира і відкинувся на спинку крісла наче для відпочинку.
Пані Рокс розлютилася і наказала їхати прямо в поліцію, бо вона не збирається терпіти таку поведінку. Водій відповів, що не може цього зробити через сп’яніння, і запропонував викликати таксі.
Келінда швидко змусила його завести двигун. Нагадала: лікарняні рахунки молодшої сестрички Лізи треба сплачувати вчасно. Дівчинка ж не винна, що її батько збожеволів. І краще б до нього повернувся розум, адже вистачить одного дзвінка, щоб його сім’ю позбавили будь-яких можливостей отримати гроші. Чому він не такий прагматичний, як його старша дочка?
За десять хвилин автомобіль розбився.
Ділен Рокс вважав, що та аварія не була нещасним випадком. Ліза поскаржилася на Келінду батькові, той напився з горя, а потім навмисне вивернув кермо. Довести це не змогли, що не завадило зацькувати водія до смерті.