Ліна. 11 років тому
— Хто цей хлопець? — спитав Орест.
Я сіла в його авто, яке йому недавно віддав дядько, і одразу потрапила на допит. Усмішка, яка не сходила в мене під час розмови з Максом, швидко розтанула. В душі наросло роздратування.
— Сусід. Живе на нашому поверсі в гуртожитку, іноді заходить на чай.
— Он як! І про що таке веселе ви так мило вуркотіли, доки я тебе чекав?
— Я не бачила, що ти вже під’їхав! Мені що, не можна тепер з іншими хлопцями взагалі розмовляти? Може, ходити одразу з транспарантом: “Не говоріть зі мною, бо я маю хлопця”? Чи достатньо просто таблички на лобі?
Його пальці побіліли — так сильно вчепився ними в кермо. Добре, що ми ще не рушили їхати.
— Ти чудово розумієш, про що я запитую. Ти з ним фліртувала! Я не сліпий. Я вже знаю, яка ти, коли фліртуєш. Оце твоє поправляння шапочки, прикушування губи…
— Я не… Я просто… Ай.
Я надулася, бо насправді не мала, що відповісти. Він мав рацію. Я не навмисно фліртувала, просто Макс мені подобався з тої самої миті, коли побачила його у нас на поверсі, ще в вересні, ще до того, як познайомилась з Орестом.
Ми посиділи кілька хвилин мовчки, а тоді мій хлопець спитав уже спокійнішим тоном:
— Він тобі подобається?
— Подобається. І він запрошував мене на побачення.
Я знала, що роблю Оресту боляче цим зізнанням, але вирішила сказати чесно.
— І що ти відповіла?
— Що не можу, що маю хлопця.
Він відвернувся до вікна, знову замовк. Я розглядала свої рукавички й думала, що саме повинна сказати, але Орест знову заговорив першим:
— Піди з ним на побачення.
— Що? — Я витріщилась на нього.
— Кажу, щоб ти пішла з ним на побачення. Сподобається — розійдемось.
— Але…
— Я теж піду на побачення з іншою дівчиною. Так буде чесно.
Я відчула, що в мене починає тремтіти нижня губа. Важко ковтнула, пробурмотіла:
— Ти з нею цілуватимешся? Спатимеш?
— Я не знаю. Побачення по-різному може скластися.
Говорячи, він важко сопів. Я буквально шкірою відчувала його злість і роздратування, але мене саму раптом затопила вселенська образа. Шморгнувши носом, заявила:
— Гаразд, нехай буде так.
***
Наступного дня я, виряджена й напарфумлена, сиділа навпроти Макса за столиком у піцерії. Ми їли піцу, розмовляли трохи про наш університет, трохи про гуртожитські будні. Він був четвертокурсником, але зі стильною борідкою виглядав як зовсім-зовсім дорослий, старший хлопець. У мене в животі пурхали метелики, варто було на нього глянути, тому я лише дивилась, майже не слухала.
А іноді не дивилась і не слухала, а ловила себе на тому, що мої думки далеко. Ну, як далеко... У межах Львова, бо навряд чи Орест повіз ту дівчину за місто посеред зими.
— Чому ти вступила в медичний? — поставив Макс чергове ввічливе запитання.
— Бо хочу робити щось суспільно корисне, не тільки для себе, — відповіла я так, як відповідала вже мільйон разів.
— О, це круто. Вже визначилась, яку спеціальність обереш?
— Ще вагаюсь. Хочу бути або дерматовенерологом, або неврологом.
Макс почав розповідати про якогось свого знайомого, який зараз вчився в інтернатурі і теж обрав неврологію. А мені відверто ставало нудно від розмови, навіть споглядання красивого хлопчачого обличчя не рятувало.
От питання, чому б то? Ми говорили про медицину — те, що я любила. Хлопець навпроти був гарний-гарний, всі дівчата на поверсі заглядались. На столі стояла моя улюблена гавайська піца (яку я майже не їла, бо соромилась багато їсти при Максові). А мені раптом нудно.
— А який твій улюблений фільм?
О, він змінив тему.
— Не знаю навіть… Мабуть, “П’ятсот днів літа”, ми його нещодавно див…
Я запнулась і почервоніла. Ми. Ми з Орестом дивилися його разом три місяці тому, і відверто кажучи, самого фільму я майже не пам’ятала. Я пам’ятала емоції того вечора — хвилювання і легкість, збудження і передчуття.
Цікаво, він не поведе ту дівчину додому дивитися фільм?
— Максе, вибач. Знаєш, я… Може, вже підемо?
— Так, звісно. Зажди, розплачусь.
— Пропоную навпіл.
— Гаразд.
Ми розплатилися і вийшли на морозне лютневе повітря.
— У гуртожиток? — спитав Макс. — Мого сусіда, до речі, сьогодні не буде, в дівчини залишиться. Зайдеш на чай? Чи фільм?
Я завмерла. Стояла, дивилася на нього і кліпала очима.
— Знаєш, напевно, ні, — похитала головою, — я не можу. Ще маю справи. Мені треба… в одне місце. Бувай. Побачимось. Якось потім.
Я навіть не пам’ятаю, чи дочекалася його “бувай”. Чимдуж кинулась геть. Аж до самої зупинки бігла так, що спина під пальто змокріла. По спині лився піт, а з очей були ладні хлинути сльози. Я застрибнула в маршрутку, а за сім хвилин вже, важко сапаючи, дзвонила у двері Ореста. Тільки й могла думати: хоч би він був вдома!
Дверний замок клацнув, і це стало спусковим гачком — я гучно, на все горло заревіла.
— Ліно? Що трапилось?
Орест кинувся до мене, спіймав за плечі.
— Ти ціла? Все добре? Він… той хлопець тебе скривдив?
— Ні-і-і. — Я мотнула головою. — В-и-и-бач.
Я дивилася крізь сльози на Ореста, а він похитував головою. Погляд мав сумний-сумний. Злякавшись, що він мені не пробачить, забелькотіла:
— Ми лише сходили на піцу, поговорили і більше нічого. Мені не сподобалось. Я не хочу з тобою розходитись. Ми не… Ой. А це хто?
Я випадково перевела погляд за його спину і побачила високу брюнетку, яка з цікавістю за нами спостерігала.
— Вибачте, не хотіла завадити. Я Настя, і я вже піду. — Дівчина схопила з вішака свою шубку, цьомнула Ореста в щоку і додала: — Бувай, побачимось.
Вона швидко пішла геть. А я стояла, втирала сльози і вже збиралася кинутись на свого хлопця з кулаками. Він стенув плечима й усміхнувся.
— Настя — подруга дитинства. Живе в сусідньому під’їзді. Вона вчиться за кордоном, приїхала на кілька днів, от і зайшла в гості.