Олександр
— Саша? — вражено запитав Кирило, відчинивши двері.
— А ти кого чекав? — хмикнув, протискуючись повз брата в дім, тому що сам він мене пропускати явно не збирався.
— Я й тебе не чекав, — відрізав брат. — Ти чому прийшов?
— Та так… випити з братом, — для переконливості підняв пакет і потрусив ним у повітрі. Почувся характерний звук від зіткнення скла.
— Що, ось так без причини приїхав з… з чим ти там, до речі, приїхав?
— Зі старим Джеком, Кір, — втомлено промовив. — Так ти двері зачиниш, ні? А то відчуття, що мені не раді.
— Заходь, — здався Кирило, зачиняючи двері.
У нас із Кіром хоч і непогані, але не занадто близькі стосунки. Все ж шість років різниці давалися взнаки, хоча ось із тим же Глібом значно простіше. Напевно, тому що подорослішав я в тридцять, а не у двадцять, як наш старший братик. Зараз він уже впевнено займав посаду генерального директора в компанії батька, а ми з братом…
Я зміг побудувати власний бізнес, тож дорослішати довелося швидко, а Гліб поки перебував на стадії непотрібних витрат зароблених батьком грошей. Загалом, наш меншенький займався тим, чим і я ще три роки тому. Кирило ж, здавалося, завжди був ось таким. Серйозним, похмурим, не надто привітним і скутим. А вже після одруження, так і поготів.
— У тебе щось сталося? — уточнив брат, коли ми зайшли на кухню.
— А що, я не можу без приводу прийти до брата, щоб випити?
— Ти знаєш, про що я, — спробував пояснити Кирило.
Знав я все, ясна річ. Якщо в мене щось відбувалося, то зазвичай я ходив до Гліба. Повертався у свої двадцять п’ять, бухав із його друзями, тому що більша частина моїх не була здатна витримати такого навантаження на організм. Я ж усе за щось чіплявся…
— Тусити більше не хочеться, — абсолютно чесно відповів брату.
Це була частина правди. Другу я б йому сказати не наважився. Навряд чи йому сподобається, якщо я скажу, що прийшов перевірити, як у них справи з дружиною, тому що підписую контракт із її батьком. Кирило б миттю виставив мене за двері, а я мав побачити Кіру. Не стільки через те, що хвилювався Арбатов, скільки через те, що я переймався й сам.
Кіру востаннє я бачив понад місяць тому. Та й зі спільними знайомими вона майже не спілкувалася. Мій брат, звичайно, не був тираном, але хто його знає, на що здатен чоловік, якого майже силою окільцювали.
— Подорослішав, отже, — не без похвали зауважив Кирило і, здається, розслабився. — Йдемо, тоді, у вітальню. Я Кірі скажу, вона нам стіл накриє.
Я мовчки пішов за братом у вітальню, сів на широкий диван у центрі й почав чекати. Кирило пішов, залишивши мене самого, я ж озирався на всі боки й розумів, що будинок виглядає так само як і мій.
По-холостяцьки.
Не знав, за якими критеріями це оцінюється, але… жодних рамок із фотографіями, жодних скатертин на столах. Нічого, що хоча б віддалено нагадувало про присутність жінки. І це бентежило. Кирило був одруженим із Кірою вже три місяці. Та й будинок цей їм подарували її батьки. Невже за цей час вона не знайшла часу обставити його за своїм смаком?
— Привіт, — Кіра застала мене зненацька.
Я якось сподівався побачити її пригніченою, невеселою, але вона влетіла у вітальню, як тайфун.
— Я так скучила. Рада тебе бачити, — вона накинулася на мене з обіймами й стиснула мене руками.
Я ж, збентежений такою зустріччю, не відразу відповів їй. Ми не були близькими настільки, щоб під час зустрічі кидатися одне одному в обійми, але ніде правди діти, я був радий бачити, що в неї все гаразд і облишити тривогу.
— Привіт, — не стримав усмішки. — Ти як тут? На день народження до мене не приїхала.
Вона театрально закотила очі, а після опустила погляд вниз, прямо на свій живіт.
— Куди мені з таким кавуном, — засміялася. — Я вам швиденько накрию. Була рада тебе бачити, Саш.
Вона пішла з вітальні так само швидко, як і прийшла. З’явилася потім ще кілька разів, розставляючи тарілки з закусками. Я намагався розгледіти на її обличчі смуток, але там була лише усмішка. Мені здалося, що якась вимушена, натягнута, але це, імовірно, мені передалися хвилювання її батька.
— Гарного вечора, — сказала вона наостанок.
— Кіра з нами не посидить? — уточнив у брата.
— А що їй тут робити? — з незворушним виглядом запитав він. — Розмови в нас будуть чоловічі, пити їй не можна.
Не погодитися з цим було неможливо, але все ж… не уявляв, як можна залишити свою жінку саму.
— Як у вас взагалі? — поцікавився з байдужим виглядом.
Кирило хмикнув, потягнувся до пляшки й налив віскі у келихи.
— Ти подорослішав або прийшов залізти мені в душу? — жорстко запитав брат, обриваючи будь-які спроби розпитати його про стосунки з Кірою.
Після цього ми розмовляли про все й ні про що одночасно. Навіть після трьох склянок випитого я раптом зрозумів, що ми з братом занадто різні. Підтримувати розмову ми могли тільки про роботу. Про жінок він говорити не хотів, хоча, звісно, запитав про Зою.