Лінда прожила в сестри до початку грудня.
Не можна сказати, щоб їй там зовсім не подобалось. Навпаки, було цікаво спостерігати за тим, як завжди тиха, спокійна та не дуже впевнена в собі Кет керує чоловіком та всіма слугами в будинку і за його межами. Дисципліна в оселі віконта була залізною, її ніхто не насмілювався порушувати.
Чоловік Кет якщо не кохав її, то обожнював і здував із неї пил. Вона теж не відчувала до нього, схоже, нічого, проте вдало розігравала протилежне - накривала його пледом, коли він сидів у вітальні біля каміна, власноруч носила йому чай до кабінету та всіляко дбала про нього.
Через таку турботу, злагодженість та узгодженість у будинку й наявність сина віконт жив як у раю. Принаймні, Лінді так здавалося. Якось за чаєм він розповів, що раніше, до одруження, боявся лишитися холостяком до самої смерті. Тоді він не мав би кому передати свій титул, і його б отримав далекий кузен у Швейцарії.
Тепер віконт мав не тільки жінку, яка погодилась вийти за нього, а й цілком здорового спадкоємця. Він обожнював хлопчика та мріяв іще про одного. Може, Кет того й не хотіла, проте майстерно приховувала й завжди мило посміхалась, коли її чоловік говорив про купу дітей.
Лінда погано спала. Вона не могла забути сказаних Гаррі слів, коли вони бачились востаннє, й сумувала за ним. Він снився їй, завжди таким, яким покинув її тоді біля воріт. Уві сні він завжди йшов, а вона дивилась йому вслід і розуміла, що тепер усе байдуже й не має значення, навіть якщо й доведеться вийти за Рональда.
Лінда не розповідала сестрі про сни, й ні з ким цим не ділилась. Вона отримувала листи від Дженні, де та писала, що Гаррі почав займатися з нею французькою, і вони багато часу проводять разом. Її служниця думала, що хлопець точно не байдужий до неї, та ділилась радісним очікуванням освідчення від нього.
Лінда не відповідала й з люттю рвала ці листи.
Ну звісно. Гаррі відштовхнув її, бо для нього вона недостатньо хороша. Або ж просто не його кола. Зате Дженні - саме та, хто йому потрібен. Безперечно, він їй освідчиться та одружиться з нею. А на неї, Лінду, чекає нудне життя у в’язниці в ролі дружини Рональда Бартона чи когось іншого.
Дівчина не просто рвала листи, а й плакала тоді, коли Кет не бачила. Їй було боляче, бо вона вперше відчула симпатію до хлопця, вперше захотіла бути ближчою до нього. Це бажання нікуди не поділось, навпаки, воно посилювалось і робилось болючим.
Гаррі сам сказав, що вони не можуть бути друзями. Отже, й ніким іншим теж. Вона мусить викинути його з голови й почати думати про інше.
Раз Кет застала сестру в сльозах із уривками знищеного чергового листа від Дженні, де та розповідала, як їй подобається проводити час разом із Гаррі.
Сестра не стала нічого запитувати. Вона й так розуміла, в чому причина, й шкодувала, що долучилась до цього.
«Це на краще» - запевняла себе Кет - «Із того все одно нічого б не вийшло. Тільки більше болю й проблем. Вона скоро переживе й забуде це».
-Я теж так плакала перші дні після заміжжя - сказала тоді Кет, обіймаючи сестру - Але звикла. Я змогла поважати свого чоловіка. І в тебе буде так само.
Лінда здригнулась, згадавши, як Рональд хапав її за руку та як говорив із нею востаннє.
-Я не зможу його поважати - сказала вона - Він мені огидний.
-Ну, гаразд. Тоді спробуй знайти іншого.
Лінда не хотіла нікого шукати. Вона думала тільки про Гаррі.
Але він, напевне, більше не думав про неї. Або робив усе, щоб перестати думати, поруч із Дженні.
Саме тому Лінда не відмовила, коли в потязі до неї заговорив якийсь молодий джентльмен на кілька років старший за неї. Дівчина саме читала «Фауста», коли цей чоловік підсів до неї та завів розмову про цю поему.
Лінді не дуже подобалось це творіння Гете, проте вона підтримала бесіду. Джентльмена звали Освальд Дрінквотер, він жив у Лондоні неподалік від будинку батька Лінди та походив із багатої, шляхетної родини. Був другим сином, тому тільки починав думати про одруження, хоч ще й не мав нікого на приміті.
Розмова виявилась цікавою, хоч Лінда так і не змогла позбутися думок про Гаррі й радісного передчуття зустрічі з ним. Може, він уже збагнув, що Дженні не настільки цікава, й змінив свою думку?
«Але з цього нічого не вийде, бо він - бідняк. Кет права».
Лінда бачила, що Гаррі чекає на неї, та вирішила не звертати на нього уваги. Вона хотіла, страшенно, мало не до смерті, обняти його, проте знала, що це не дозволено, тому й повелась холодно. З ним. А з містером Дрінквотером навпаки. Нехай цей Гаррі Хендерсон не думає, ніби вона завжди бігатиме за ним.
Він сердився й ревнував. А отже, не був остаточно байдужим до неї. Дівчина раділа, й через це не сердилась, коли він рвучко йшов уперед із її речами чи зачиняв двері мало не перед нею. Але забути про його посиденьки з Дженні не могла, тому й лишалась холодною.
До того моменту, доки він не сказав, що радий її поверненню.
Якби Гаррі не зачинив після того двері, Лінда б кинулась йому на шию.
Але вона добре пам’ятала їхню останню розмову й застереження Кет. Тому більше не переслідувала хлопця й не шукала його компанії, нехай і дуже хотіла того й насилу стримувала себе, знаючи, що він так близько.
Лінда кілька разів зустрічала його й посміхалась у відповідь, але він тільки схиляв голову, вітався і йшов геть. Він не змінив своєї думки щодо неможливості дружби між ними, й продовжував пити чай та вивчати французьку з Дженні.
Постраждавши з тиждень, Лінда отримала листа від містера Дрінквотера із запрошенням до них на бал. Того ж вечора вона поїхала туди разом із батьком та служницею, і виявила, що її новий знайомий не настільки огидний, як Рональд. Він не викликав жодних почуттів, проте був цікавим співрозмовником і міг би заслужити її повагу.
Таким чином Лінда зосередилась на містері Дрінквотері. Якщо вже треба вийти заміж, і вона не може бути з тим, із ким бажає її серце - потрібно керуватись практичними міркуваннями. Батько теж погодився, що це буде досить хороша партія, враховуючи, що родина Освальда й словом не обмовилась про можливе сумнівне походження Лінди.