Розмір підійшов ідеально. А Тарас же нічого не вимірював! Крижина в серці почала танути, адже він робив це для мене, за моє порадою, і вгадав навіть із розміром.
Все ж мистецтво і штамповка - то зовсім різне. Вигляд моя рука мала тепер такий, що різницю між звичайною ювеліркою й оцим перснм можна було і побачити, й відчути одразу.
Пальці одразу наче стали тонші й красивіші, а мій рівень стилю стрибнув на порядок вище.
Солідна вага персня і великий камінь не робили з мене вітрину для показу багатства, а наче створили оправу для мене. Я сама відчула себе коштовністю. А це ж не золото й самоцвіти. Камінь - він сказав, що зелений. Сподіваюся, це не був жарт.
Помилувалася, показала йому. Посміхалася безтурботно. І думала, яку прикрасу з цієї серії він подарував Кароліні. Чи ще комусь.
Чого я так знала?
А з внутрішньої сторони персня був напис. Я роздивилася. Crash on you і номер. Далеко не перший.
Тарас ніби прочитав мої думки.
- Вони всі пронумеровані. Вся колекція. Закоханість - це - Аварія. Батько сказав, що вона йому більше подобається, ніж те, що було раніше, а все ж залізяччя - не ювелірка, а біжутерія. Але ідея матеріалу з історією його привабила. Сказав, що я рухаюсь у правильному напрямку. Що у мене прокидається родова пам'ять, прикинь. І що може хоч на ремонт машини вийде заробити, що у ту аварію потрапила.
А особливо назва йому сподобалася. Тому що вона з подвійним дном. Колекція одночасно і про аварію, бо матеріал звідти, і про кохання на грані залежності.
Я мало не кинулася тікати. Хоч це було б і пізно, й смішно. Але все одно щось у мене всередині натяглося так, що зараз лопне. Або вибухне. Його інтуїція мене викрила раніше, ніж я сама здогадалася. Навіть дивно, що перстень не під номером тринадцять. Щоб було не просто кохання, а ще й нещасливе.
- Ясно. - сказала я, щоб хоч щось сказати. Бо мені нічого не було ясно. В тому числі й те, що саме я бачила, коли він притискав руку Кароліни до свого боку й вдоволено посміхався.
- Тарасе, ти Кароліну провів, потім нас знайшов. Так? - товсто натякнула на те, що чекаю пояснень.
Він трохи почервонів. Ага!
- Вона пішла. Сказала, не треба проводжати, їй не далеко. Та й що їй буде.
Відповідь невірна, партнере. Та я про це тобі не скажу.
- А мені що буде? Я тут все життя живу. Це ти понаїхав. То тебе можуть побити або пограбувати, бо ти чужий. А мене тут всі знають.
- Ой-ой. Мене не так часто намагаються побити. Дурнів на світі менше, ніж здається, Даро. І чого ти злишся? Я повинен проводжати тебе. Хто взяв дівчину з дому гуляти, той повинен її ж додому відвести.
- А, он воно як. Етикет. - безбарвним тоном сказала я, щоб не мовчати й не нагнітати напругу. Її й так було забагато між нами цього вечора.
Ну так - Кароліну він не брав з дому.
Ми йшли мовчки вечірніми вулицями, взаємно незадоволені.
- Угум. Етикет. - нарешті озвався Тарас. - Воно саме так і зветься. А ти на Петрика не заглядайся. У нього дівчина є в Канаді.
- Ага. Він мені казав. - вирішила підтримати світську бесіду. Етикет і погода. Ось про це можна говорити й не посваритися.
- Тоді добре. А то він уміє дівчатам голови дурити. Не ведись.
- Не буду. Мабуть
- І не дражнись. Ти сьогодні поводилася, немов ми чужі. Немов точно брат і сестра.
- Брат і сестра не чужі, Тарасе. Нема людей рідніше.
- Я не так сказав. Ти ж все одно зрозуміла.
- Замнемо, добре?
- Не добре. Я взнав дещо. - його очі сяяли від азарту. - Не повіриш, Даро. Та дівчина, що з ним на фото - вона рідна сестра батька. То бабуся сказала. І сказала, що в домі про неї згадувати заборонено. І вона не може розказати, бо слово дала. Але сестра. Двійнята вони були.
- Ага. Ясно. Дивовижна схожість. Тепер зосталося найпростіше - дізнатись, хто йому ота чорнява.
- Бабуся про неї говорити не схотіла, розсердилася. Сказала, що зламала батькові життя. Тому й думаю, що вона і є матір’ю. Моєю.
- Ага. Оті молодець, що поговорив з бабусею. Давно пора було. Ти так багато взнав.- я говорила, наче з чужою малознайомою людиною. А партнер нічого не помічав, спішив поділитися, наче нічого не сталося. Йшов би своїй Кароліні розказувати.
- Сам не очікував. Вона мені зраділа. Діда не було. А ми довго по скайпу тринділи. Я більше про те, як жив у сиротинці. Вона просто сказала, що тут гарно і люди привітні. І спокійно. А у них з чоловіком здоров’я не те. Так і не призналася, що там сталося у них. Через що був скандал і чому поїхали з власного дому. Я тільки зрозумів, що вони посварилися через оту дівчину. Тобто тітку, а не через чорняву. І що про неї не треба розпитувати, бо то болюча тема. Сестра померла, серце було слабке. А вони з батьком були дуже прив’язані одне до одного. Уявляєш - так давно померла, але говорити не можна про це й досі.
Я покрутила головою, щоб витрусити відчуття якоїсь неправильності й апатію.
- Посваритися з сином через смерть власної дитини і його сестри? У тебе родичі трохи занадто дивні, пробач.
- Вона не хотіла лікуватися чи щось таке. Операція була потрібна. Батько не наполягав. Його б вона послухалася, а він не дотиснув. А коли померла, то батьки не змогли жити з ним разом. Звинуватили його в її смерті, чи якось так. Бабуся не хотіла говорити. Тільки хитала головою і сльози витирала.
- Ясно. Мадридський двір. Не хотіла лікуватися, чи не від залежності якоїсь? - припустила я. - Та яка вже різниця. Вони такі гарні на тій фотці , так задоволено сміються. І вона красива. Нарики й п'яниці такі не бувають.
- Не знаю. І питати не можна. - стенув плечима Тарас.
- Воно все цікаво. Тільки нам треба взнавати про ту чорняву. Про неї говорити не заборонено?
- Бабуся сказала, що не знає подробиць. І згорнула розмову. Судячи з того, що її фото було сховане, а не лежало з усіма, то з батьком теж особливо не поговориш.
#2059 в Молодіжна проза
#9135 в Любовні романи
#3537 в Сучасний любовний роман
Відредаговано: 05.03.2022