Першим ділом про енергію.
Уявимо, що ви захотіли покинути простір рідної планети. Для цього вам потрібен корабель. Проте , перш ніж його будувати, треба вирішити головне питання - енергопостачання. Який двигун поставити, на якому палевi буде працювати. Питання першочергове . Енергія буде потрібна всюди. Починаючи вiд лампочок i розеток, завершуючи штучним інтелектом i системою життя забезпечення.
I фантастика, як i реальність пропонує багато варіантів.
Твердопаливний ракетний двигун
.
Те з чим ми зараз мучимося. Величезна каністра , прилаштована до двигуна. Летять дуже довго. Ми до місяця за три дні доповзаємо. Через що, власне кажучи, учені i ламають собі голову над чимось кращим.
Сонячна енергія.
На першому етапi - самий топ. Світило близько. Енергії надходить чимало. От тільки до зірок на ньому не полетиш. Вся справа в законi зворотнiх квадратів.
Вiдлетів вiд зірки у два рази, енергія зменшується в чотири рази. Проте , перш ніж летіти на кораблі, його потрібно буде побудувати. I тут , без сонячних панелей не обійдешся.
Як варіант, можна стартонути за допомогою сонячного вітрила.
Принцип дії як у земних парусних суден. Тільки замість повітря , парус надувають сонячні промені. Річ громiстка , користi мало . Віднесе максимум до середини зіркової системи. Але у космосi, де заправок не привидиться , економити пальне зайвим не буде.
Реактори.
Ну це вже тема по веселіше. Структура його всюди одинакова. Ми маємо великий циліндр, в якого закидуємо паливо, подаємо струм чекаємо реакцію.
Ядерний реактор , дає енергію вiд розпаду частин. Уран завантажуємо . Речовина розпадається на частинки, якi вдаряються один об одного , i виділяють енергію. Термоядерний діє навпаки. Легкі елементи Водню , об'єднуються , вiд чого i відбувається викид енергії. Реактор на антиматерії. Це взагалі мрія учених. Антиматерія , контактує зі звичайною матеріею, від чого виділяються енергія достатня для мiж зоряних подорожей.
Чорна діра
Як варіант , побудувати реактор на чорний діри, i живитися їх енергією. А чому нi? Зараз уже, в адронному колайдерi створюють чорни діри.
Нам зараз, якось не пособi від такого варіанту палива. Але нашим предкам, якихось сто років тому , від бензинового двигуна було лячно. А щоб людей в потяг посадити, доводилося концерти влаштовувати, заспокоювати музикою перед вiдправкою.
Варп
Самий розповсюджений спосіб пересування в науковій фантастиці. Принцип дії наступний - так як жодне тіло , яке має масу , не може рухатися швидше світла, то треба розтягнути матерiю позаду судна i стиснути по переду. Так i виходить ,що корабель сам по собі не рухається. Рухається простір навколо нього.
Гіперпростір
Переміщення швидше швидкостi свiтла за допомогою iншого виміру. Проробляється хід, за допомогою того ж самого варп двигуна, i проходять в iнший вимір , де закони фізики інші, i можна покривати вiдстанi набагато швидше.
Досить розповсюджений варіант стаціонарні гіпердорога. Ну якщо кожен, буде дірявити часово просторову матерію де, коли захоче, то тут i до апокаліпсиса не далеко.