01.06.157р.
Маг-Рівік
Ось й літо прийшло. Однією з переваг розташування Маг-Рівіка було те, що пекельної спеки не передбачалося.
Я закінчувала свою зміну в “Кристалі”, коли прийшла Дельсея. Дівчина постійно трагічно зітхала, через те, що хлопець який їй подобався, одружився з іншою. Вона все ніяк не могла зрозуміти чого він обрав не її, іллінку з поважної, чистокровної родини, а магиню-напівкровку? Про те що сама Дельсея була дуже слабким побутовим магом, навіть не згадувалось. Я звісно поспівчувала напарниці, адже поганий настрій міг стати причиною мого спізнення на зустріч, бо дівчина була занадто розсіяною й залишити її саму не могла. На мій порятунок до крамниці вчасно завітала пані Прієр. Тому очікування під дверима Соренто не затяглось до вечора.
Я окинула поглядом зовнішність хлопця. На майбутньому некроманту був дорогий, але вже добре поношений одяг. Закляття відновлення чи ілюзій точно не були його сильними сторонами. Та зовнішність мене не бентежила. Сама б так ходила, аби вчасно не злізла луска.
До початку вистави було більше години, тому перед нею було вирішено поїсти, бо зі сніданку в роті, ані крихти не було. Лавок по місту не передбачалось, від чого наш вибір пав на сходи театру, на яких з великим задоволенням знищували Кошині пиріжки з м’ясом. Соренто на початку ввічливо відмовлявся, але апетитний аромат випічки переміг гордість.
- З чого такий натовп? – запитала я, помітивши що на майдані біля театру почали гуртуватися невеличкі компанії розумних й щось емоційно обговорювати.
- Сходжу, дізнаюсь, - з пиріжками було покінчено, а вільний час ще лишився.
Ходив хлопець не довго. Я навіть не встигла втратити терпіння, й почати підслуховувати.
- Наступна хвиля чужинців, - доповів Соренто.
- А чого такий ажіотаж?
- Ажіо.. що?
- Що такого в новій хвилі потраплянців?
- Бо ніхто так і не знає, що від них очікувати. Яку загрозу вони несуть?
- Тобто, мене ти також боїшся?
- Саме тебе - ні. Ти складаєш враження розумного перевертня. Але є інші. І ніхто не знає, з якою саме метою вас в цей світ привів Головний.
- А у Головного є ім’я? Всі говорять “Головний”, але я жодного разу не чула його ім’я. Чи воно під забороною? Чи якщо промовити його в голос, то біду накликати можна?
- Ні. Просто його знають лише жерці. Ім’я як ключ. За легендою, якщо його вимовити, то можна привернути увагу Головного. І він прийде на допомогу.
- Як у війні?
- Скоріше за все. Хтось добре попросив, він і з’явився. Що до інших, тут набагато простіше. Їх імена не є таємницею, того від них отримають допомогу частіше.
- А скільки їх усього?
- Дванадцять старших й купа молодших. Їх храми розташовані по всьому материку. Ти що, не разу не заходила до храм?
- Була одного разу. Хуртовину пересиджували. Але в ньому якось було не до богів. Тоді хотілося, щоб хутчіше світанок настав. Жерці на нас не добре дивились. Постійно переслідувало відчуття наче на нас прокляття насилають. Але повернемось до богів. Я так розумію, це місцеві боги? Так? Так. А щодо релігії яка була раніше? Ваша ж раса не місцева. Ви ж також потрапили в цей світ. Як ви прийняли нову? Куди поділась згадка про минуле?
- Оце так питання! Мені ще ніколи на побаченні про це не запитували. Боги звісно були. І їм навіть зараз продовжують вклонятися юмінари. Але навіть не знаю чи здатні вони в цьому світі відповісти. Я не раз бачив, як мій дідусь-юмінар починав та закінчував день з молитви до них. Чи була від того користь, чи ні, мені не відомо. Але традиція збереглась, хоча часу пройшло дуже багато. Юмінари взагалі, дуже пов’язані з минулим. Це ілліни легко прийняли місцеву культуру, та змішавши зі своєю отримали нову.
- Поки ще є вільний час, розкажи ще щось про свою расу, - попросила я. Майже кожен п’ятий житель Маг-Рівіка був ілліном, того мені було цікаво про них почути.
- Почну з початку. Отже. Колись дуже давно, так що навіть кам’яні священні плити цього не зберегли, в цей світ прийшли ілліні. Прийшли не самі, а в компанії карголів-воїнів та юмінарів-рабів. Майже одразу зайняли землі на півночі й заснували своє королівство, яке і досі там знаходиться. До речі, Маг-Рівік й Норгердор були однією країною. Від рабства, як ти може чула, нещодавно відмовились, хоча й досі прислугою в домі аристократів є юмінари. Що ще? Іншої іпостасі не маємо. Але магією деякі володіють. Вона передається лише спадкоємцям. Між расових шлюбів намагаємося уникати. І не дивись так на мене, я скоріше виняток, аніж правило. Аристократи пихаті. Бідняки горді. Король, щоправда, вже не так впевнений у своєму божественному праві, як його попередники. Ось так.
На жартівливій ноті закінчив свою оповідь Соренто. Потім він звісно запитав мене про мій, старий світ. Однак пам’ять так і не повернулася.
П’єса мені сподобалась. Така собі комічна, романтична історія, де закохані через різні кумедні ситуації лише зміцнювали свою любов. Основну роль грала кохана Соренто. Я уважно придивилася до дівчини. Непогано. Своїм кирпатим носом та каскадом чорних локонів нагадувала порцелянову ляльку. Саме те для актриси.