***
Дзеркало доводило, що все не настільки погано, як здавалося. Губи виглядали цілком стерпно – боліли, пощипували під час їжі, але більше не нагадували оладки. Подряпини під оком покрилися кіркою і перетворилися на тонкі темні смужки – майже непомітні, якщо не акцентувати увагу. Щоправда, причісування минуло зі сльозами, оскільки гуля на потилиці так просто зникати не збиралася. Ну а довгий вузький синець на лобі був успішно прихований поспіхом відрізаним чубчиком.
«Об двері вдарилися… Вчора вам дуже не щастило», – пояснила економка.
Уточнювати: «Я вдарилася? Чи ваш любий Даріан знову постарався?» Міка не стала.
Сукня (та сама, із золотистими квіточками), кімнатні капці (смішні, зате зручні), розпущене волосся – вона не сумнівалася, що зранку не зустріне нікого, крім Шаллії та слуг.
Однак на кухні з’явився Ксаніан Лейк – охайно вдягнений, із запахом не випивки, а якихось парфумів, та ще й у піднесеному настрої. На сусідку по столу він ледве глянув, і тільки коли кухарка сказала: «Ваш сніданок, пані доглядачко», повернувся в її бік.
– Ой-е-е… Відразу не впізнав… Що, чорна смуга закінчилася? – Полита медом оладка ляпнулася Міці на коліна, і лікар співчутливо хмикнув. – А, ні. Та це не страшно, завтра буде краще.
– Це ви вчора говорили.
– Я помилився?
Міка засміялась і відразу ж приклала долоню до губи.
– Пане Лейк, у мене до вас є одне запитання… Тільки не викручуйтесь, гаразд? Що не так із «Ліліями»?
– Нічого.
– Просила ж без брехні!
– А нічого особливого там і немає. Просто згубне місце. Людей тягне туди, а там із них витягують гроші. Результат: нервові зриви, нездужання, істерики. Людина стає дратівливою і неуважною, і як наслідок – суцільні невдачі та нещасні випадки. Як ваші граблі.
– І це – причина, чому ви дали мені снодійне?
– Заспокійливе.
– Дурманну погань! А потім наказали, щоби ніхто й близько до мене не підходив!
– Хтось підійшов?
Замість відповіді Міка відкинула волосся з лоба.
Лейк побачив синець і насупився.
– В кімнату переносили?
– Об двері хряснули! Знаєте, я можу повірити в… у граблі. Ну, наступила кілька разів, з ким не буває? А ви попереджаєте, що граблі можуть за мною ганятися, і, судячи з вашого тону, це нормальне явище?
– Не більше ніж особисте спостереження, – похитав головою лікар. – Необґрунтоване й бездоказове, до того ж воно не має жодного стосунку до «Лілій».
– І в чому ж воно полягає?
– Ви надто наполегливі для такої молодої особи. Але бажання жінки – закон. Отже, моє спостереження елементарне: якщо комусь раз за разом не щастить, дайте йому спокій, інакше буде гірше.
– І цей «хтось» – любитель прянощів?
Лейк невдоволено закректав.
– Ось же вчепилися… «Хтось» – це хтось. Абстракція. Гіпотетична особистість. Можливо, «хтось» знає про існування «Лілій», можливо – ніколи про них не чув.
– І багато таких?
– Мила моя, та вам не в архіві працювати, а підкорювати розшук! Навіщо ці розпитування? Вчора вас обібрали до нитки, а сьогодні ви звинувачуєте нечисту силу?
– Часто звинувачують?
– Тьху ти! Називається, зайшов до тітоньки на чай. І тут спокою немає! Гляди, підуть дурні чутки, та й налетить у місто Жовта рада. Тоді нікому життя не буде.
– Що за…
– Ні-ні-ні! – перервав чергове запитання лікар. – Досить! Можемо обговорити погоду, перегони, моду, вирощування гарбузів – що завгодно, крім забобонів.
– А хіба…
– Ні!
«Хіба розмірковувати про везіння та невдачі – не забобон?» – подумки закінчила свою тираду Міка.
– Як щодо привидів?
Лейк аж схопився за голову.
– Бачили примар?
– Не я. Шановна Шалія.
Його настрій різко змінився. Ледь уловима тінь пробігла обличчям, куточки губ опустилися, в очах з’явилося відчуження.
– Їй майже сімдесят.
– Тобто ви знаєте? Це ви назвали її бабцею, що вижила з розуму?
– Їй майже сімдесят! Вона вас насилу бачить!
«Павутину під стелею вона помічає без проблем», – хотіла заперечити Міка.
Але це було неправильно. Навіщо псувати стосунки з Лейком? Він знав про щось важливе. Знав – чи здогадувався.
– Може, пані Шаллія сподівалася, що мене історія з привидом зацікавить, і я погоджуся залишитись? – Миролюбне припущення начебто заспокоїло лікаря. – Їй тут нудно… Самотньо вечорами.
Лейк одразу повеселішав.
– На жалість вирішила натиснути? Впізнаю стару хитрунку! Будь-якими способами домагається свого. Не слухайте її! Не мені давати поради, але… Якщо тітонька вмовить вас переїхати, вчорашній день здасться вам доброю милою казкою.